[MOC] BIZON Z056 Super

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#76 Post autor: Chrupek »

Pewnie Grześkowi chodzi o Kraza, fakt, nie był najgorszy ;)
O to chodziło:)
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#77 Post autor: eric trax »

3dom pisze:Na sterydach tzn, że zrobisz go na kołach od droida czy po 2 XLe na koło? :P
Ciągniesz mnie za język, choć wiesz że zobaczysz go dopiero w sierpniu :>



Dzięki BJ, Grzesiek :)
Ostatnio zmieniony 2012-04-27, 19:13 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Tailgunner

Re: BIZON Z056 Super

#78 Post autor: Tailgunner »

eric trax pisze:Stwierdziłem, że nikt nie wpadnie na pomysł budowy drugiego dzieła polskiej myśli technologicznej lat 70tych
skąd ten wniosek? ;P

ja akurat kombajnami byłem zafascynowany od dziecka, w każde wakacje spędzane u babci obserwowałem ich pracę i zawsze chciałem zbudować taki z Lego. Nawet mi się to w końcu udało zanim porzuciłem klocki w wieku 13 lat :

Obrazek

nawet stoi do dziś na półce. Oczywiście Twój jest kilkadziesiąt razy doskonalszy, jest po prostu obłędny! Mam nadzieję że uda się go zobaczyć w Krakowie ? :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: BIZON Z056 Super

#79 Post autor: eric trax »

Tailgunner pisze:
eric trax pisze:Stwierdziłem, że nikt nie wpadnie na pomysł budowy drugiego dzieła polskiej myśli technologicznej lat 70tych
skąd ten wniosek? ;P
mało jest ludzi tak nierozsądnych i upartych jak ja którzy chwycili by się takiej skali.
Tailgunner pisze:Mam nadzieję że uda się go zobaczyć w Krakowie ? :)
jesteś chyba z 20 osobą, która o to pyta, stoję pod ścianą :P
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#80 Post autor: TT »

Trochę spóźnione, ale mocne słowa uznania dla człowieka o bardzo dobrym guście i warsztacie od człowieka, który zna się na rzeczy :-)

Widziałem model podczas powstawania. Na początku wyglądał dość łyso. Jednak wraz z czasem i nowymi detalami nabrał charakteru oraz zdobył duszę.
Ja osobiście niezbyt kojarzę wizualnie oryginalne bizony. Rodzice trzymali mnie w mieście całe życie... Gdybym miał bardziej usystematyzowana w głowie wizję bizona to na pewno jeszcze większe by na mnie zrobił wrażenie model z LEGO.
Jedno jest pewne, gdybym był wielkim wielkopolskim bambrem to chciałbym mieć ten model postawiany na swoim biurku. Kawał dobrego model team!

ps. według mnie to najlepsze koła z LEGO dla tego modelu. Jest on tak ogromny, że tylko te koła się nie gubią pod kilogramami czerwonych bricków :-)
Ostatnio zmieniony 2012-05-08, 20:26 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

rafi

#81 Post autor: rafi »

Super! widzialem go juz na flickerze, ale jakos tu lepiej wyglada w swoim naturalnym srodowisku ;)

amadma
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-14, 21:48
Lokalizacja: Grójec

Re: BIZON Z056 Super

#82 Post autor: amadma »

Tailgunner pisze:
eric trax pisze:Stwierdziłem, że nikt nie wpadnie na pomysł budowy drugiego dzieła polskiej myśli technologicznej lat 70tych
skąd ten wniosek? ;P

ja akurat kombajnami byłem zafascynowany od dziecka, w każde wakacje spędzane u babci obserwowałem ich pracę i zawsze chciałem zbudować taki z Lego. Nawet mi się to w końcu udało zanim porzuciłem klocki w wieku 13 lat :

Obrazek

nawet stoi do dziś na półce. Oczywiście Twój jest kilkadziesiąt razy doskonalszy, jest po prostu obłędny! Mam nadzieję że uda się go zobaczyć w Krakowie ? :)
Kombajn Tailgunnera pstrokaty i daleko mu do tego który zrobił Eric trax, ale style kombajnisty jest nie do pobicia :)
Ostatnio zmieniony 2012-06-09, 19:59 przez amadma, łącznie zmieniany 1 raz.

rocklee
Posty: 9
Rejestracja: 2013-01-16, 11:49
Lokalizacja: Rypin/Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#83 Post autor: rocklee »

Mam pytanie, ile w środku dałeś motorów, żeby to wszystko działało? Pytam się, bo sam chce zrobić bizona, ale nie tak wspaniałego jak Ty :P

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#84 Post autor: eric trax »

rocklee pisze:Mam pytanie, ile w środku dałeś motorów, żeby to wszystko działało? Pytam się, bo sam chce zrobić bizona, ale nie tak wspaniałego jak Ty :P
Jazda - 1XL
Skręt - 1 medium
Młocarnia - 1XL
Podnoszenie hederu - 1 Medium
Napęd hederu 1 Medium

Rób nawet wspanialszego :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

rocklee
Posty: 9
Rejestracja: 2013-01-16, 11:49
Lokalizacja: Rypin/Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#85 Post autor: rocklee »

eric trax pisze:
rocklee pisze:Mam pytanie, ile w środku dałeś motorów, żeby to wszystko działało? Pytam się, bo sam chce zrobić bizona, ale nie tak wspaniałego jak Ty :P
Jazda - 1XL
Skręt - 1 medium
Młocarnia - 1XL
Podnoszenie hederu - 1 Medium
Napęd hederu 1 Medium

Rób nawet wspanialszego :)
Dzięki, a mam pytanie zanim miałeś taki rozkład motorów, próbowałeś np dać na jazde tylko medium? Bo chodzi mi o to, czy naprawdę warto dokupywać XLe, jeśli mediumy starczą.

Mój 1 prototyp z 3 (2 i 3 zapomniałem nagrać :P)

http://www.youtube.com/watch?v=kn4ro_dJDbM

Co byś poprawił?
Ostatnio zmieniony 2013-06-06, 16:20 przez rocklee, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#86 Post autor: eric trax »

rocklee pisze: Dzięki, a mam pytanie zanim miałeś taki rozkład motorów, próbowałeś np dać na jazde tylko medium? Bo chodzi mi o to, czy naprawdę warto dokupywać XLe, jeśli mediumy starczą.
Przy wadze bizona, czyli 3,6kg nie ma opcji żeby medium sprawnie nim poruszał zwłaszcza, że użyłem największych kół jakie są dostępne. Pytanie jak duży ma być Twój model?

Zarys rozplanowania silników w modelu miałem zanim zacząłem go budować. Niespodzianką był silnik w gardzie gdzie dołożyłem go gdy się okazało, że xl umieszczony w kombajnie nie będzie miał wystarczającej mocy by obsłużyć heder. Poza tym nie było większego problemu.
rocklee pisze: Mój 1 prototyp z 3 (2 i 3 zapomniałem nagrać :P)

http://www.youtube.com/watch?v=kn4ro_dJDbM

Co byś poprawił?
Trudne pytanie bo w zasadzie nie wiem czego się spodziewasz po modelu docelowym. Jeśli to ma być czysty technic to wiadomo że wizualnych fajerwerków nie będzie. Póki co to raczej zarys, szkielet kombajnu. Wiele szczegółowych mechanizmów dodaje modelowi smaczku wiec nad tym bym popracował. No i trzymaj się skali przede wszystkim. Dobrze zeskalowany model zawsze robi większe wrażenie kiedy wszystko jest takiej wielkości jak być powinno :)
Ostatnio zmieniony 2013-06-06, 17:46 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

rocklee
Posty: 9
Rejestracja: 2013-01-16, 11:49
Lokalizacja: Rypin/Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#87 Post autor: rocklee »

Z tego co pamiętam na pewno mój kombajn mniej ważył (przynajmniej na razie :E) aniżeli model 8069 (koparko-ładowarka), więc trudno mi ocenić, czy do napędzania starczy medium, czy XL, może Ty coś doradzisz? :) Co do szkieletu kombajnu to tylko tyle udało mi się zbudować z klocków co mam XD Planuję dokupić czerwone liftarmy różnej długości, żółte knoby, oczywiście zestaw PF + motor(y) XL. Dodatkowo dokupię przynajmniej 2 siłowniki Lego do podnoszenia/spuszczania hederu (takie jak w modelu dużej koparki bodajże za ~700 zł). Coś jeszcze może dokupić? Nie ukrywam, że jestem otwarty na propozycje :)
Ostatnio zmieniony 2014-12-26, 19:35 przez rocklee, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#88 Post autor: Sajan »

Skoro planujesz powiększenie zasobów klockowych warto rozejrzeć się za większym zestawem, który mniej więcej zawierałby poszukiwane przez Ciebie części. Wychodzi taniej niż klocki na sztuki. Jedynie XLa trzeba wtedy osobno dokupić.

I pytanie do Eric traxa: Gdzie się schował odbiornik podczerwieni?
Ostatnio zmieniony 2013-06-06, 20:26 przez Sajan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#89 Post autor: eric trax »

rocklee pisze:trudno mi ocenić, czy do napędzania starczy medium, czy XL, może Ty coś doradzisz? :) Co do szkieletu kombajnu to tylko tyle udało mi się zbudować z klocków co mam XD Planuję dokupić czerwone liftarmy różnej długości, żółte knoby, oczywiście zestaw PF + motor(y) XL. Dodatkowo dokupię przynajmniej 2 siłowniki Lego do podnoszenia/spuszczania hederu (takie jak w modelu dużej koparki bodajże za ~700 zł). Coś jeszcze może dokupić? Nie ukrywam, że jestem otwarty na propozycje :)
Na sucho trudno cokolwiek powiedzieć. Dobieranie silników w takich modelach to przeważnie seria testów. No chyba, że masz duże doświadczenie i jesteś w stanie przewidzieć ile mocy będzie trzeba. Ja wole mieć zawsze zapas.
Sajan pisze: I pytanie do Eric traxa: Gdzie się schował odbiornik podczerwieni?
Odbiorniki podczerwieni kryją się pomiędzy obudowami bocznymi a atrapą silnika, po obu stronach kombajnu.
Ostatnio zmieniony 2013-06-10, 20:47 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ