[MOC] Sportscar

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

[MOC] Sportscar

#1 Post autor: Filus »

Witam.

Chciałbym przedstawić moje najnowsze małe dziecko, które powstało stosunkowo szybko i było w zasadzie testem dla mojego nowego nabytku, tj. bateryjki Lego.

Obrazek

Konstrukcja z założenia miała być prosta, bez wodotrysków. Ot dwa silniki, wieża IR, bateria, łącznie 5 zębatek. Autko jest napędzane XLem z przełożeniem 3:1. Skręt realizowany przez Mkę z przełożeniem 3:1 (ze sprzęgłem). Skręt jest też moją wariacją na temat. Nigdzie nie widziałem takiego rozwiązania, choć możliwe, że po prostu za mało się przyglądam innym pracom. Listwa zębata znajduje się tuż przy liftarmie mocującym zwrotnice. Tak to wygląda:

Obrazek Obrazek

Ogólnie jestem umiarkowanie zadowolony. Jeździ to sprawnie i dość szybko. Wyglądem też nie straszy. Nawet udał mi się przód - tzn. tak mi się wydaje...

Chciałem wpakować do środka system autocentrowania, ale z racji, że nie posiadam tej magicznej skrzyneczki to realizującej, chciałem to zrobić przy użyciu amorków. Jednakże dość wąska rama pojazdu (9 studów) wymuszała ich usytuowanie pod kątem, co mimo prób niezbyt się sprawdzało. Czasem centrowało, czasem amorek wykrzywiało. Z racji, że obawiałem się o klocki, toteż zrezygnowałem z tego pomysłu.

To chyba tyle z opisu. Na koniec kilka fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria:klik

I filmik:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hRqF9rk6 ... ure=relmfu[/youtube]

Pozdrawiam, F;).

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Fajny. Plus że nie jest czerwony :)
Centrowanie lepiej zrobić na gumce tak jak miała większość pojazdów w Truck Racing, dobrze działa i nie zajmuje dużo miejsca.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#3 Post autor: GabryS »

Jak na brzydki Technic, to bardzo ładny model.
Jeździ raźnie, a o to chodzi, więc jest dobrze.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2012-04-23, 21:00 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#4 Post autor: piotrek839 »

Samochodzik ładny . Zamocowanie listwy rzeczywiście nie typowe . Brakuje mu tylko jakiegoś zawieszenia .

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#5 Post autor: Filus »

W tej skali ciężko byłoby o zawieszenie bardziej ambitne - myślę o niezależnym. Może kolebkę i oś wleczoną dałoby radę jeszcze wpleść, ale na pewno spadłyby osiągi, z przyczyn technicznych. A i model z założenia miał być prosty.
Jetboy pisze:Centrowanie lepiej zrobić na gumce tak jak miała większość pojazdów w Truck Racing, dobrze działa i nie zajmuje dużo miejsca.
Legowe gumki, które posiadam są za słabe i za stare, a recepturek pod ręką nie miałem. Ale dzięki za słuszną uwagę;).

Cieszę się, że model się podoba;).

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#6 Post autor: Backbone »

Filus pisze:a recepturek pod ręką nie miałem
W każdej aptece dadzą ci tego za darmo ile chcesz.

ODPOWIEDZ