Ptaszyna

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

Ptaszyna

#1 Post autor: GabryS »

Witam!
Dziś chciałbym zaprezentować model ciężkiego radzieckiego karabinu maszynowego DSzK.
Kaliber 12,7mm doskonale nadawał się do strzelania do niemieckich samolotów, jak i jako wsparcie ciężkiej piechoty (wówczas montowano karabin na dwukołowym wózku ułatwiającym transport).
Obrazek
Model(nazwę to tak, chyba, że ktoś ma lepszy pomysł) zrobiłem z Brickarmsowego M1919, kawałka fleksa, kilku dźwigni i super-glue. Półprzezroczyste pozostałości kleju pomalowałem.
Obrazek

A, żeby nie było nudno, karabin ustawiłem na winietce:
Obrazek
I fotka z innego kąta:
Obrazek

"Model budowałem", aby, za radą Misterzumbiego i V1 (bardzo dziękuję), zmienić lichy RPD na wieży mojego [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=17118]T-55[/url]. Poza tym dodałem antenkę oraz obniżyłem nieco tylne zbiorniki i w moim odczuciu prezentuje się lepiej:
Obrazek

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
Ostatnio zmieniony 2012-04-29, 23:44 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#2 Post autor: Belfast »

Model generalnie ładny, ale cięcie, klejenie i malowanie to odrażające praktyki w klockach :(
Jak robię modele w 1:35 czy Warhammer 40k (pomagam Erykowi) czy zwykłym WH, to można wszystko, ale klocki to skończone elementy w które nie ingeruję i nie podoba mi się jak inni to robią.
Ostatnio zmieniony 2012-04-29, 23:59 przez Belfast, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Mrutek

#3 Post autor: Mrutek »

Całkiem nieźle wyszedł, chociaż trochę sensu nie widzę w czymś takim. Ciekawe czy M Z i Karwik mieli na myśli coś takiego mówiąc, że karabin jest be :) Fakt, że z klocków byłby wielki.
Ciekawe wykorzystanie płetw.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Ładnie wyszedł, fajnie wykorzystane narty tylko ten klej, to cięcie... Zgrredek pewnie nic nie napisał bo poszedł od razu po chrust :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#5 Post autor: GabryS »

Belfast, Rozumiem i poniekąd podzielam pogląd. Przy robieniu pełnoprawnych modeli też nie używam kleju, ani nie tnę klocków.

Tutaj prawo złamałem tylko tnąc trzy minifigowe wajchy. Browning w prawdzie też jest pocięty, ale producent zachęca do eksperymentowania ze swoimi produktami i modyfikowania ich.
Mruek pisze:Ciekawe czy M Z i Karwik mieli na myśli coś takiego mówiąc, że karabin jest be :)
Bardzo wątpię ;p
Mruetk pisze:Fakt, że z klocków byłby wielki.
Właśnie dlatego zdecydowałem się na taki krok. Teraz nawet trzyma skalę czołgu.

Na KMFLu mamy taki dział jak customs, czyli akcesoria własnej roboty, szkoda, że tutaj tego nie ma, bo myślę, że włożony do takiego działu mniej by wzbudzał kontrowersji.
Belfast pisze:Model generalnie ładny
Mrutek pisze:Całkiem nieźle wyszedł
3dom pisze:Ładnie wyszedł
Wielkie dzięki.
Ostatnio zmieniony 2012-04-30, 08:57 przez GabryS, łącznie zmieniany 3 razy.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

GabryS pisze:Na KMFLu mamy taki dział jak customs, czyli akcesoria własnej roboty, szkoda, że tutaj tego nie ma, bo myślę, że włożony do takiego działu mniej by wzbudzał kontrowersji.
Nie dość że grzesznik to jeszcze heretyk! Ależ będzie pięknie płonął...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

zgrredek pisze:Nie dość że grzesznik to jeszcze heretyk! Ależ będzie pięknie płonął...
Akurat będzie można zrobić majówkowe ognisko :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#8 Post autor: GabryS »

zgrredek pisze:
GabryS pisze:Na KMFLu mamy taki dział jak customs, czyli akcesoria własnej roboty, szkoda, że tutaj tego nie ma, bo myślę, że włożony do takiego działu mniej by wzbudzał kontrowersji.
Nie dość że grzesznik to jeszcze heretyk! Ależ będzie pięknie płonął...
Grzesznik bo klocki pociął i pokleił, a heretyk?
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Strzelam, że chodzi o to:
GabryS pisze:Na KMFLu mamy taki dział jak customs
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#10 Post autor: GabryS »

A tak... młode umysły... jakże łatwo nimi manipulować.
Zgrredku, lepiej przynieś więcej drewna ;)
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Ja to widzę tak: Jak budujesz z klocków, Twoje modele oceniane są jak modele z klocków. Od biedy ujdzie cięcie flexów itp, bo czasem w zestawach też się je tnie. Równie od biedy uchodzi malowanie całych elementów na jednakowy, pasujący do istniejących kolor.

Ale jak zaczynasz ciąć 'nierurki', kleić itp, wchodzisz już w modelarstwo. A według tych kryteriów jest tak sobie, głównie przez te kulki pod spodem i na końcu lufy. Modelarz raczej nie zbuduje z klocków takiego czołgu jak Twój. Ale dzięki swojemu doświadczeniu w obróbce plastiku łatwo zrobi naprawdę świetny karabin.

No i na pytanie na wystawie czy to jest wszystko ze zwykłych klocków można powiedzieć tylko '...noooo, nie licząc klejenia tu i tam to tak...' :D
Ostatnio zmieniony 2012-04-30, 09:26 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#12 Post autor: GabryS »

Jerac, tak to napisałeś, że właściwie uciąłeś dyskusję. Nie można się z Tobą nie zgodzić. Na razie zostanie jak jest.

Z drugiej strony na pytanie, czy wszystko jest z klocków, to używając choćby nie zmienionych Brickarmsowych akcesoriów, które jakby nie patrzeć są na wystawach obecne chociażby w bitwie pancernej, też nie można odpowiedzieć twierdząco, więc właściwie co za różnica, czy karabin będzie kupiony całkowicie nieoryginalny, czy też zmodyfikowany własnoręcznie?

Czy z klocków można zbudować karabin, który jako-tako wygląda i jako-tako trzyma skalę? Ja nie umiem, ale cóż, pozostaje mi tylko próbować. Jakieś pomysły?

I pytanie, czy więc lepiej jest zostawić tak jak jest teraz, czy wrócić do poprzedniej wersji?

Dzięki za komentarze i pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony 2012-04-30, 09:39 przez GabryS, łącznie zmieniany 2 razy.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Killy

#13 Post autor: Killy »

Tak, cięcie, klejenie itd klocków moim zdaniem całkowicie mija się z istotą tego hobby (powiedzialbym nawet że to barbarzyństwo), czyli budowaniem z tego co jest. Wszelkie ograniczenia jakie wynikają z kształtów i kolorów danych części sprawiają własnie, że zbudowanie czegoś na wzór rzeczywistego modelu daje taką satysfakcję i jest dużym wyzwaniem w małej skali.

Każdy ma prawo robić ze swoimi klockami co mu się tam podoba, ale mnie tam wszelkie "customy" (w szczególności malowanie i obklejanie ludzików) nie przekonują. Trochę inaczej spojrzałbym na sprzęt z brickarms - fajna sprawa nawet (skąd to bierzesz?).

Wracając do modelu - podoba mi się bardzo "podwozie", szczególnie kółka z kierownic i osłony z nart. Bardzo zgrabnie to wyszło. Sam karabin dałoby się zrobić z kilku normalnych części.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#14 Post autor: GabryS »

Killy pisze:sprzęt z brickarms - fajna sprawa nawet (skąd to bierzesz?).
Sprowadzam z Australii z Minifigworld. Trochę daleko i paczka idzie dość długo, ale za to wysyłka mieści się w granicach 10zł (zależnie od kursu AUD).

A teraz powiem, że zrobiłem straszliwą rzecz, zgrzeszyłem i jestem gotowy przejść proces nawrócenia, a cała sytuacja już się nie powtórzy. Zgrredku, tym razem mam nadzieję, że obejdzie się bez palenia.
Legowe części odłączyłem i ich szczątki pochowałem z należytą godnością, a ich miejsce zajęły kawałki plastiku z innego źródła.
Teraz jest tylko karabin Brickams przerobiony na inny karabin.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-04-30, 13:52 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

Uno momento. Ja nigdzie nie powiedziałem ani nie napisałem że masz przestać. Po prostu jak już customujesz to na całego, tak aby nawet modelarz nie mógł się przyczepić ;]

ODPOWIEDZ