[MOC] Sherman DD

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#16 Post autor: Yeti »

Nie zapominajcie, że niemiaszki raczej ostro siekli z MG-32 w stronę desantujących się. Więc woda była przesiąknięta również czerwienią.

IMO brezent powinien być ciut węższy chyba...
Woda piękna! (dorzuć czerwieni i śladów po serii z CKMa;D)

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... BaI#t=104s
Ostatnio zmieniony 2012-04-29, 20:54 przez Yeti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#17 Post autor: pit »

Żonka mi podpowiada przez ramię, że ponton lepiej wygląda w rzeczywistości, a fale lepiej wyglądają na zdjęciach.
W sumie ten sherman to miał być taki żart, że niby jest czołg, ale w właściwie go nie ma.
Ale doszedłem do wniosku, że będzie jakieś urozmaicenie na wodzie, a ponieważ ma być bitwa pancerna, to i potrzebne są czołgi.
Chciałem również tą pracą otworzyć dyskusję nt. wody na makiecie, bo na razie była tylko teoretyczna. Zresztą nie było czym jej budować :)
Nie wiem, czy nie zużyłem na wodę za dużo jasno niebieskich i przeźroczystych serków w stosunku do ciemnoniebieskich.

I odpowiadając na pytania; bez cytowania, bo jestem w gościnie i niewygodnie mi pisać.

V1 - pewnie dobrze Ci świta. Ten ponton składał się jakby na wysokości błotników.Wybuch skleciłem na szybko. W zasadzie też chciałem rozpocząć przez to dyskusję nt. jak takie coś mogłoby wyglądać.

Szubi, Lipek - teoretycznie na pokładzie jest chyba 5 osób przy czym wystaje tylko dowódca. Reszta się pochowała, bo Niemcy sieką :)

Marcin - dziób jest dokładnie 2-3 płytki wyżej niż tył, tylko tego może nie widać na zdjęciach.

GabryS - zbudowałem tylko wieżę i rzut kadłuba z góry :D
Wybuch jest, jak napisałem, propozycją, a z kolei ten przez Ciebie zalinkowany jest trochę komiksowy.

Mikołaj - jakie warunki panowały w czasie desantu?

Yeti - na brytyjskim odcinku było w miarę spokojnie :)
tzn. cały ponton powinien być węższy, czy ścianki pontonu powinny być cieńsze?

Cieszę się, że woda wygląda dobrze, ponieważ chyba już nie będę miał na nią wpływu. Jest, że tak powiem, w drodze do Krakowa.
Resztę skoryguje się przed wystawą.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#18 Post autor: Methos »

Ktoś pisał już, że woda wyszła Ci niesamowicie? Aha Sherman i Angole?

Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#19 Post autor: Yeti »

No właśnie Sherman to raczej był "amerykansky". Ale IMO jak już robić coś na wzór desantu z DD to pociąć trochę z kaemów ;) takie "rozbryzgi" i krew dała by świetny efekt.

Ogólnie ponton powinien być ciut mniej masywny.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#20 Post autor: Jerac »

O tak. Ta woda po prostu jest najlepsza i tyle jaką kiedykolwiek z klocków widziałem. Szkoda że tak pieruńsko droga no ale trudno. Kolory to pikuś, można sobie dobierać zgodnie z upodobaniami. Dla lekkiego zejścia z kosztów można by zrobić przerwy między falami wyłożone kafelkami.

Ale ta wydrążona gąbka kąpielowa i krzaczek? Meh. :D

Killy

#21 Post autor: Killy »

Czołg w wersji pływającej chyba kojarzę, ale bardziej z takim metalowym "płaszczem" doczepianym. Woda absolutnie rewelacyjna. Mnie urzeka także wybuch na plaży - w powietrze poleciała masa piachu. super! :)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#22 Post autor: pit »

Methos pisze:Aha Sherman i Angole?
Yeti pisze:No właśnie Sherman to raczej był "amerykansky".
Angole mieli shermany (i nie tylko) od Amerykańców w ramach umowy lend-lease. Zresztę Ruscy też je mieli.
Killy pisze:Czołg w wersji pływającej chyba kojarzę, ale bardziej z takim metalowym "płaszczem" doczepianym.
Ja z kolei z metalowym nie kojarzę :)
Jeszcze raz dziękuję za komentarze. :)
Pozdrawiam,
Piotrek

ODPOWIEDZ