[MOC] IRS "BLJOK"

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#16 Post autor: PatrykZ »

Dzięki za cenne rady. W sumie dobry pomysł. Odnośnie główek nie miałem takiej koncepcji, a to w sumie dobry pomysł. Troszkę ich mam, przeliczę czy mi starczy i czy facjaty będą odpowiednie. Ale czapeczki i marynarskie torsy były w planach. Problemem okazał się pod koniec pracy budżet. Przyznam, że szkoda jest mi wydać na same ludziki około 70,00 zł, z których w przyszłości będę miał nędzny pożytek. A nawet jak dam czapeczki marynarskie i białe bluzy marynarskie będę musiał przemianować statek na USS BRICKVILLE, tak jak na samym początku budowy planowałem (miałem wtedy dylemat czy znów carski, czy może jednak dla odmiany amerykaniec). Carscy marynarze z resztą nie mieli tego typu nakryć głowy, tylko takie kaszkieciki a'la maciejówki :-)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#17 Post autor: pit »

Ja napiszę tylko, że bardzo mi się podoba i że podziwiam za cierpliwość w olinowywaniu. :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#18 Post autor: PatrykZ »

A jednak to nie model z muzeum :-) Co do modelowania kadlubow w ten desen myśle, ze prekursorem był Mrutek. Odnośnie wody Pita, byłoby swietnie, tyle, ze finansowo nie wytrzymalbym skoro z ludzikami juz miałem poważny problem. Cóż będę musiał ściągnąć z lamusa statyw i wreszcie robić na nim zdjęcia, dzieki za cenna radę. Co do olinowania, sprawa dość upierdliwa acz konieczna - miło mi, ze sie podoba. Jeszcze raz Dziekuje Wam za komentarze :-)

kris kelvin

#19 Post autor: kris kelvin »

Model jest po prostu wspaniały. W sumie nic więcej dodawać nie trzeba. Podobnie jak Pit podziwiam cierpliwość w motaniu tych sznureczków i podobnie jak Karwik domagam się lepszych zdjęć.
Muszę kiedyś sobie taki okręcik zmajstrować. Myślałem o jakimś "ruskim" z okresu bitwy cuszimskiej. No ale ze względu na wielkość to odległa przyszłość.
Jeszcze raz duże brawo.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#20 Post autor: PatrykZ »

Dzieki Kris :-) Trzymam kciuki za Twoj projekt. Mam nadzieje, ze nie bedzie on bardzo odlegla przyszloscia. Postaram sie pozostawic moj model do tego czasu na zlot zabytkowych okretow :-) Moze IRS NAVARIN? Stosunkowo to nieduzy pancerniczek. Byloby swietnie :-) Nie dajecie mi wyjscia. Musze ulepszyc moje techniki fotografowania. Tym razem biore statyw. Az wstyd pisac, mam, a go nie uzywam.

StuckSpider74
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-13, 19:24
Lokalizacja: Łódź

#21 Post autor: StuckSpider74 »

Jak patrzę na Twój model przypominają mi się czasy jak sklejałem takie statki z papieru :) Takie było moje pierwsze skojarzenie. Sam kilka razy podchodziłem do tematu statków - wiem jakie to trudne i na razie mnie to przerasta. Dlatego OGROMNY SZACUNEK za Twoje dzieło - bardzo dużo szczegółów, świetne odwzorowanie kształtu kadłuba i w ogóle super MOC!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#22 Post autor: PatrykZ »

Dzieki za miłe słowa :-) Fakt, kosztowal sporo czasu i przemyslen. Swego czasu tez próbowałem sklejac modele statków. Największym wyzwaniem był zaglowiec, którego nigdy nie ukonczylem.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#23 Post autor: Emilus »

Patryku, jestem Twoim fanem.

OKRĘT jest po prostu modelem na swoim miejscu rzeczywistości. To tak jak odwzorowanie ssaka z komórek zarodka. Jest po prostu taki jak być powinien.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#24 Post autor: PatrykZ »

Emilus, dzięki za uznanie. Aż nie wiem co mam powiedzieć :-)

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#25 Post autor: Qworg »

Wspaniale wyszedł. Brak możliwości odwiedzenia wystawy w Krakowie boli coraz bardziej....
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#26 Post autor: PatrykZ »

Dzięki Qworgu za miłe słowa. A może jednak jakoś się uda... :-( Pozdrowionka dla Ewy :-)

ODPOWIEDZ