[MOC] Jagdpanzer ............. IV L70(V)

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Myszomor

[MOC] Jagdpanzer ............. IV L70(V)

#1 Post autor: Myszomor »

Jakiego Jagdpanzera można jeszcze zbudować ?
Dowiecie się, jeśli mi powiecie, jak się nazywają malutkie srebrne dinksy, którymi Mrutek przyczepia przednie końcówki błotników:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-08, 19:55 przez Myszomor, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#2 Post autor: Innos »

U-Clip z BrickArms

Myszomor

#3 Post autor: Myszomor »

Dziękuję za tą złą dla mnie wiadomość, bo obiecałem sobie, że nie będę używał nieoryginalnych elementów.......... Ale może jednak zmienię zdanie.
A tymczasem najbardziej Jagdpanzerowy z Jagdpanzerów, czyli Jgpz L70(V).
Jgpz L48 Wam nie pokażę, bo to już by było niepoprawne.

Niestety tylko link go galerii, ponieważ znów złamałbym regulamin zdjęciami 1000x700:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=508694

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#4 Post autor: Kubrick »

Myszomor pisze:Niestety tylko link go galerii, ponieważ znów złamałbym regulamin zdjęciami 1000x700:

http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=508694
http://sariel.pl/tools/bsthumbs/ tya...
Innos pisze:U-Clip z BrickArms
BA o ile kojarzę jest na tyle akceptowalnym uzupełnieniem dla LEGO, że jest uznane za koszerne.
Ostatnio zmieniony 2012-08-03, 21:31 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

Myszomor pisze:Dziękuję za tą złą dla mnie wiadomość, bo obiecałem sobie, że nie będę używał nieoryginalnych elementów.......... Ale może jednak zmienię zdanie.
Myślę, że jedyną jednoznacznie złą wiadomością jest koszt jednostkowy tego elementu. Ale oprócz tego moja wiadomość zła raczej nie jest, elementy z BrickArms czy BrickForge, choć nieoryginalne, to są powszechnie akceptowane w świecie AFOLi (a na pewno dużo bardziej, niż wiercone klocki ;P), więc jeśli chodzi o akceptację publiki to nie musisz mieć oporów przed ich używaniem. Przy czym większość takich elementów to są jednak tylko minifigowe akcesoria, a ten U-Clip to chyba jeden z nielicznych wyjątków (jeśli nie jedyny), który ma duże zastosowanie także jako element konstrukcyjny - ale też jest akceptowany, jako element, dla którego czasem nie sposób znaleźć substytut wśród firmowych elementów.

A co do czołgu - bardzo fajnie się prezentuje oczywiście, jak wszystkie Twoje konstrukcje (ale jednak zamek jest najlepszy :P), niemniej mówię to jako kompletny laik, który musiał nazwę wpisać w Google i porównać, czy model faktycznie dobrze odzwierciedla pierwowzór, więc nie przywiązuj do mojej opinii jakiejś większej wagi. ;-)
Myślę natomiast, że powinieneś jednak zadbać o standardową, pełną prezentację, na pewno większość forumowiczów tym chętniej zapozna się z modelem, jeśli zobaczą jego zdjęcia i opis od razu w temacie na forum. A na pewno atrakcyjniejsza dla odbiorcy byłaby regulaminowa prezentacja ze zdjęciami zaledwie 20% mniejszymi od tych w galerii niż de facto brak jakiegokolwiek zdjęcia - bo jeśli ktoś zajrzy na www.00453005_0000002.pl to miniaturki Twojej pracy wśród najnowszych MOCy nie ujrzy, więc być może w ogóle tematem się nie zainteresuje... Szczególnie, że wiele wysiłku nie powinno Cię to kosztować.

EDIT: O, w międzyczasie Kubrick w skrócie napisał to, co i ja miałem na myśli. ;-)
Ostatnio zmieniony 2012-08-03, 21:35 przez Innos, łącznie zmieniany 2 razy.

Mrutek

#6 Post autor: Mrutek »

A może tak by tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jakieś 70s pracy. Tylko pierwsze zdjęcie musi mieć 800x600 i moze być zdublowane.

Działo jest świetnie oddane. Obejrzałem je dokładnie jeszcze przed prezentacją na 00453005_0000002u.
Niestety irytuje mnie w nim kilka niedociągnięć, które psują całkiem niezły efekt:
- flagi mogłyby w końcu stać się prostokątne, te trapezowe nijak nie pasują,
- rury wydechowe zupełnie nie z tej bajki, można je zrobić np z "pin connectorów" 62462 w jakimś ciekawym kolorze,
-piny na lufie należałoby równo poobracać (nie lobię niebieskiego),
- no i najważniejsze - mnie przejście od pogniecionego prześcieradła do arkusza brystolu 100x70 cm (2-8 pln)zajęło 5 lat (jakiś taki mało bystry jestem), ale tobie dzięki moim wskazówkom porzucenie kapy na rzecz czegoś bardziej estetycznego zajmie tylko 3 miesiące.
Chyba, że chodzi ci o reklamę kap, a moc to tylko dodatek.
Ostatnio zmieniony 2012-08-03, 23:43 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SAMOTH666
Posty: 74
Rejestracja: 2005-01-07, 15:44
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7 Post autor: SAMOTH666 »

A może chodzi o to, aby wyobrazić sobie polną drogę i miliony wgnieceń na jej powierzchni od przejeżdżających pojazdów wojskowych?
In my dark Kingdom.....

Myszomor

#8 Post autor: Myszomor »

Innos pisze: elementy z BrickArms czy BrickForge, choć nieoryginalne, to są powszechnie akceptowane w świecie AFOLi (a na pewno dużo bardziej, niż wiercone klocki ;P), więc jeśli chodzi o akceptację publiki to nie musisz mieć oporów przed ich używaniem.
Widzisz, tu raczej bardziej chodzi o opory wewnętrzne. W mojej hierarchii nieprzyzwoitości, używanie elementów nie-Lego, stoi na wyższym poziomie niż modyfikowanie istniejących. Dlatego np. zamiast naklejać krzyżyki na czołgi, buduję je pracowicie z kafli.
Innos pisze: A na pewno atrakcyjniejsza dla odbiorcy byłaby regulaminowa prezentacja ze zdjęciami zaledwie 20% mniejszymi od tych w galerii
Z jednej strony masz rację, a z drugiej, kiedy patrzę na modele w 800x600, to na moje oko prezentują się po prostu gorzej niż te w 1024x768.
Całe szczęście Mrutek pospieszył z rozwiązaniem problemu „w 70s”, choć zanim ja się nauczę jak to robić, to pewnie minie 70 dni.
Mrutek pisze: - flagi mogłyby w końcu stać się prostokątne, te trapezowe nijak nie pasują,
Też tak myślę, ale do tej pory nadrabiałem inne ważne braki sprzętowe. Może teraz kupię je zamiast u-clipów.
Mrutek pisze: - rury wydechowe zupełnie nie z tej bajki, można je zrobić np z "pin connectorów" 62462 w jakimś ciekawym kolorze
Z początku chciałem użyć właśnie takich jak piszesz, ale nie da się ich tak zgrabnie zahaczyć pod kątem jak flexów. Przede wszystkim staram się zachowywać proporcje i wzajemne ustawienie elementów, natomiast ich faktura schodzi na drugi plan.
Mrutek pisze: -piny na lufie należałoby równo poobracać (nie lobię niebieskiego),
Podobnie jak flag na błotniki, brakło mi drzewców na lufy. Pewnie jeszcze ze 2 lata będzie mi ciągle czegoś brakować.
Mrutek pisze: no i najważniejsze………
Kapa jest fajna.



A przy okazji….. Ponieważ nie do końca byłem zadowolony z okolic jarzma armaty, zmieniłem to na coś takiego:


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-05, 19:30 przez Myszomor, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Myszomor pisze:A przy okazji….. Ponieważ nie do końca byłem zadowolony z okolic jarzma armaty, zmieniłem to na coś takiego:
Widziałem, podziwiałem.
Myszomor pisze:Kapa jest fajna.
No pewnie - miękka, ciepła, przytulna, można ją komuś zarzucić na łeb i udusić, ale żaden fajansiarz z netu od czołgów z lego nie zabloguje kapy. Na początek może zostaw ja pod spodem, pod tym brystolem. Rozstanie będzie łatwiejsze.

Akar_Zaephyr

#10 Post autor: Akar_Zaephyr »

Mrutek pisze:(...)ale żaden fajansiarz z netu od czołgów z lego nie zabloguje kapy. (...)
Raczej nie zablokuje bo ciężko fajans w necie zrobić ^^

Co do czołgu zaś - śliczne dzieło :) Nie masz może w planach jakiego Mausa albo E100? ;)

Myszomor

#11 Post autor: Myszomor »

O ile budowanie z klocków zaliczam do czynności przyjemnych, to fotografowania już zdecydowanie nie. A przygotowanie stanowiska do zdjęć przyprawia mnie o białą gorączkę.
Najgorzej jest zaś, gdy zbuduję czołg i zaraz potem mam ochotę na zbudowanie następnego.
Niestety aby to zrobić, wypada naprzód sfotografować aktualne dzieło, które zaraz zostanie rozebrane.
Ale jak to........, w nagrodę za ciekawą budowlę, mam się męczyć z fotografowaniem ?
Wszystko się we mnie buntuje, spać nie mogę, męczę się przez kilka dni, aż w końcu wspinam się na wyżyny możliwości, sięgam po kapę, odgruzowuję kanapę i czynię niechcianą powinność.
Kapa to absolutny szczyt moich wyrzeczeń związanych z prezentacją i jestem w pełni świadom grożących mi za to konsekwencji.

A na Mausa czy E100 przyjdzie czas, ale wrodzone lenistwo każe mi do bólu wykorzystać podwozie panzera 4, a zostało tego jeszcze trochę.
Ostatnio zmieniony 2012-08-07, 21:57 przez Myszomor, łącznie zmieniany 1 raz.

Akar_Zaephyr

#12 Post autor: Akar_Zaephyr »

Chętnie zobaczę kolejne pancery :)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#13 Post autor: pit »

Jak już odświeżyłeś wątek, to coś skrobnę. :)
Przede wszystkim wymień zdjęcie w pierwszym poście, na stronie głównej sugeruje, że to Twoja konstrukcja.

Coś mi nie pasuje w Twoich pojazdach i nie wiem, czy nie jest to właśnie ta kapa w tle.
A może coś innego; może detale, może brak minifiga. Nie wiem. A może to jednak ta kapa. Tym bardziej, że jest kolorystycznie zbliżona do samych eksponatów.

Jeśli chodzi o samo działo to wyszło całkiem przyzwoicie. Nad tyłem możnaby trochę popracować, ale tu Cię rozumiem - też mi się czasem już nie chce.
Poza tym przedni pancerz jest chyba za bardzo pochylony - tam zdaje się powinno być 45 stopni. I nie bardzo przekonują mnie grile w ramach zapasowych gąsienic.

Jeszcze nawiązując do tych clipów z brickarmsa, którymi Mrutek wykończył błotniki - nie bardzo mnie to przekonuje. Wolę już zrobić błotnik gruby na dwie płytki.
Pozdrawiam,
Piotrek

Myszomor

#14 Post autor: Myszomor »

pit pisze:Coś mi nie pasuje w Twoich pojazdach i nie wiem, czy nie jest to właśnie ta kapa w tle.
A może coś innego; może detale, może brak minifiga. Nie wiem. A może to jednak ta kapa. Tym bardziej, że jest kolorystycznie zbliżona do samych eksponatów.
To jak już będziesz wiedział, chętnie posłucham :). Na minifigi nie ma szans, a kapa na razie dzielnie się spisuje. Szkopuł pewnie leży w detalach, też nie wszystko mi się podoba.
pit pisze:Jeśli chodzi o samo działo to wyszło całkiem przyzwoicie. Nad tyłem możnaby trochę popracować, ale tu Cię rozumiem - też mi się czasem już nie chce.
Poza tym przedni pancerz jest chyba za bardzo pochylony - tam zdaje się powinno być 45 stopni. I nie bardzo przekonują mnie grile w ramach zapasowych gąsienic.
Nad tyłem, w odróżnieniu od Stuga, to akurat popracowałem i wydaje mi się poprawny.

Przedni pancerz faktycznie ma ciut za ostre pochylenie. W pierwszej wersji zbudowałem pancerz właściwie nachylony, ale to paskudnie zwiększało wysokość całego działa, które stawało się nieproporcjonalne. Poszedłem więc w półśrodki, choć mi od nachylenia płyt bardziej przeszkadzają dziury w kadłubie.

Gdybym miał choć 1 ogniwo zapasowych gąsienic.............
Ale obok flag, ogniwa są już na liście zakupów.
pit pisze:Jeszcze nawiązując do tych clipów z brickarmsa, którymi Mrutek wykończył błotniki - nie bardzo mnie to przekonuje. Wolę już zrobić błotnik gruby na dwie płytki.
Mi nawet się to podoba, natomiast pewnie znalazłbym dla nich masę innych zastosowań.
W osłonach gąsienic grubych na 2 płytki, drażni mnie to, że zmieniają proporcje całego pojazdu (podwyższają go) i czasem niestety to widać.

Awatar użytkownika
SAMOTH666
Posty: 74
Rejestracja: 2005-01-07, 15:44
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#15 Post autor: SAMOTH666 »

Ciekawe co by na to wszystko powiedział Rommel?:D
In my dark Kingdom.....

ODPOWIEDZ