[MOC] Kenworth W900 Wywrotka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#16 Post autor: Żbik »

Ładnie się prezentuje ale to oczywiście wariacja na temat, który już znamy.
M_longer pisze:ten W900 pokazał że czasem nie wszystko może się udać.
No sztuka kompromisów. Szkoda, że nie jest fasola friendly. Ale co ja pacze - kable wloką się po ziemi? Obrazek A tu widać, że paka z kabiną zbiegają się w dół - rama się ugina?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Heh, zdążyłem już zapomnieć, że jeszcze go nie opublikowałeś!
Oj dawno to było, nie? Prototyp w listopadzie :/
dmac pisze:Do Krakowa z nim!
Znowu zaczynasz? :P
dmac pisze:Edit: Longer, barbarzyńco, o mało nie zamordowałeś głazami robala, który szedł sobie po dywanie! (1:15)
Ciekawe, nawet tego nie zauważyłem. Otwarte okna w majowe dni...
Mrutek pisze:Jest co podziwiać, chociaż jest troszeczkę monotonny - prawdopodobnie przez kolor.
Nie widziałem jeszcze wywrotki z wzorkami na pace ;)
V1 pisze:Mam 2 pytania - dlaczego boczne słupki są pochylone, a środkowy - pionowo?
Bo oryginał też prawie tak ma, chociaż te boczne pochyliły się za bardzo - clipy widocznie puściły, a ja nie zwróciłem na to uwagi (A patrzyłem na niego przez kilka miesięcy, ekhm...)
V1 pisze:I drugie - po prawej stronie jest taka sama skrzynka ze stopniem wejściowym jak po lewej. Dlaczego tylne skrzydełko jest na niej obrócone o 90 stopni?
A widzisz... bo cały bok został niechcący potraktowany z kapcia dzień przed robieniem zdjęć, przekrzywiony bak poprawiłem, na to nie zwróciłem uwagi (ciekawe czy jeszcze gdzieś coś odstaje? :D).
Żbik pisze:No sztuka kompromisów. Szkoda, że nie jest fasola friendly.
Gdyby tam była pneumatyka, na upartego byłby nawet kamienie friendly. Ale wymyśliłem sobie podnoszenie mechaniczne.
Żbik pisze:Ale co ja pacze - kable wloką się po ziemi?
Prawie po ziemi. Co nie zmienia faktu że trzeba będzie to poprawić, jeśli ma jeszcze gdzieś jechać (ale nie wydaje mi się bym dał się namówić na to samo co z czerwonym...).
Żbik pisze:A tu widać, że paka z kabiną zbiegają się w dół - rama się ugina?
Dokładnie. Ramy liftarmowe nie są niestety tak sztywne jak te z bricków, wprawdzie kilka technic bricków udało mi się tam wcisnąć, ale silniki są zamontowane bezpośrednio w ramie, co wymusiło użycie liftarmów.

Jak tak dalej pójdzie, to któryś z kolejnych modeli zarwie się pod własnym ciężarem :D

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#18 Post autor: Waler »

Brawo za model, mi by już nerwy puściły, jakbym miał budować tak na dobrą sprawę od podstaw ten sam model jeszcze raz. Niezły kolor, taki nietypowy. Przypomina mi ciężarówkę zbudowaną przez 2legoronot2lego --> http://www.mocpages.com/home.php/34273. Ten koleżka też (nad)używa chromowanych klocków a jego maszyny są po prostu nieziemskie. A to znaczy, że i za taką uważam Twoją. Jedyną wadą która rzuciła mi się wprost w oczy to, ta o której napisał już Żbik, czyli przegięta rama. Reszta bez zarzutu.
Pozdrowionka.
Ostatnio zmieniony 2012-05-07, 14:39 przez Waler, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

Waler93 pisze:Przypomina mi ciężarówkę zbudowaną przez 2legoronot2lego --> http://www.mocpages.com/home.php/34273. Ten koleżka też (nad)używa chromowanych klocków a jego maszyny są po prostu nieziemskie.
No mi jeszcze dużo do niego brakuje. To dopiero moja pierwsza ciężarówka bardzo podobna do poprzedniej...

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#20 Post autor: Filus »

Waler93 pisze:Ten koleżka też (nad)używa chromowanych klocków a jego maszyny są po prostu nieziemskie.
Akurat jego kolejnych tworów nie da się oglądać, gdy się już widziało coś wcześniej. Każda jedna podobna do poprzedniej i poprzedniej i... Słowem nudno i bogato.

Odnośnie Kenwortha. Dlaczego tak uparcie chciałeś podnosić pakę tymi mLA? Nie było miejsca, czy to raczej chęć eksperymentowania? Wygląd obłędny, zwłaszcza podoba mi się nosek. Świetnie to oddałeś.

Przyczepiłbym się do chlapaczy z tyłu. Z tego co widzę na filmie są one przyczepione do paki i ruszają się (podczas podnoszenia zbliżają się do kół) wraz z jej ruchem. Czy te chlapacze nie drą czasem o koła podczas wysypywania?

Jednak mimo tych małych defektów - świetna konstrukcja. Chciałbym kiedyś być na tym poziomie;).
Ostatnio zmieniony 2012-05-07, 15:00 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#21 Post autor: M_longer »

Filus pisze:Dlaczego tak uparcie chciałeś podnosić pakę tymi mLA? Nie było miejsca, czy to raczej chęć eksperymentowania?
Chęć eksperymentowania. One mają podobną długośc jak siłowniki pneumatyczne, chciałem sprawdzić czy dadzą radę podnieść solidną pakę z bricków. Prawie dały radę :)
Filus pisze:Z tego co widzę na filmie są one przyczepione do paki i ruszają się (podczas podnoszenia zbliżają się do kół) wraz z jej ruchem. Czy te chlapacze nie drą czasem o koła podczas wysypywania?
W prawdziwych maszynach to przeważnie kawałki gumy, więc nawet chwilowe szorowanie po kołach nie robi im krzywdy. Swoją nie próbowałem jeździć z podniesioną paką :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#22 Post autor: Filus »

M_longer pisze:W prawdziwych maszynach to przeważnie kawałki gumy, więc nawet chwilowe szorowanie po kołach nie robi im krzywdy. Swoją nie próbowałem jeździć z podniesioną paką :)
Dlaczego? Przecież te auta tak opróżniają swoje paki, więc teoretycznie jest to wbudowane w realną zabawę modelem;). A pytam bo obejrzałem sobie z ciekawości ramy samych ciężarówek tej marki i chlapacze w Kenworthach przyczepiane są do ramy, niezależnie od samej zabudowy ciężarówki (a przynajmniej tak jest w tych przypadkach, które sobie obejrzałem na YT;).

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#23 Post autor: Bricksley »

Wreszcie go pokazałeś. Jak dla mnie bardzo fajnie się prezentuje zwłaszcza ten czarno-złoty pasek, choć mam mieszane uczucia co do chromów.
M_longer pisze:Mrutek napisał/a:
Jest co podziwiać, chociaż jest troszeczkę monotonny - prawdopodobnie przez kolor.

Nie widziałem jeszcze wywrotki z wzorkami na pace ;)
A ładowarkę?


Heh, 10000 post w dziale Technic :)
Ostatnio zmieniony 2012-05-09, 13:55 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#24 Post autor: GabryS »

Robi ogromne wrażenie zarówno rozmiarem, jak i funkcjonalnością. Ilość detali też zachwyca. Mimo, że ten model dość często się w klockowym świcie przewija, to każdy z nich ma coś swojego i niepowtarzalnego.

Pozdrawiam i czekam na kolejne modele.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#25 Post autor: M_longer »

GabryS pisze:Mimo, że ten model dość często się w klockowym świcie przewija, to każdy z nich ma coś swojego i niepowtarzalnego.
W sensie że pojawia się wywrotka czy konkretnie W900?

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#26 Post autor: GabryS »

M_longer pisze:
GabryS pisze:Mimo, że ten model dość często się w klockowym świcie przewija, to każdy z nich ma coś swojego i niepowtarzalnego.
W sensie że pojawia się wywrotka czy konkretnie W900?
Konkretnie W900, a wywrotki W900 jeszcze nie widziałem.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#27 Post autor: Darkelmo »

Piękna maszyna. Chciałoby się taką postawić na jakimś szczególnym widocznym miejscu w pokoju i napawać się posiadaniem takiego cacka. Fajny kolor.

ODPOWIEDZ