30064 Zoo

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

30064 Zoo

#1 Post autor: Hezar »

Recenzja 30064: Zoo

Obrazek


Dane techniczne

Seria: Duplo
Podseria: Town - Zoo
Rok produkcji: 2012
Liczba klocków: 3 + figurka
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): 6,99 zł z miesięcznikiem „Dziecko”; BrickLink: 30 zł (MISB); Allegro: od ~15 zł do ~22 zł (nowy)

BrickLink
Brickset


Słowem wstępu

Niniejszy zestaw dołączany był jako dodatek-niespodzianka do czerwcowego numeru miesięcznika „Dziecko”. Stwierdzenie „był” nie jest tu bynajmniej określeniem na wyrost, gdyż - pomimo iż mamy jeszcze maj - w kioskach pozostały już tylko pojedyncze sztuki.
Co by się zbytnio nie rozwodzić - zapraszam do lektury opisu tego niezwykle uroczego, promocyjnego maleństwa.


Opakowanie

Jak przystało na zestawik promocyjny, w nasze ręce trafia dobrze znany, kolorowy „polybag”.
Nadruk na przedniej stronie sugeruje, iż mamy możliwość zdobycia jednej z czterech figurek, jednak to, jaka akurat nam się trafi, będzie zagadką do momentu otwarcia torebki.
Otóż moi mili Państwo - nic z tych rzeczy. Nasz woreczek nie posiada całkowicie zadrukowanej powierzchni, tak więc przez wąskie, przeźroczyste paski łatwo można dostrzec cóż takiego znajduje się w środku - i to pomimo umieszczenia zestawu wraz z czasopismem w dodatkowym, foliowym opakowaniu:

Obrazek

Tył „polybaga” - nie licząc zdjęcia pojedynczego klocka w skali 1:1 oraz kilku typowych elementów - można rzec: Świeci pustkami.
Jak wiadomo, klockami mogą się bawić dzieci poniżej trzeciego roku życia, tak więc litanię ostrzeżeń po prostu sobie darowano:

Obrazek


Zawartość

Wewnątrz torebki znalazło się miejsce na dwustronicową broszurkę z reklamami...:

Obrazek

Obrazek

... a także trzy sztuki cegiełek 2x3 i samą figurkę w dodatkowym woreczku:

Obrazek

W tym miejscu warto zatrzymać się na dłużej, gdyż oprócz białego tygryska będącego „sercem” opisywanego tutaj zestawu...:

Obrazek

Obrazek

... „trafić” można również brązową małpkę z ruchomymi rękami oraz elastycznym ogonem...:

Obrazek

Obrazek

... zielonego żółwia...:

Obrazek

Obrazek

... albo też opiekunkę zwierząt w służbowym uniformie pracownika ogrodu zoologicznego:

Obrazek

Obrazek

W mojej ocenie prym pośród tej fantastycznej czwórki wiedzie małpka - jest doprawdy fenomenalna, choć oczywiście żadnej z figurek nie można odmówić uroku.
Jak jeszcze do duplo-figów jestem przyzwyczajony, tak same zwierzątka są po prostu przesłodkie ;^)

Obrazek


Podsumowanie

Napiszę krótko: Jeśli jeszcze traficie okazję, warto zdobyć chociażby dla samych figurek. Wasze dziecko i może nawet Wy sami również, będziecie bez wątpienia nimi zachwyceni ;^)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

Fajny ten żółwik, nie pogardziłbym jednym takim w mojej kolekcji.

Mam małe zastrzeżenie - białe tło dla białego tygrysa to trochę tak, jakbyś malował niedźwiedzia polarnego podczas burzy śnieżnej. Generalnie - przynajmniej mi - ciężko uchwycić białe klocki na białym tle.

Pozdrawiam i czekam na więcej Twoich recenzji!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Jak dla mnie numerem jeden jest tygrys. Jednakże pomimo niskiej ceny raczej podziękuję i nie skorzystam z okazji ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ