To co widać na zdjęciach poniżej to żuraw gąsienicowy, wzorowany na Demagu CC2800, jak również Liebherrze LR 1750. Nie jest to replika żadnego z nich, po prostu chciałem zrobić gąsienicę podobną do tego co można spotkać na placach budowy.

Jeśli chodzi o kolorystykę. Początkowo miał być żółto-czarny, ale ze względu na pojedyncze żółte klocki musiałem z tego zrezygnować. Powstał bardzo kolorowy, bo oczywiście jednolitego koloru mało, za to pełno czerwonych/szarych/niebieskich/czarnych. W końcu coś zdobyłem i przerobiłem go na czarno w większości z dodatkami ciemno szarego.
Co do funkcjonalności - ruchome główne ramię, pomocnicze oraz wyciąg liny. Oprócz tego ręczny obrót na dużej obrotnicy.
Ciężarek zrobiony z bricków 10x1 i przyczepiony do "ogona" żurawia. Linki nie są oryginalne, znalazłem w domu jakąś włóczkę i ją wykorzystałem do tego. W sumie to ta sama włóczka co w [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=17030]słupie trakcyjnym[/url] :)
Widok ogólny:





"Wnętrze" - sposób łączenia ramion, linek, korbki:




Hak, czubek głównego ramienia, łączenie lin:

Zbliżenie na korbki, łączenia ramion, linek:







Rzut wzdłuż linek od góry:

Korbka na środku obrotnicy, pod ramionami to wyciąg liny. Kolejna korbka to wychylenie głównego ramienia. Ostatnia natomiast (przy ciężarku) to wychylenie ramienia pomocniczego.
Zapomniałem o wymiarach, oto one:
- długość (bez ramienia): 23 study,
- szerokość: 13 studów,
- wysokość (przy ramieniu ustawionym pionowo): 39 studów
Standardowo zapraszam do komentowania, oceniania, porad, krytyki itp itd :)
I gratis filmik:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3YnEzAcvX-w&hd=1[/youtube]