[MOC] Excavator

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Homer

[MOC] Excavator

#1 Post autor: Homer »

Witajcie, chciałbym wam przedstawić swój pierwszego MOC'a. Jest to koparka kołowa.
Obrazek

Jak widać jest to dość duży model. W liczbach to wygląda tak:
Podwozie:
szr. 25 studów, wys. 10 s, dł. 39 s.
Wieża:
szr. 19 studów, wysokość 28 s, długość 69 s.

Oczywiście koparka posiada napęd 4x4, oraz obie osie skrętne.
Napęd jest realizowany przez PF XL Motor umieszczony w wieży. A skręt przez PF M Motor, umieszczony w podwoziu.
4x4
Obrazek Obrazek

Funkcie:
-Jazda do przodu i do tył
-Obrót wieży
-Kopanie siłownik 1 i 2
Wszystkie te funkcje są realizowanie za pomocą skrzyni umieszczonej w wieży i PF XL.

Obrazek
Skrzynia-wolanty

Skrzynia

Detale:
-zastosowanie sprzęgła w układzie skrętnym.Sprzęgło
Obrazek
-Blokada układu skręcania-ON/OFF
-Silnik V8
Obrazek

I na deser Galeria

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
__________________________________________________________________________
Edit.Post poprawiony i ze zdjęciami.
Ostatnio zmieniony 2012-06-07, 13:53 przez Homer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#2 Post autor: Yogi »

To ja mam takie pytanko:

Jest tu gdzieś jakaś kabina czy jej nie widzę?
Czy ten skręt kół nie jest za duży?


A tak poza tym patrząc na zdjęcia twojego moc'a utwierdzam się w przekonaniu że naklejanie naklejek to porażka, śmiesznie wygląda ten moc z tymi naklejkami.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Przyjemniej czyta się tematy ze zdjęciami niż z samym tekstem. A Flickr jak najbardziej to umożliwia, o proszę:

Obrazek

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#4 Post autor: Waler »

Myslę, że promień skrętu kół jest za duży. Kardana do napedu da się upchnąć w taki sposób, by koniec zwrotnicy był oddalony o 2 study od środka obrotu. Do tego konstrukcja będzie bardziej zwarta, a co za tym idzie trwalsza.
Wyglądu nie komentuję.

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#5 Post autor: ontek »

Yogi pisze:naklejanie naklejek to porażka
Co do naklejek to rzeczywiście sam się przekonałem na własnej skórze że decyzja czy je nakleić czy nie, musi być przemyślana. Jak wróciłem do Lego kupnem właśnie 8258, wpadłem w trans budowania i nawet nie zastanawiałem się czy naklejać naklejki czy nie. Teraz szkoda mi je odklejać. Tutaj rzeczywiście psują one trochę końcowy efekt, ale z drugiej strony 8258 bez naklejek, moim zdaniem wyglądałby co najmniej dziwnie.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

ontek pisze:drugiej strony 8258 bez naklejek, moim zdaniem wyglądałby co najmniej dziwnie.
No jakoś tak:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=414312

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#7 Post autor: ontek »

M_longer pisze:No jakoś tak:
http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=414312
No właśnie, brakuje mi tych naklejek na nim.... :) Jak dla mnie nieporównywalnie ładniejszy jest jednak z naklejkami.

Homer

#8 Post autor: Homer »

Przyznaję otwarcie że kabiny nie ma gdyż skupiłem się bardziej na funkcjonalności maszyny niż na jej wyglądzie, dotyczy to też naklejek. A co do pronienia skrętu, fakt jest mały ale nie ma problemów ze skrętem.
Ostatnio zmieniony 2012-06-07, 13:56 przez Homer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#9 Post autor: Filus »

Waler93 pisze:Myslę, że promień skrętu kół jest za duży.
Homer pisze:A co do pronienia skrętu, fakt jest duży
Yogi pisze:Czy ten skręt kół nie jest za duży?
Może się Panowie zdecydujecie? Ma za duży skręt, czy za mały? Bo wbrew pozorom duży skręt kół nie jest tożsamy z dużym promieniem skrętu. Zasadniczo można rzec, że jedno jest antagonizmem drugiego. Jeżeli skręt jest duży, to promień skrętu jest mały. Proponuję się w tym zorientować.

Co do modelu. Wygląda mało atrakcyjnie. Bez kabiny to nawet nie jest koparka, a bezzałogowe urządzenie kopiące;). Odnośnie funkcjonalności ciężko coś powiedzieć z samych zdjęć. Skoro mamy tu sporo silników, skrzynię rozdzielczą i inne bajery, to aż prosi się Autora o film pokazowy;).
Ostatnio zmieniony 2012-06-07, 13:35 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#10 Post autor: piotrek839 »

Na początek przydałby się jakiś film.
Korzystałeś z zestawu 8258 więc wiesz że było tam takie ciekawe rozwiązanie przeprowadzenia dwóch napędów przez obrotnice. U Ciebie dobrze by się nadało zamiast silnika do skrętu w podwoziu, co o tym myślisz?
Na jednym ze zdjęć zauważyłem że górny siłownik jast napędzany przez dwa kardany częściowo rozpięte. To wynik błędu konstrukcyjnego czy przypadkowe rozłączenie przed robieniem zdjęć?

Homer

#11 Post autor: Homer »

piotrek839 pisze: Korzystałeś z zestawu 8258 więc wiesz że było tam takie ciekawe rozwiązanie przeprowadzenia dwóch napędów przez obrotnice. U Ciebie dobrze by się nadało zamiast silnika do skrętu w podwoziu, co o tym myślisz?
Myśłem też o takim rozwiązaniu ale ze względu na gabaryty skrzyni nie było poprostu miejsca.
piotrek839 pisze:Na jednym ze zdjęć zauważyłem że górny siłownik jast napędzany przez dwa kardany częściowo rozpięte. To wynik błędu konstrukcyjnego czy przypadkowe rozłączenie przed robieniem zdjęć?
To rozłączenie wynikało z tego że jeden kardan mi pękł ale usterka została już naprawiona.
A co do filmiku to już niebawem będzie.

ODPOWIEDZ