6240 Kraken Attackin'

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

6240 Kraken Attackin'

#1 Post autor: Scrat »

Obrazek

Rok produkcji: 2008 (oficjalnie w sprzedaży w 2009)
Ilość elementów: 78
Figurki: 2
Seria: Pirates II
Cena: S@H 9.99 USD
BrickLink, Brickset, Peeron, Lugnet

1) Pudełko

Obrazek
Ot podłużny kawał kartonu. Z przodu piękne pełne akcji zdjęcie tratwy na niespokojnym morzu, w tle jakaś wysepka i okręt. W górnym lewym rogu kawałek nadpalonej mapy z logo serii.
Obrazek
Z tyłu pudełka jest kolejne świetne zdjęcie, zmieściła się również reklama 6243.
Obrazek
Po bokach niczego ciekawego poza zdjęciami figurek i papugi w 1:1 nie znajdziemy.
Obrazek
W pudełku mamy dwa woreczki i kałamarnicę/ośmiornicę luzem.

2) Instrukcja

Obrazek
23 strony, w tym tradycyjnie na końcu reklamy i ostrzeżenia o tym, żeby nie składać na dywanie...
Obrazek
Jak widać przy każdym kroku jest pokazana lista elementów potrzebnych do budowy.
Obrazek
Mam też mały błąd przy "przepisie na figi" i na końcu instrukcji, gdzie jest pokazany gotowy model z figami (porównajcie sobie jak wyglądają figurki na zdjęciu powyżej a na tym, nie zgadzają się nakrycia głów).
Obrazek
Z racji, że budowałem razem z bratem (co drugi krok) bardzo spodobał mi się ten krok (dziewiąty), czyżby chwila na podziwianie tratwy? ;)
Obrazek
Obrazek
Z tyłu jest też komiks i lista klocków.


3) Figurki

Zanim napiszę coś o klockach to pozwolę sobie najpierw skrobnąć coś o figurkach. Świetnie dobrane główki i te nowe fantastyczne dwustronne torsy. W szczególności podoba mi się pirat, który szczerzy zęby :) Cieszą też akcesoria, dwie szable (jedna bonusowa), luneta, muszkiet i wiosło (niestety tylko jedno).
Obrazek
Obrazek


4) Klocki

O, to jest w tym zestawie świetne. Dwie wspaniałe figurki i parę innych ciekawych elementów:
-kolorowa papuga
Obrazek
-luneta
Obrazek
-miednica z dziurą na axla (ta pojawiła się w nowych pirackich zestawach, wcześniejsze jej nie mają)
Obrazek
-23 Reddish Brown Brick, Round 2 x 2
Poza tym trochę tanowych elementów



5) Model

Obrazek
Obrazek
Tratwa cieszy oko. Na jej pokładzie znajduję się maszt (bez żagla), na szczycie którego jest bocianie gniazdo, miejsce dla papugi i kontener na kryształy. Piękna też jest darkredowa kałamarnica.

Obrazek
Po budowie zostały zaledwie dwa klocki

Obrazek
Nowi piraci są naprawdę genialni :)

Plusy:
-figurki! (i akcesoria)
-dodatkowa szabla
-23 reddish brownowe round bricki
-piraci wrócili!

Minusy:
-błąd w instrukcji

PS: To moja pierwsza recenzja, więc proszę nie bić ;)
Ostatnio zmieniony 2008-12-25, 02:42 przez Scrat, łącznie zmieniany 5 razy.

rh

#2 Post autor: rh »

Scrat pisze:Z racji, że budowałem razem z bratem (co drugi krok) bardzo spodobał mi się ten krok (dziewiąty), czyżby chwila na podziwianie tratwy? ;)
Spodobał Ci się, bo to ja miałem pecha na niego trafić, po to by się na nią popatrzeć.
Teraz z mojej strony. Zestaw bardzo przyjemny w budowie, szczególnie sposób montażu platformy z belami mi się podoba. Budowa, mimo że dwóch identycznych fragmentów (dolnej części), jest na tyle szybka i łatwa, że nie trąci nudą :)
Zestaw ogólnie uważam za bardzo udany, szczególnie, gdyż udało nam się go kupić za 23 zł :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-25, 02:19 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Goldbrick

#3 Post autor: Goldbrick »

Wy jesteście braćmi?:) Także nabyłem ten zestaw ale jest dopiero w drodze. Mam nadzieję że w poniedziałek go otrzymam.

No ale o ile dobrze pamiętam to już w którymś z zestawów pomylili nakrycia głowy u minifigsów.
Ostatnio zmieniony 2008-12-25, 02:41 przez Goldbrick, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Goldbrick pisze:Na czym polega błąd w instrukcji bo nie zrozumiałem???
Nakrycia głowy minifigów są zamienione :)

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#5 Post autor: Scrat »

Goldbrick pisze:Wy jesteście braćmi?:) Także nabyłem ten zestaw ale jest dopiero w drodze. Mam nadzieję że w poniedziałek go otrzymam.
Na czym polega błąd w instrukcji bo nie zrozumiałem???
Jesteśmy, ale to nie temat o tym :)
Wracając do właściwego tematu. Porównaj jak wyglądają figurki na tym zdjęciu, a jak w instrukcji, nie zgadzają się nakrycia głów.

edit.

Musiał się wciąć, no musiał... ;)
Ostatnio zmieniony 2008-12-25, 02:44 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#6 Post autor: Fistach »

Scrat pisze:
Goldbrick pisze:Wy jesteście braćmi?:)
Jesteśmy :)
A po co?:D

Co do zestawu naprawdę mi się podobają ci nowi piraci. Dwóch piratów w tak małym zestawie to cieszy oko. Co do kalamarnico-ośmiornicy to znacznie lepiej wygląda w brązie niż czarna.

Komiks świetny - trochę przypomina zawiązywanie sznurowadeł z dwóch butów razem :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-25, 08:35 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

lordofdragonss

#7 Post autor: lordofdragonss »

Gratuluję! :D Balię z dziurą miałem już w kopalni krasnoludów. Fajne się z niej koła robi :). I widzę błąd w dobiorze spodni do minifigów. (Czy jedne z nich to sand green?).
Ja chcę piratów już u nas!

rourk3
Posty: 21
Rejestracja: 2008-10-13, 18:47
Lokalizacja: Ste-ce

#8 Post autor: rourk3 »

To czekamy na wysyp recenzji.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#9 Post autor: Piterko »

Już wiem co sobie kupię w 2009 roku z Lego...a miałem z tym skończyć.
Starzy piraci uzupełnieni, to teraz pora na nowych :)

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#10 Post autor: grevious27 »

Bardzo ciekawy zestaw. Nowi piraci są świetnie zrobieni:) Dobrze napisana recenzja.
Why so serious?

Goldbrick

#11 Post autor: Goldbrick »

Mam już ten zestaw :) Dziwi mnie tylko sposób zamknięcia pudełka - chodzi o te samoprzylepne, przeźroczyste paseczki. Też tak macie??

rh

#12 Post autor: rh »

Goldbrick pisze:Dziwi mnie tylko sposób zamknięcia pudełka - chodzi o te samoprzylepne, przeźroczyste paseczki. Też tak macie??
Tak, też tak było.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#13 Post autor: Hezar »

Niezła recenzja, podobnie zresztą jak i sam zestaw.
Fanatycy Piratów pewnie szybciej przebierają teraz nogami...

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#14 Post autor: Ramzes »

Nie wiem, może jestem upierdliwy i czepiam się szczegółów, ale co do wykonania, niektórych elementów mam pewne zastrzeżenia:
ObrazekObrazekObrazek

Tą belkę jeszcze przeżyje, milimetrowy odstęp między plate'ami też, ale tak spaszczona papuga to chyba nie sposób na cięcie kosztów przez Lego
A może po prostu ja mam pecha do takich części, zdarzających się raz na milion zestawów...

rh

#15 Post autor: rh »

Ramzes pisze:Nie wiem, może jestem upierdliwy i czepiam się szczegółów, ale co do wykonania, niektórych elementów mam pewne zastrzeżenia:
Ramzes, po wcześniejsze rozmowie z IRCa, też przejrzałem naszego Krackena. Papuga - też ma tą plamę na głowie, przerwa - też występuje. Natomiast, na szczęście, nie mam żadnych problemów z źle odlanymi round brickami.

PS: Pomimo wydzielenia wątku o jakości uważam, że ten komentarz tu może się znaleźć, ze względu na to, że taka przypadłość tego zestawu nie jest jedyna. Czy ktoś inny, mający ten zestaw, mógłby wypowiedzieć się, o do ww. klocków?

ODPOWIEDZ