[MOC] BR64 - niemiecka lokomotywa (z pociągiem)

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] BR64 - niemiecka lokomotywa (z pociągiem)

#1 Post autor: Ciamek »

Dzień dobry : o)

Oto mój pierwszy porządny MOC od bardzo dawna- BR64 - niemiecka lokomotywa (typu tendrzak) i pociąg z okresu Drugiej Wojny Światowej:

Obrazek

Lokomotywa posiada wnętrze kabiny i ruchome wiązary.
Dodatkowo zastosowano lekko skręcalne osie przednie i tylne.

Lokomotywa ciągnie dwa wagony osobowe typu 'Donnerbüchse' (Ci28) oraz jedną lawetę typu SSy z dwoma 20 mm działkami plot.


Od razu uprzedzam - nie jeździ ; o)
W dodatku pociąg prawdopodobnie nie da sobie rady na standardowych zakrętach LEGO, pomimo że zastosowałem wszędzie częściowo skręcalne wózki/osie.
Niestety nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić.

Pierwsze przymiarki do lokomotywy nastąpiły gdzieś w grudniu. Całość męczyłem aż do teraz, czekając na dostawę elementów z BOPa. Dziś nadszedł czas na publikację.
Proszę o łagodne potraktowanie, gdyż jest to dopiero mój pierwszy sensowny pociąg.

Link do Wikipedii DE: http://de.wikipedia.org/wiki/DR-Baureihe_64

Po zdjęcia zapraszam na:
BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=505236
Moja strona: http://www.ciamek.yoyo.pl/?m=00144

ale wszystko można zobaczyć od razu tutaj:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze filmik: http://www.flickr.com/photos/pigletciam ... hotostream
Ostatnio zmieniony 2012-06-10, 20:44 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Daedagor

#2 Post autor: Daedagor »

Jak dla mnie jedna z najładniejszych lokomotyw jakie tutaj widziałem. Bardzo mi się podoba. Masz talent i pomysł (i zasoby) Ciamku więc skoro to twój pierwszy sensowny pociąg to z niecierpliwością będę czekał na resztę ; )

amadma
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-14, 21:48
Lokalizacja: Grójec

#3 Post autor: amadma »

Pociąg bardzo mi się podoba. Scenka ze stacją bardzo fajna. Jedno małe "ale". nie pasują mi 2 oponki zamiast komina. Niestety nie potrafię odpowiedzieć co innego bym zastosował.
I może w przednich kołach jednak czarne axle lepiej zastosować?
Ostatnio zmieniony 2012-06-10, 14:56 przez amadma, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Ależ ślicznotka! Te wszystkie wężyki, sznurki... Widać, że się przy tym napociłeś. A już całkiem mnie rozwaliłeś funkcjonującym przejściem między wagonami.

No i to zdjęcie "retro" jest jak wisienka na torcie.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#5 Post autor: bart »

Ciamek pisze:Proszę o łagodne potraktowanie, gdyż jest to dopiero mój pierwszy sensowny pociąg
No cóż ...

jak ogląda się to to z pewnej odległości to nie idzie poznać, że to są klocki - ma się wrażenie oglądania prawdziwego pociągu. Jak dla mnie po prostu piękny.
Ostatnio zmieniony 2012-06-10, 18:22 przez bart, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Ciamek, wszystko ładnie, pięknie, tylko ten kurz trochę razi. Ja też bym zmienił szare axle w kołach na czarne i byłoby wszystko ok :)
Ostatnio zmieniony 2012-06-10, 16:14 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#7 Post autor: Jakeof »

Świetny ten ostatni wagon z działkami przeciwlotniczymi, i fajny pomysł na worki
z piaskiem. Bardzo klimatyczne to ostatnie zdjęcie z dworcem.

Może i się czepiam, ale lokomotywa trochę zakurzona ;-)

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#8 Post autor: Neo »

Typowy bardzo dobry półkownik (żeby ni było: w przypadku klocków to komplement :) )
Ale faktycznie. Koniecznie zmień komin na ... coś nie gumowego :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Świetne, cały pociąg zrobił na mnie ogromne wrażenie, choć tematy kolejowe zupełnie nie są mi bliskie. Najpierw na telefonie tu zajrzałem, i oczywiście najpierw pomyślałem, że to pierwsze zdjęcie przedstawia prawdziwy egzemplarz, a to oczywiście tylko bardzo ładnie obrobione na retro zdjęcie MOCa. No i to przejście między wagonami. A co do jeżdżenia - jak popchniesz ręką i zrobisz ciuch-ciuch, to myślę że pojedzie. ;P I Zresztą nikt by chyba nie chciał, żeby TAKI pociąg mu odjechał, kiedy go ogląda. :)

Nexus 7

#10 Post autor: Nexus 7 »

Piekna rzecz, i lokomotywa pelna szczegolow i wagony swietnie do niej pasujace. Komin z oponek troche mnie razi ale zdecydowanie nie psuje ogolnego efektu.
Az mnie naszla ochote na jakas nowa lokomotywe :-)

Jetboy

#11 Post autor: Jetboy »

Nie znam się, to się wypowiem: świetna!
Zupełnie jak z kolejki H0 którą w dzieciństwie bawiłem się z ojcem. Wspomnień czar...

Mrutek

#12 Post autor: Mrutek »

Coś pięknego - lokomotywa i cała reszta.
Wydaje mi się, że komin mógłby być zrobiony z klocków - guma rzuca się od razu w oczy.

wave_pl

#13 Post autor: wave_pl »

Bardzo mi się podoba MOC. Jest bardzo ciekawy, a najbardziej urzekła mnie kładka i przejście między wagonami. No o tym to nawet bym nie pomyślał, że ktoś mógłby to zrobić, a tu proszę niespodzianka. Mały szczegół, a wiele daje uroku temu modelowi.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Jantin »

Prześliczny skład. Dobrze też wiedzieć, że "fabryczne" koła kolejowe LEGO w wagonach nie wyglądają źle. "Pokrętła" w kabinie to kierownice odczepione od stojaków? Jeżeli tak, to jak je zdjąłeś? Po prostu na siłę?

Awatar użytkownika
ziemba89
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:32
Lokalizacja: SOPOT/PŁOCK
brickshelf: ziemba1989
Kontakt:

 

#15 Post autor: ziemba89 »

Jakie Cudeńko. Zawsze mi się podobają parce związane z pociągami. W jakiś magiczny sposób maszyny wyglądają jak prawdziwe. Na twoim miejscu dałbym pracę do CUSSO, a nóż by się zakwalifikowała do produkcji w serię Trains.
ziemba89 MANIAK MINIFIGÓW ;]

ODPOWIEDZ