[MOC] Jelcz 317D z naczepą Zremb NK-20

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#31 Post autor: Neo »

Typowa Karwikowa robota :) Gratulacje !
Może nawet nazwałbym "Karwik Plus" (Plus to za kontener :) )
szubi81 pisze:a szofer przypomina mi Buczkowskiego z serialu Dom
Henio Lermaszewski (Buczkowski) jeździł MAZem 503 (o ile dobrze rozpoznałem) i ciągał chłodnię. Oooo - chłodnia - to jest pomysł do Jelcza (oprócz cysterny)

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#32 Post autor: REX »

Bardzo sympatyczny zestaw (ciągnik siodłowy, naczepa i kontener).
Całkowicie rozpoznawalny i nie budzący wątpliwości. Oryginał, który został zminiaturyzowany i przeniesiony w świat klocków.
Misterzumbi pisze:... halogeny, niepotrzebnie wydluzaja wysokosc kabiny, obnizaja cala sylwetke i denerwuja strasznie swoja sportowoscia...
Można to tak odebrać. Nie zmienia to jednak faktu, że Jelcze z takimi dodatkami pojawiały się na naszych drogach. Bywały tez takie z listwą halogenów na dachu.
Wysyp takich "modyfikacji" był zbieżny w czasie z przechodzeniem wielu tych aut w prywatne ręce.
W firmach państwowych (np.: PKS) też się zdarzało gdy do danego samochodu był "przypisany" konkretny kierowca lub kierowcy (najczęściej dwóch).

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#33 Post autor: Darkelmo »

Zauważyłem go dziś z rana i postanowiłem się zastanowić aby jak najlepiej oddać to co czuję gdy patrzę na ten MOC. Z której strony nie spojrzę to się nim zachwycam ale nie umiem Ci napisać jak jest śliczny. Najlepsze rzeczy (wg mnie) pokazuję żonie, aby zobaczyła jakie arcydzieło można zrobić ze „zwykłych klocków”. Wiem, że możesz napisać, ze żadna to nagroda ale nie po to go robiłeś aby się pławić w zachwytach:P

Awatar użytkownika
GRISZAPL
Posty: 43
Rejestracja: 2011-11-13, 20:44
Lokalizacja: Krapkowice(opolskie)

#34 Post autor: GRISZAPL »

Och Karwiku, Karwiku...
Od rana na niego patrze i wzdycham.
Są chwile, ze nie mogę z zazdrości patrzeć i wtedy...wyłączam komputer, by po krótkiej chwili znów go włączyć i znów spoglądać.
Jest genialny. podobnie jak Ty i Twoje umiejętności budownicze.
Sam nawet w jednej tysięcznej nie potrafię tak budować.
Ba, nawet kopiować nie potrafię pomimo posiadanej instrukcji(obaj wiemy o czym mówię :) )
Jeszcze długo tak będę siedział przed monitorem i patrzył, wydobywając z siebie ochy i achy...
zaczęło się od tupania w pewex-ie przy 733 :)
moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#35 Post autor: GabryS »

Ciężarówka, jak ciężarówka, ale kontener jest genialny ;)
A na poważnie to całość jest ekstra.
Naczepa super.
Ciągnik fenomenalny.

Czekam na kolejne prace.
Pozdrawiam.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

ODPOWIEDZ