[MOC] Sennebogen 310 multiloader

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#16 Post autor: dmac »

Znakomity model. Fajnie, że możliwe są trzy sposoby skręcania. Jeszcze fajniej rozwiązałeś problem wału w teleskopowym ramieniu - pozwolę sobie ukraść ten pomysł kiedyś w dalekiej przyszłości.
Podobna maszyna (czerwony Manitou) siedzi w mojej głowie od paru lat, ale nie zabiorę się do budowania, póki nie wynajdę sposobu na automatyczne poziomowanie widelca na końcu ramienia teleskopowego. Zatem trochę to potrwa, jak sądzę.

Imponujący model, naprawdę. Aha, podoba mi się jeszcze ta ruchoma kabina. Uwielbiam takie gadżety.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#17 Post autor: noniusz »

Fistach pisze:Co do ramienia trochę jest zbyt solidne w porównaniu do reszty. Dużo prościej można było je zrobić w ten sposób (nie chwaląc się zbytnio): http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=10860
Kolego Fistach, dziękuję za opinię. Twój model jest mi znany, rozumiem, że stwierdzneie "nie chwaląc się zbytnio" ma oznaczać, że rozwiąznie zastosowane w Twoim modelu uważasz za lepsze. Nie zgodzę się z Tobą - pomimo, że ramię w Twojej ładowarce ma ładną zabudowę w stylu MT to wiszące na zewnątrz kable po prostu nie wyglądają ładnie. Ja budując model od samego początku założyłem, że wszystko będzie zabudowane, a ruch na osprzet przekazywany wewnątrz teleskopu przez jakiś rodzaj wału teleskopowego.
Oczywiście życzyłbym sobie, żeby przekrój ramienia był mniejszy ale przy tym rozwiązaniu inaczej się po prostu nie dało.
solic pisze:Zrobiłem też wersję szeroką na dwa study - da się, choć nie jest zbyt wytrzymała i ma tendencje do skręcania się
Czy możesz zdradzić jaki miałeś pomysł?
dmac pisze:Jeszcze fajniej rozwiązałeś problem wału w teleskopowym ramieniu - pozwolę sobie ukraść ten pomysł kiedyś w dalekiej przyszłości.
Jeśli pomysł się przyda to cieszy mnie to i mam nadzieję zobaczyć maszynę w Twoim wykonaniu, oczywiście kiedyś w dalekiej przyszłości :)
dmac pisze:Podobna maszyna (czerwony Manitou) siedzi w mojej głowie od paru lat, ale nie zabiorę się do budowania, póki nie wynajdę sposobu na automatyczne poziomowanie widelca na końcu ramienia teleskopowego. Zatem trochę to potrwa, jak sądzę.
No z tym będzie ciężko...
Samo poziomowanie szło by zrobic podłączając pod jeden port IR 2 silniczki, z czego jeden odpowiadałby za podnoszenie ramienia a drugi za wychył / poziomownaie osprzętu, ale po pierwsze potrzeba byłoby na to strasznie dużo miejsca w ramieniu a po drugie pojawiłby się problem operowania samym osprzętem...
Mam nadzieję, że podejdziesz do tematu i znajdziesz rozwiązanie.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#18 Post autor: solic »

noniusz pisze:Czy możesz zdradzić jaki miałeś pomysł?
O taki:
Obrazek

Ale po dalszych testach rozwiązanie okazało się być beznadziejne bo np. dzieje się coś takiego:
Obrazek

Nie dawało mi to spokoju i wymyśliłem trochę inne rozwiązanie z użyciem ślimaka. Żeby nie zaśmiecać wątku o Twoim mocu, założyłem [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=17637]osobny temat.[/URL]

ODPOWIEDZ