[MOC] nowocześniej

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

[MOC] nowocześniej

#1 Post autor: Scrat »

Ale jeszcze nie tak bardzo jakbym chciał.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
brickshelf
flickr
Ostatnio zmieniony 2014-02-22, 13:53 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Bardzo ładna kamienica. Fajne są te wąskie wysokie okna, to pewnie mają być luksfery? To na makietę czy tak dla sportu zbudowane?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

<3 klombiki
A i reszta bardzo zgrabna.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#4 Post autor: Innos »

Bardzo fajna kamienica, i widać że jest nowoczesna (drewniane framugi, barierki, mieszana bryła budynku z dachem płaskim i spadzistym), w stylu domów kilkurodzinnych w nowych osiedlach. Rozrośnięte klomby rzeczywiście bardzo udane. Zabawne, że latarnia między nimi wygląda na głównym zdjęciu jakby miała pomalowaną na tan podstawkę - na innym zdjęciu jednak (na szczęście), widać, że to tylko złudzenie, kolor donic się jakoś tam odbił widocznie. Tył też całkiem całkiem (choć sam budynek niewiele się różni, bardziej otoczenie), widzę ten sam patent na kosz na śmieci co w Deptaku Legofana, ogrodzone drzewko też pasuje idealnie w tej ograniczonej powierzchnią płyty bazowej i ścianą przestrzeni.
A co z tą scenką z gościem, co to spodni zapomniał (?) i kobieta (matka? dziewczyna? żona? żona, która złapała go z kochanką, po czym wygoniła z domu tak, jak stał, a spodnie oddała dopiero przez balkon?) mu je rzuca, czy kryje się za tym jakaś głębsza historia?

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

Już mi się włączyło myślenie mojej Alicji, bo pierwsze co, to "oo fajne kwiatki" :D Nawet bardzo fajne :P

Awatar użytkownika
Polip
Posty: 55
Rejestracja: 2010-09-08, 21:40
Lokalizacja: Ustroń
brickshelf: POLIP
Kontakt:

 

#6 Post autor: Polip »

Nie wiem, czy taki miał być efekt, ale całość wygląda jak stara kamienica wyremontowana w nowym stylu - innymi słowy bardzo dobrze się to prezentuje!
Hejaho i do przodu! o/

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Wygląda rewelacyjnie. Dach prawdziwego budynku nie mógłby jednak tak wyglądać. Płaski dach powinien być czarny i otoczony niskim murkiem dookoła, żeby deszczówka nie ściekała po ścianach, a przez rury spustowe wewnątrz murów.
Kwiatki w donicach są rewelacyjne. Nie wiedziałem, że da się kwiatki wcisnąć na krzaczki.
Fajny pomysł z lecącymi spodniami, ale czuję tu pewien niedosyt. Wolałbym jakby ta pani miała wściekłą minę i wyrzuciła dużo więcej rzeczy.

rh

#8 Post autor: rh »

zgrredek pisze:Płaski dach powinien być czarny
Czemu czarny? Czyżby papa itp?

Scrat, tak jak Ci mówiłem, mi się ten budynek bardzo podoba :) A teraz czekam na coś z księgi :D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

rh pisze:
zgrredek pisze:Płaski dach powinien być czarny
Czemu czarny? Czyżby papa itp?
No właśnie. Wszystkie budynki "klockowate" wydają się takie z punktu widzenia przechodnia. W rzeczywistości ich dachy nie są całkowicie płaskie, zawsze jest jakiś minimalny spadek dla deszczówki. No i są zabezpieczane różnymi masami bitumicznymi. Na szczęście w świecie klocków nikt domów nie polewa konewką, więc jest to bez znaczenia. Ten wizualnie prezentuje się wyśmienicie.

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

Dach - murek tak, ale sam dach może być wyłożony płytkami. Już się tak robi. Talerzyki chyba powinny być białe (zazwyczaj).
Kwiatki super, chociaż ten pomysł już widziałem - strasznie trudno się je mocuje, może dlatego, że mam grube paluchy.

Ogólnie bardzo ładny budynek.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#11 Post autor: Methos »

Wow - i kolejny domek, który mi się spodobał. A właściwie drobne szczególiki, które nadają niesamowitego smaku tej pracy: klomby z kwiatami, lampy, kosz na śmieci!
Bardzo miło się na tę pracę patrzy.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

Jest kapitalny.
Naprawdę, bardzo mi się podoba! Jego najmocniejszą stroną są zdecydowanie okna i kolorystyka, które aż kipią "nowoczesnością".

PS: Rewelacyjny patent na kwiatki. :)
Ostatnio zmieniony 2012-06-27, 15:01 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

makar
Posty: 37
Rejestracja: 2011-10-17, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#13 Post autor: makar »

Mrutek pisze:Kwiatki super, chociaż ten pomysł już widziałem - strasznie trudno się je mocuje, może dlatego, że mam grube paluchy.
W modelarstwie redukcyjnym używałem pęsety do bardzo drobnych elementów.
"Na początek jedna uniwersalna rada - zrzynaj. Podpatruj. Kopiuj."

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Ja kiedyś próbowałem nadziewać kwiatki na krzaczki, ale to niszczyło krzaczek. Ma zbyt szerokie łodyżki. Po zdjęciu kwiatka łodyżka była na tym odcinku zgnieciona. Chyba że teraz są inne krzaczki.

Fantastyczne są te wąskie okienka.
Koniecznie powinien być jakiś dach na środkowym 'klocu'. I np. klapa w dachu, kominy, bo jest tam łyso.
Donice z felg wyglądają super.
Bardzo podoba mi się kształt całości. Nawet mógłbyś jeszcze wyżej pociągnąć tę wyższą stronę i wysunąć ją o studa w przód, a tę niższą - pchnąć o studa w tył.

Co za torebeczkę trzyma ta lala w czerwonym?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#15 Post autor: 3dom »

V1 pisze:Co za torebeczkę trzyma ta lala w czerwonym?
Z Friends:

www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=93690pb01
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ