[MOC] Na kozetce, przed telewizorem i w pogoni za kasą

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

[MOC] Na kozetce, przed telewizorem i w pogoni za kasą

#1 Post autor: Sorrow »

Trzy ostatnie pokoje do makiety wnętrzarskiej:

1. Na kozetce

Nie wiem, czy pacjenci psychoanalityków faktycznie terapeutyzują się na kozetkach, ale miałam ochotę na coś stereotypowego.
Prawie na pewno wiem, że obrazki z testu Rorschacha nie służą do wieszania na ścianie i w dodatku chyba już się go za bardzo nie używa, ale znowu - miałam ochotę na coś takiego:]

Obrazek
Obrazek
Krzesło ściągnięte od mijaspera. Szezlong zamotany po mojemu, bo mijaserowy wymagał flexów, których nie miałam.

Zagadka: znajdź jeden element absolutnie niekoszerny (tzn. niebędący elementem Lego ani customową naklejką), który jednak musi znaleźć się w gabinecie terapeuty.


2. Bądź pochwalony, Telewizorze! lub Duży synek odwiedził rodziców

Zaczęło się od tego, że złożyłam ludzika w podkoszulku, z ulizanymi włosami i skrzywioną miną. Pomyślałam, że wstawię go do pokoju, w którym cała rodzina będzie dokazywać i/lub oglądać telewizję a on, biedaczek, będzie prasować. Zamarzył mi się zagracony pokój z meblościanką (i kryształami), milionem rodzinnych zdjęć, "wypoczynkiem" i wielkim telewizorem. Niestety udało mi się upchnąć tylko część rzeczy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dywanik według pomysłu Królowej Legowych Mozaik


3. Lotto i lombard

Nie pamiętam już, skąd pomysł na kolekturę totolotka i lombard, w dodatku w jednym miejscu. W każdym razie budowa tego przybytku była świetną okazją do zrobienia paru obciachowych zdrapek. Kiedy szukałam w sieci zdrapkowych inspiracji odkryłam, że na całym świecie zdrapki są tak samo kiczowate.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przy okazji chciałam pokazać, że łazienka Bogdana i Sandry wzbogaciła się o brzydką rurę, wąż od pralki i kratkę wentylacyjną:
Obrazek

Wszystkie pokoje do obejrzenia tutaj. Z tym że zdążyłam je już trochę przerobić.
Ostatnio zmieniony 2012-07-05, 20:43 przez Sorrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Sorrow pisze:Zagadka: znajdź jeden element absolutnie niekoszerny (tzn. niebędący elementem Lego ani customową naklejką), który jednak musi znaleźć się w gabinecie terapeuty.
Chusteczki. Buuhuuu ;(

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#3 Post autor: Innos »

Sorrow pisze:Zagadka: znajdź jeden element absolutnie niekoszerny (tzn. niebędący elementem Lego ani customową naklejką), który jednak musi znaleźć się w gabinecie terapeuty.
Już mnie Longer wyprzedził w rozwiązywaniu zagadki, więc tylko dodam, że kozetka i chusteczki to chyba jednak amerykański wizerunek psychoterapii, na ile się orientuję, u nas nie ma aż takich udogodnień. ;)

Świetne te pokoiki, do mnie najbardziej przemawia kolektura+lombard, chociaż do pary z lombardem bardziej kojarzy mi się kantor, a Lotto (czy jak tutaj - Otto), to wszędzie potrafią wcisnąć, w lokalnym sklepie spożywczym, tekstylnym, papierniczym, w kiosku itd. Ale czuć ten klimat tego typu miejsca
Choć tak na dobrą sprawę łazienka bije wszystko na głowę. Jest perfekcyjna, bo jak prawdziwa (a tymi rurami i kratką jeszcze dodałaś realizmu!) . :)

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Coraz lepsze są te twoje prace!

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#5 Post autor: macaron »

Dresik wymiata :D Widać, że obstawił dużą kasę i liczy na pewne zwycięstwo ;)
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Świetne! Oj, tak chusteczki :-)

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#7 Post autor: Cevillus »

Rewelacja ! I jak już napisał Jetboy twoje prace są coraz lepsze ;)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#8 Post autor: Toltomeja »

Wszystkie są cudowne! Zauroczyły mnie zdjęcia rodzinne na ścianach...
Oj, odpowiada Ci ten projekt z wnętrzami... Czyli co? Za rok sama zmontujesz 5 metrów bieżących pokoików na wystawę?

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: SeTA »

Całość rewelacyjna... Fajna kamera na lombardem - To jest jeden klocek?

Świetnie uchwycony klimat mieszkania z tamtych lat. Mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować resztę projektu i zrobisz kiedyś całe mieszkanie. Łazienkę i część dużego pokoju już masz :) Zostaje w zasadzie kuchnia, sypialnia i przedpokój (obowiązkowo z pawlaczem).

No i genialny bałagan w łazience - taki niemal Karwikowy.
Przyznam, że nie rozumiałem entuzjazmu z wprowadzenia tych wszystkich miniaturowych elementów w serii Friends, ale teraz widzę, że w takich właśnie scenkach są niezastąpione.
GOD is Real. Unless declared Integer.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#10 Post autor: szubi81 »

Twoje prace są niesamowite, naklejki fenomenalne dopełniają żywiołowość sytuacji scenek.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#11 Post autor: Dr. Ops »

Jesteś moją królową wnętrz !
Masa rewelacyjnych detali, z resztą to widać :)
Fajny patent na siedzącego minifiga, który bawi się z kotem.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#12 Post autor: Kirysowaty »

Sorrow pisze:Nie wiem, czy pacjenci psychoanalityków faktycznie terapeutyzują się na kozetkach, ale miałam ochotę na coś stereotypowego.
Zależy od analityka.
Sorrow pisze:Prawie na pewno wiem, że obrazki z testu Rorschacha nie służą do wieszania na ścianie i w dodatku chyba już się go za bardzo nie używa, ale znowu - miałam ochotę na coś takiego:]
Ależ używa się, używa. Ale jest bardzo trudny w interpretacji. Jestem autentycznie zdziwiony faktem, że ktoś tak szczegółowo opisał ten test na Wikipedii - w tej sytuacji faktycznie może doszło do spalenia go i możliwe, że moje informacje są trochę nieaktualne. Sam Rorschacha nie miałem, choć kiedyś to było kilka semestrów.

Pokój z telewizorem najlepszy, ale nie bardzo mogę powiedzieć, dlaczego. :P Po prostu najbardziej mi się spodobał. Jest jakiś taki estetyczny mimo bałaganu.

Taka mała uwaga co do figurki Sandry - zawsze średnio mi się podobał ten tors ze stanikiem z muszli, może na potrzeby zdjęcia lepiej byłoby dać całkiem żółty tors i zapikselować obszar, gdzie powinien znajdować się biust?

No i jeszcze jedno - skąd pochodzi tors psychoanalityczki?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Kirysowaty pisze:No i jeszcze jedno - skąd pochodzi tors psychoanalityczki?
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=973px154c01

StuckSpider74
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-13, 19:24
Lokalizacja: Łódź

#14 Post autor: StuckSpider74 »

A ja powiem inaczej: czuć w Twoich pracach kobiecą dłoń - one po prostu emanują ciepłem. Brawo!

Awatar użytkownika
GRISZAPL
Posty: 43
Rejestracja: 2011-11-13, 20:44
Lokalizacja: Krapkowice(opolskie)

#15 Post autor: GRISZAPL »

StuckSpider74 pisze:czuć w Twoich pracach kobiecą dłoń
To akurat prawda. Dzis patrzyłem "na żywo na te pokoje. Są takie ...kobiece.

Sorrow jeszcze raz przepraszamy za parkiet :)
Ostatnio zmieniony 2012-07-05, 20:02 przez GRISZAPL, łącznie zmieniany 1 raz.
zaczęło się od tupania w pewex-ie przy 733 :)
moja skromna kolekcja

ODPOWIEDZ