[MOC] Douglas DB-7/A-20 Havoc

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Douglas DB-7/A-20 Havoc

#1 Post autor: Mrutek »

Douglas DB-7/A-20 Havoc

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Douglas DB-7 alias A-20 Havoc lub A-20 Boston to amerykański lekki bombowiec taktyczny lub myśliwiec, używanych podczas II wojny światowej głównie przez Związek Radziecki, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Ta chytra konstrukcja miała w zależności od potrzeb dziób z miejscem dla bombardiera lub przedział z karabinami lub działkami. Największym odbiorcą tych samolotów był, a jakże, Związek Radziecki, ale w lotnictwie amerykańskim latało ich całkiem sporo i to z dużymi sukcesami.
Zbudowałem go specjalnie na makietę.
Szyby z przodu trzymają się uczciwie - dwa długie, przezroczyste skosy są przymocowane do kadłuba płytkami z klipsami. Szyby górna i dolna są połączone klockiem 1x1 z kropkami po bokach i ściskają skosy. wszystko całkiem nieźle się trzyma, nawet bez taśmy, której użyłem zamiast farby.
Ostatnio zmieniony 2012-06-30, 14:18 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#2 Post autor: SMIGOL »

I bądź tu człowieku mądry... napisz coś konstruktywnego...
Bombowy Bombowiec!

PS. Uwielbiam konstrukcje, do których oglądania wracam kilkakrotnie :)
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Trochę mi szczęka opadła. Klosze z przodu silników są kapitalne, podobnie jak oklejenie owiewek. Tylko ten gruby statecznik pionowy trochę psuje zachwyt.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#4 Post autor: Jakeof »

Sariel pisze:Tylko ten gruby statecznik pionowy trochę psuje zachwyt.
Według mnie statecznik jest okej, raczej ciężko byłoby uzyskać jego kształt w inny sposób.

Moją uwagę przykuł ogon, który ładnie zwęża się ku tyłowi, kapitalna robota. Skutkiem ubocznym są jednak te szpary, lecz i one jak widzę znalazły zastosowanie przy mocowaniu luf karabinów tylnej wieżyczki. Takie szczęście w nieszczęściu;-)

Ogólnie kolejny bardzo udany model.

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mrosik »

"Bombowy" bombowiec. To już któryś Twój obiekt latający, który niszczy. Kapitalny. Nie ma do czego się przyczepić.

Mam nadzieje, że wcześniejszych samolotów i śmigłowców nie rozbierasz tylko chowasz do przeszklonej gablotki. Jeżeli jednak rozbierasz... to jest to zbrodnia nie słychana.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#6 Post autor: Hegemon »

Kolejna piękna maszyna. Cóż można więcej napisać.

A myślałeś nad B-29? :)
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#7 Post autor: Methos »

Świetny! Bardzo mi się podoba tylko mam wrażenie - może to wina perspektywy udostępnionych zdjęć - że ludki są zbyt duże w porównaniu do modelu. Ale poczekajmy na opublicznienie galerii.
Następny to B-17?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Kolejny genialny samolot, najbardziej podobają mi się owiewki. Masz w planach coś nowszego, np. F-4, F-14, Migi?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

3dom pisze:Kolejny genialny samolot, najbardziej podobają mi się owiewki. Masz w planach coś nowszego, np. F-4, F-14, Migi?
Na razie nie (w planach Łoś, Catalina, muszę skończyć Dromadera). Dużo ludzi robi nowoczesne odrzutowce - boję się, ze jak zrobię własny to mnie znienawidzą;)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Mrutek pisze:boję się, ze jak zrobię własny to mnie znienawidzą
O tak, chciałbym być świadkiem takiej przetaczającej się przez cały świat fali nienawiści.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Darkelmo »

Jestem pod wrażeniem kolejnego Twojego Moca. Samoloty nigdy mnie jakoś nie kręciły ale Twoje (nie wiem jak) przykuwają mnie do monitora i przyznam się, że zdjęciom Twoich Mocy poświęcam zawsze troche czasu. To co naprawdę Ci wyszło przedmówcy już wypisali. dodam, że najbardziej chyba czekam na ŁOŚ-ia i gratuluję kolejnej udanej konstrukci

Lolek
Posty: 52
Rejestracja: 2012-03-12, 20:11
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: JuliusD

 

#12 Post autor: Lolek »

Model rewelacyjny,aż na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest zbyt gładki żeby to było lego. Istniałaby możliwość wrzucenie jakiegoś zdjęcia od dołu? Bardzo jestem ciekaw jak jest zrobione podwozie przy tak czystym modelu.

Mrutek

#13 Post autor: Mrutek »

Lolek pisze:Model rewelacyjny,aż na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest zbyt gładki żeby to było lego. Istniałaby możliwość wrzucenie jakiegoś zdjęcia od dołu? Bardzo jestem ciekaw jak jest zrobione podwozie przy tak czystym modelu.
Będzie na wystawie, zobaczysz ;) Całe podwozie, spód kadłuba, gondole silników, komora bombowa są zrobione równie gładko. "Standardowe" są spody skrzydeł i stateczników.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Mrutek pisze:"Standardowe" są spody skrzydeł i stateczników.
Do czasu aż upowszechnią się odwrócone kafle? ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#15 Post autor: Jetboy »

Coraz lepsze te samoloty :)

ODPOWIEDZ