9464 The Vampire Hearse

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#16 Post autor: Scarecrow »

Zestaw całkiem ciekawy. Głównie podoba mi sie świecąca główka wampira. Co do samej konstrukcji pojazdu, szkoda że zabrakło otwieranej klapy bagażnika.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#17 Post autor: Piterko »

"dewizka" - a czy to nie jest też nazywane "cebulka"?
(Zegarek bohatera jest po jego pra-pra-pradziadkoludziku :D)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#18 Post autor: glaz_pimpur »

Wg mnie najlepszy zestaw w tej serii. Motor, którego dotychczas się nie dorobiłem, 3 świetne figurki i do tego pojazd w fantastycznym komiksowym stylu. Dla mnie jak na razie MUST HAVE.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#19 Post autor: stpman »

Jest to zdecydowanie najlepszy zestaw z całej serii MF, która powiem szczerze nie podoba mi się (wybacz nori:). Karawan jest absolutnie genialny i pięknie dopracowany w najmniejsze szczegóły. Figurka kierowcy-Zombie odjazdowa i fajowy motorek:)
Jedynie cena chyba zbyt wysoka, bo tak to może bym się skusił dla samego karawanu:)
Za to recenzje Noriego na najwyższym poziomie, przyjemnie się czyta wieczorami. Z niecierpliwością czekam na opisy kolejnych zestawów:)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#20 Post autor: Seba_wse »

Mnie trochę dziwi, że LEGO takie poprawne, zero broni wojen, przemoc w tematyce, tu włazi po całości w dość śliski temat, było nie było, wampiry to okultyzm i kropka.
Chciałbym aby moje dzieci bawiły się bezpieczniejszymi zabawkami, nie związanymi z okultyzmem...

"Okultyzm jest zakazany w chrześcijaństwie i judaizmie, ponieważ jest złamaniem pierwszego przykazania. W islamie za praktykowanie magii grozi ścięcie głowy mieczem."

Jasne, że dla większości zabawy wampirami itd nie przeniosą się w inny wymiar niż stricte zabawa klockami, podobnie jak zabawa w II W.Ś. nie z każdego dzieciaka uczyni hitlera, ale jeśli mamy być konsekwentni to w świecie LEGO nie powinno być ani broni ani okultyzmu.

Póki co moja niespełna 4 letnia Córcia będąc na fajnej starówce mówi "O, jakie cudne kamieniczki". Natomiast gdy piecze z Mamą ciastka przypominające kwiatki z wieloma drobnymi płatkami mówi, że to są "koła zębate" :)))

Szykowny

#21 Post autor: Szykowny »

Wampiry, jak mi się wydaje związane są bardziej z ludowym folklorem niż z okultyzmem. Patrząc tak dogmatycznie na zabawki i kreskówki to trzeba by zakazać także baśni, w których pojawiają się potwory, czarownice itp. Królewna Śnieżka w sumie też się pod okultyzm kwalifikuje, nie wspominając o całkiem już współczesnym Scooby Doo czy kreskówkach z CN... Chyba ważne jest racjonalnej podejście do tematu.

Zestaw świetny, cała seria bardzo ciekawa. Szkoda tylko tych naklejek ale cóż nic nie jest idealne.

kris kelvin

#22 Post autor: kris kelvin »

Seba_wse pisze: "Okultyzm jest zakazany w chrześcijaństwie i judaizmie, ponieważ jest złamaniem pierwszego przykazania. W islamie za praktykowanie magii grozi ścięcie głowy mieczem."
Nie da się ukryć, że w tym zestawie brakuje rabina i egzorcysty :(
Co ja bym dał za te figurki.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#23 Post autor: Wawrzino »

Seba_wse, dzisiejsze wampiry to nie okultyzm a popkultura.
Chciałbym aby moje dzieci bawiły się bezpieczniejszymi zabawkami, nie związanymi z okultyzmem...
Nie widzę problemu, nie chcesz, żeby Twoje dzieci bawiły się takimi zabawkami to po prostu ich nie kupujesz. LEGO ma całą gamę zestawów o różnorakiej tematyce. Moim zdaniem w świecie LEGO będzie to co się sprzedaje, nie zapominajmy, że to jest firma nastawiona na zysk, a nie zabawy światopoglądowe.

Tak przy okazji, oto te jakże "okultystyczne" dzisiejsze wampiry:
Obrazek
Nie da się ukryć, że w tym zestawie brakuje rabina i egzorcysty :(
Co ja bym dał za te figurki.
Nie Ty jeden chcesz takie figurki ;)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#24 Post autor: nori »

Wawrzino pisze:Tak przy okazji, oto te jakże "okultystyczne" dzisiejsze wampiry:
nori pisze:Postać Draculi jest jednym z słynniejszych potworów w historii, zarówno patrząc na literaturę jak i kinematografię. I jest to prawdziwy wampir, a nie jakiś metroseksualny popapraniec, błyszczący w słońcu.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#25 Post autor: Wawrzino »

nori, celna uwaga ;)
Jeden błyszczy w słońcu, drugiemu głowa świeci w ciemności. Nie zmienia to faktu, że LEGO nawet taką "potworną" tematykę ukazuje w sposób przejaskrawiony i zabawny.
Sam karawan Drakuli to dla mnie zestaw, który muszę mieć w swojej kolekcji ze względu na genialne figurki.

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#26 Post autor: Qlczas »

Seba_wse pisze: "Okultyzm jest zakazany w chrześcijaństwie i judaizmie, ponieważ jest złamaniem pierwszego przykazania. W islamie za praktykowanie magii grozi ścięcie głowy mieczem."
Jak to dobrze, że jest Abraham Lincoln

Obrazek

Przepraszam, ale PPNMSP.
Ostatnio zmieniony 2012-07-24, 11:22 przez Qlczas, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#27 Post autor: Seba_wse »

No dobra, jak chcecie wampiry, to ja chcę aliantów i faszystów:)

Filmów o tematyce wojennej było jest i będzie znacznie więcej niż tych o wampirach.

Dawniejsze produkcje były bardziej klimatyczne i mniej krwawe niż obecne.

Sołłł, jeśli wampiry to czemu nie żołnierze???

kris kelvin

#28 Post autor: kris kelvin »

Seba_wse pisze:No dobra, jak chcecie wampiry, to ja chcę aliantów i faszystów:)

Filmów o tematyce wojennej było jest i będzie znacznie więcej niż tych o wampirach.

Dawniejsze produkcje były bardziej klimatyczne i mniej krwawe niż obecne.

Sołłł, jeśli wampiry to czemu nie żołnierze???
Ale to pytanie nie do nas, a sprawa była wałkowana już setki razy.
Lego sobie robi co chce i dokłada do tego niezbyt spójne wytłumaczenia, że wampir tak, a czerwonoarmista w szynelu nie. Bo tak i bo nie.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#29 Post autor: Seba_wse »

Si, wiem, tylko generalnie wyraziłem swoje niezadowolenie, z faktu, że w LEGO pojawiają się tematy trącające okultyzmem (whateva czy okultyzm miesza się z popkulturą czy nie, tak samo można powiedzieć, że homoseksualizm zaczyna być popkulturą, bo znam kilka osób, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak homo a wiem, że na 100% nie są, przynajmniej tak mi się wydaje;)
Mniejsza z homosiami, jak można bawić się gościem który uwielbia gryźć ludzi w szyję i chłeptać świeżą krew, to czemu nie można pobawić się w "Działa z Navarony", tudzież "Parszywą dwunastkę"? Ja jako dzieciak biegałem z karabinem a w życiu nikogo nie zastrzeliłem, pomijam tych których "zabiłem" (w przenośni) swoją głupotą:)
Zabawy w wampiry bywają niebezpieczne, bo swego czasu mieszkałem trochę w Kołobrzegu i tam był taki przypadek, że grupa wyrostków gryzła ludzi wracających z imprez w latarnii morskiej. Gryźli do czasu, aż ich bardzo dotkliwie pobiła grupa innych wyrostków, prawdopodobnie powybijali im zęby i problem kołobrzeskich wampirów się skończył. Jak komuś padnie na psychikę i zacznie być wampirem, to żaden problem, (prawie) każdy ma zęby, zostać Rambo trudniej, bo trzeba się postarać o karabin a to już nie takie proste. Rambo to system zero jedynkowy a wampir może roznosić wirusa HIV więc może być jeszcze gorzej.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#30 Post autor: Szerszen »

Seba_wse pisze:Si, wiem, tylko generalnie wyraziłem swoje niezadowolenie, z faktu, że w LEGO pojawiają się tematy trącające okultyzmem
Eee.... to już dawno... bo przecież był i mag w serii Castle... i potem cała seria Harry Potter... ale być może ze zmęczenia... muszę zadać pytanie - Ty to tak naprawdę i na poważnie???

Bo jak tak, to Ci odpada i "Władca Pierścieni" (magia, mityczne istoty) i w sumie chyba wszystko z wyjątkiem City i Technic no dobra i friends... bo nawet w creatorze jest smok.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ