[WIP] [CS] Zawieszenie czołgu

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Akar_Zaephyr

#16 Post autor: Akar_Zaephyr »

Dokładnie. W tej skali jeszcze jako tako się sprawują ale na dwukrotnie dłuższej gąsienicy kompletnie nie spełniają już swego zadania.

Co do luzów zaś, jak pisałem wyżej zamontowałem amortyzator zbyt nisko więc był zbyt miękki. Muszę to przekonstruować ale bez dobrych kół jezdnych wydaje mi się że nie ma sensu dalej kminić.

A propos kół, twierdzisz że twoje felgi nie pomogą ale w porównaniu do tych kółeczek które mam w tej chwili i tak będą lepsze :) Póki co lepszego rozwiązania na koła jezdne nie widziałem, chyba żeby wrzucić po dwa kółka z oponami po obu stronach gąsienicy przy jej krawędziach. Coś w tym stylu:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-08, 14:50 przez Akar_Zaephyr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »

Przy starej gąsienicy najlepsze będą zębatki z24 albo z16 na środek, bez kombinowania.

Akar_Zaephyr

#18 Post autor: Akar_Zaephyr »

Przy starej tak ale mam tylko nowe póki co więc zastanawiam się czy powyższy pomysł da się zaadaptować do nowej gąsienicy.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#19 Post autor: piotrek839 »

Możesz spróbować z kołami pasowymi opinając środek gąsienicy lub dając w środek gąsienicy. Ostatecznie spróbował bym też z liftarmami ślizgającymi się po gąsienicy opinającymi środek. Wypróbował bym różne długości. A jeśli planujesz zakupy to chyba najlepsze będą małe kółka dedykonane dla tego rodzaju gąsienicy.

goldsun

#20 Post autor: goldsun »

Zdecydowanie koła pasowe po obu bokach środka gąsienicy.
Jeśli dasz coś w środek, to gąsienica może się wyginać na boki zamiast pracować amortyzator/drążek.
Testowałem na środku jeszcze
Obrazek
Ale wprowadza to dodatkowe opory, a gąsienica i tak się wykrzywiała na boki.

W moim Johhnym na górze zbudowałem po prostu szynę z podwyższonymi tile'ami po bokach i sprawdza się idealnie - ale ja mam gąsienice zabudowane - jeśli chcesz mieć koła odkryte to tak nie zrobisz. Ale taka szyna zdecydowanie stabilizuje dość mocno gąsienicę :-)
Ostatnio zmieniony 2012-08-08, 16:33 przez goldsun, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ