9398 4x4 Crawler

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#106 Post autor: M_longer »

BJ pisze:Można też bez problemu zablokować dyfry zamiast stosować knoby. Jest to jeszcze mniejsza modyfikacja.
A jak?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#107 Post autor: 3dom »

Dać cienkie lifty 2L zamiast zębatek i połączyć.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#108 Post autor: blizzard »

3dom pisze:Dać cienkie lifty 2L zamiast zębatek i połączyć.
To ja wolę knoby

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#109 Post autor: francis83 »

3dom, Karol, blizzard - bardzo, bardzo dziękuję za szczere, nieironiczne i wyczerpujące odpowiedzi. Bardzo dużo mi pomogły. Jestem pod wrażeniem Waszej chęci pomocy.

PS. Laik w dziedzinie Technic, a takim ja jestem, miał problemy ze zrozumieniem niektórych słów i zwrotów. ;-) Ale: "ja się dużo domyślać".
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#110 Post autor: blizzard »

Pamiętaj także, że silniki pozwalają zmotoryzować niemal każdy zestaw.
Jeśli wiec chcesz cos jezdzacego niekoniecznie musi to byc Crawler.
Wpisując nr zestawu na youtube i dodająć "motorized" masz duzo projektow ktore moga Cie zmotywować.

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#111 Post autor: Firan »

Szybko jeżdżące pojazdy Technic to niestety te, które są mega rzadko dostępne - czyli zestawy z systemem RC 2,4GHz. Ich ceny przez to, że nie jest łatwo je zdobyć, są dość spore. Na pewno większe niż Crawlera. Jako posiadacz dwóch sztuk 9398 mogę Ci je szczerze polecić. Zabawa jest przednia, no i możliwości modyfikacji też są spore. Gdy go kupisz i spędzisz z nim chwilę czasu, możesz odwołać swoje słowa, że to jest Twój pierwszy i ostatni zestaw Technic :)

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#112 Post autor: francis83 »

Firan pisze:Szybko jeżdżące pojazdy Technic to niestety te, które są mega rzadko dostępne - czyli zestawy z systemem RC 2,4GHz. Ich ceny przez to, że nie jest łatwo je zdobyć, są dość spore. Na pewno większe niż Crawlera. Jako posiadacz dwóch sztuk 9398 mogę Ci je szczerze polecić. Zabawa jest przednia, no i możliwości modyfikacji też są spore. Gdy go kupisz i spędzisz z nim chwilę czasu, możesz odwołać swoje słowa, że to jest Twój pierwszy i ostatni zestaw Technic :)
Dziękuję. Ogółem ja na razie tylko kolekcjonuję klocki, więc Crawler będzie mi służył do stania na półce i zabawy. A co do Twojego ostatniego zdanie, to... hehehe. ;-) Bardzo bym się zdziwił, gdybym do moich legowych zainteresowań dołożył także Technic. Ale kto wie. ;-)
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#113 Post autor: Filus »

francis83 pisze:Bardzo bym się zdziwił, gdybym do moich legowych zainteresowań dołożył także Technic. Ale kto wie. ;-)
Jeżeli nie masz tysięcy złotych zbędnych, to niestety w kwestii Lego trudno być "na poważnie" multitematyczny. Więc bardziej w grę wchodziłoby zarzucenie Systemu i przejście na wyznanie Wielkiej Zębatki;).

A wracając do poważnej kwestii. Na zakup Crawlera jest ostatni dzwonek. Po nowym roku będzie już tylko drożał, bo zakończy się produkcja. Poza tym odnośnie prędkości. W mostach tego autka są aż 3 stopnie redukcji. Już żonglując tylko zębatkami z zestawu jesteś w stanie osiągnąć 3 różne prędkości samochodu (oczywiście kosztem osiągów terenowych, bo jak w życiu nie ma nic za darmo;)). Zatem zdecydowanie - bierz i się nie zastanawiaj, jeżeli faktycznie chcesz mieć jakieś legowe jeździdło.
Ostatnio zmieniony 2014-08-22, 19:57 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Anomander
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-14, 23:41
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#114 Post autor: Anomander »

Odkopuję temat, bo chciałem podzielić się fajnym modelem C dla tego zestawu jaki znalazłem na necie:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=526847

Wychodzi z tego bardzo fajnie wyglądający Trophy Truck, ze sporym skokiem zawieszenia i bardzo szybki jak na możliwości Power Functions. Bez większych problemów z obrazków udało mi się zbudować własną, lekko zmodyfikowaną wersję (mam przełącznik power functions, więc nie musiałem kombinować jak autor z odwróceniem kierunku jednego z silników, ale za to prezentowany model można w 100% zbudować mając tylko i wyłączni 9398). Wygląda toto naprawdę sprawnie :)

ODPOWIEDZ