9398 4x4 Crawler

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#61 Post autor: Ramzes »

Swojego Crawlera dostałem pod choinkę (znaczy się, kupiłem sobie;)) i chciałbym podzielić się z Wami wrażeniami jakie wywarło na mnie - raczkującym, trialowcu z roczną przerwą w budowaniu, to ustrojstwo :)
Generalnie jest dobrze. Nawet śmiem twierdzić, że terenówka radzi sobie w terenie lepiej niż nie jedna nasza trialówka. Autko szybkie, zwrotne o dużym zapasie mocy. Nie rozumiem po jaką cholerę niektórzy chcą blokować dyfry, to nie jest zmotoryzowany 8297, które jeździło koszmarnie.
Jedną kwestię chciałbym poruszyć, mianowicie nowych silników za żadne skarby nie idzie ruszyć jeśli chcemy np. przepchać stojącego Crawlera innym samochodem. Może przyczyną jest zastosowanie jakiś nowych przekładni, tudzież sprzęgła w "elkach" - nie wiem.

Reasumując moje wypociny, mogę każdemu kto chce zacząć przygodę z Lego Technic po nieudanych próbach odnalezienia się w świecie zamków czy współczesnych miast, zestaw 9398 z całego serca i szczerze polecić :)
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

munshun
Posty: 26
Rejestracja: 2006-03-25, 20:10
Lokalizacja: wrocek

#62 Post autor: munshun »

Jak myślicie, można liczyć jeszcze na jakąś znaczną obniżkę ceny, czy raczej zbliżyliśmy się do minimum? Odwlekam zakup jak mogę, przekonując się, że będzie taniej, ale chyba już dłużej nie wytrzymam i się skuszę za tyle ile teraz chodzi : )

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#63 Post autor: 3dom »

Na obnizke nie wiem czy mozna liczyc ale pewnie trafi sie raz na jakis czas okazja na Allegro tak jak zdarzalo sie widziec koparke (8043) po 500 zl. Ale to jest loteria bo poza cierpliwoscia trzeba miec tez duzo szczescia zeby zalapac sie zanim ktos inny zgarnie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#64 Post autor: Ananiasz »

Ja przyjąłem metodę "pokaż z ostatniej godziny kup teraz" i auto odświeżanie strony co kilka minut :-). Najlepsze co udało mi się trafić to 570 z mojego miasta. Może dałoby się taniej, ale poprzestałem na tym.
Kolekcjoner dziurawych klocków.

Awatar użytkownika
krowkens
Posty: 218
Rejestracja: 2013-01-18, 14:07
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: krowkens

 

#65 Post autor: krowkens »

Chciałbym zapytać fachowców, bo sam jestem nowy, czy zwykłe (starego typu) silniki M można użyć do budowy crawlera? Dałoby się je tam zamocować?

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#66 Post autor: Filus »

krowkens pisze:Chciałbym zapytać fachowców, bo sam jestem nowy, czy zwykłe (starego typu) silniki M można użyć do budowy crawlera? Dałoby się je tam zamocować?
Widzę, że nie czytałeś recenzji. Jest w niej odpowiedź na Twoje pytanie.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#67 Post autor: Seba_wse »

Wczoraj dotarł do mnie Crawler. Smyk zapakował przyduże pudło (zgadzam się z recenzentem, spokojnie wszystko by się zmieściło w sporo mniejszym opakowaniu) w ogromniaste, chyba zatrudnili pakowaczy z Pixmanii, albo nie mieli w co zapakować i dlatego przesyłka się wydłużyła, ciężko w erze telewizorów LCD o pudło po starym "rubinie";)
Zacząłem składanie około 19tej, skończyłem lekko po północy, ale w międzyczasie miałem przerwy na czytanie bajek, jedzenie obiadokolacji, robienie ku...y i inne nie mniej pasjonujące czynności wieczoru codziennego...

1. Battery box i wieża były zapakowane w osobne woreczki, instrukcja bez erraty - poprawiona wersja.
2. Instrukcje zamiast 3 spokojnie wystarczyłaby jedna, ale czasem cała strona poświęcona na montowanie jednego elementu lub przesunięcie liftarma i wpięcie jego drugiego końca w stosowne miejsce. Budowa nie nastręczała żadnych problemów (wyłączając naklejki, ja naklejam je zawsze lub prawie zawsze)
3. Zbudowałem wszystko zgodnie z instrukcją, początkowo zamierzałem wywalić dyfry i wstawić knoby, ale stwierdziłem, że najpierw sprawdzę jak sobie fabryczna wersja daje radę...
4. .... i naprawdę całkiem nieźle daje sobie radę. Test ściany zdaje bez problemu o ile zdejmie się "karoserię". Z karoserią niestety nie, nawet po usunięciu przedniego orurowania. Być może aku już były lekko wychechłane, bo prawie 2h w czasie budowy moja Córcia "miksowała paliwko" różnymi silniczkami... nieważne, na niezbyt świeżych bateriach podwozie z drzwiami zalicza test ściany, z "budą" nie zalicza.
Test ściany wywołał u moich dzieci gromkie okrzyki radości i kupę śmiechu, przyznam, że sam aż takiego entuzjazmu nie odczuwałem, aczkolwiek lekkiego grymasu uśmiechu w kąciku ust się nie ustrzegłem;)
5. Test bojowy zaliczony na 5. Na czym polegał? Otóż... po kilkuminutowej zabawie mych pociech w ich pokoju mamy do czynienia z pobojowiskiem: sterty klocków duplo, włochatych maskotek, kwadratowych klocków drewnianych, garnków, talerzy itp. Nasz Crawler przemieszcza się po tym wszystkim bez najmniejszego trudu.
6. Smaczki, dopracowanie szczegółów... chmmmm. Mam 8868, Unimoga, koparkę 8043 i wśród tej "śmietanki" Crawler sprawia wrażenie najbardziej dopracowanego. Jest za co złapać aby odstawić go po zabawie. Świetny patent z drzwiami, miło się zatrzaskują. Otwieramy drzwi, wysuwamy dwa piny w progach i podnosimy elegancko całą karoserię do góry, teraz zwalniamy niebieską blokadę, otwieramy czerwone "siedzisko z lewarkiem" i mamy już battery boxa. Te wszystkie opisane czynności wykonujemy bez najmniejszego trudu, problemu. Jest to równie proste dla dorosłego jak i dla dziecka z docelowej grupy wiekowej. Wszystko lekko, pewnie, tak jak powinno być, słowem DOPRACOWANE niemal do perfekcji.
Jeden minus, taki trochę na siłę, skrzypi przy skręcie. Odwróciłem go na plecy, ewidentnie nie skrzypi silnik tylko piny lub liftarmy, tu pewności nie mam. Być może się wyrobi i nie będzie problemu, choć podkreślam, ten problem to taki trochę na siłę.

REASUMUJĄC, jeśli ktoś miałby lecieć na bezludną wyspę z jednym zestawem klocków LEGO powinien wybrać właśnie ten zestaw, o ile sponsorzy dołączą zapas akumulatorów i stosowną ładowarkę kinetyczną. Zestaw w wersji pudełkowej, bez modyfikacji i przeróbek potrafi sporo. Nie wiem, czy recenzowana wersja różni się czymś od tej najnowszej?
Dzisiaj wieczorem postaram się wykonać test ściany na świeżych aku oczywiście z karoserią, ewentualnie zdejmę orurowanie.

-----EDYTA

Udało mi się wpaść do domu na chwilkę i w czasie tej chwilki sprawdzić jedną rzecz. Crawler w pełnym "uzbrojeniu" zalicza test ściany bez problemu o ile.... będą to dwie ściany na raz, czyli jak zaatakujemy narożnik pomieszczenia. Wydaje mi się, że jak najedziemy na ścianę pod odpowiednim kątem, to może się udać też z jedną ścianą, ale to trzeba chwilkę poćwiczyć, bo po kilku próbach, to albo lipa albo jak to moja Córcia mówi: "O! Fiknął!!:)"....
Ostatnio zmieniony 2013-01-29, 15:25 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#68 Post autor: Seba_wse »

Kolejny news z placu boju. Ja byłem w pracy, dzieciaki czyli dziewczynka lat 4 i chłopaczek lat 1,5 "oswajały" Crawlera. Po tym oswajaniu już nie skrzypi przy skręcaniu, czyli się wyrobiło.
Córcia potrafi sama włączyć/wyłączyć zasilanie w Crawlerze. Potrafi przy jego pomocy przestawiać taborety w kuchni. Na Unimoga mówi Bibcio, niestety Crawler nie załapał się na równie sympatyczną nazwę, wymyśla mu co chwila jakieś nowe długie, jak ma nazwać krótko i fajnie to mówi na niego "Szczurek". Sympatycznie, prawda? Niech to Was jednak nie zniechęca do zakupu;)
Crawler a 1,5 roczny mężczyzna... Odczepia drzwi lub przedni błotnik, czasem słupek przedniej szyby, lubi podnosić do góry karoserię jak jest odblokowana. Jak podniesie "maskę" do góry merda chwilkę łapkami tam gdzie powinien być przedział silnikowy, zamyka otwiera i tak w kółko, dużo frajdy mu to sprawia. Furak względem małego chłopca duży, silny i potężny, jednak projektanci tak dobrali kolory, że ten "potwór" wydaje się tylko miłym i sympatycznym rozweselaczem. Gdy malec siedzi a Crawler wjeżdża mu na klatę, to ten pada na plecy, obejmuje "Szczurka" obiema rączkami, śmiejąc się niezwykle radośnie przetacza się na bok, cały czas obejmując Crawlera, potem na kolana, myk i siedzi już okrakiem na Furaku. Dodam, że przy tych zabawach nikt nie ucierpiał, zapasy odbywały się na łóżku, chciałem sprawdzić jak "Szczurek" radzi sobie w pościeli, radzi sobie świetnie, kołdry, poduchy nie stanowią problemu.
Crawler ma tak zwartą i solidną konstrukcję, że w zasadzie na pudełku powinni dać dodatkowe oznaczenie, że zbudowany model nadaje się do zabawy dla dzieci od lat 1 i 1/2.
Ostatnio zmieniony 2013-02-08, 01:01 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#69 Post autor: jerryp »

No nie wiem czy z tymi 2-latkami to dobry pomysł. Mój 2,5- latek przewrócił crawlera na dach i przy uruchomionym silniki włożył palec w defer. Płaczu trochę było ale obeszło się bez obrażeń.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#70 Post autor: Seba_wse »

Mój ma starszą siostrę, która nauczyła go uważać na palce;)
Oczywiście bez nadzoru nie dostaje pojazdu a jak zaczyna grzebać w bebechach to puszczam dźwignie i koła stają w miejscu. Tak więc bezpieczeństwo jest na przyzwoitym poziomie, no i praktycznie niewiele co może taki dzieciak w nim urwać, zdemontować. Musi się troszkę postarać, a w Bibciu czyli Unimogu już tak fajnie nie jest, tam poziom destrukcji przy jednym pociągnięciu małej rączki jest zdecydowanie większy (Mały ma siłę, je tyle co ja, ale bez obaw, tłusty nie jest, sprężyna chłopak, zaczyna sobie nieźle radzić z 2x większą siostrą:)

piotrpki
Posty: 54
Rejestracja: 2012-01-11, 20:16
Lokalizacja: warszawa

#71 Post autor: piotrpki »

a fotele w tym pojeździe są trochę nienormalnie założone.
Siedzisko ma być symetryczne, tak zawsze myślałem... ;-( .

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#72 Post autor: Seba_wse »

Fotele są ok, figurki dzieci z Duplo się mieszczą;) a to najważniejsze, przy tym nie wypadają, bo mieszczą się trochę na wcisk.
Jakby fotele były inne, wówczas dach musiałby być wyżej a jak dach to i całe nadwozie byłoby wyższe i cały pojazd przez to by częściej fikał a tak fika trochę mniej.
Ostatnio zmieniony 2013-02-08, 01:01 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#73 Post autor: 3dom »

Tchniety [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19259&start=725]postem Rotmistrza[/URL] o podniesieniu cen katalogowych (Crawler dyche w gore) zerknalem do katalogu i... Co ja pacze...?!

O ile to jest jeszcze dyskusyjne:
katalog styczen-czerwiec 2013 pisze:Aby pokonac najwieksze przeszkody i najbardziej strome zbocza ten wytrzymaly pojazd jest wyposazony we wszystkie niezbedne elementy modelu LEGO Technic
Opis serwa smieszny a boxa nieprecyzyjny:
katalog styczen-czerwiec 2013 pisze:Silnik pomocniczy | Akumulatorek
To ponizsze jest ewidentnym babolem merytorycznym:
katalog styczen-czerwiec 2013 pisze:niezalezne zawieszenie kazdego z kol!
Wole nie czytac wczesniejszych/dalszych stron :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#74 Post autor: M_longer »

3dom pisze:Wole nie czytac wczesniejszych/dalszych stron :)
Jeśli mnie pamięć nie myli, w kilku polskich katalogach 8293 miał "lekki przewód" (light cable) :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#75 Post autor: 3dom »

M_longer pisze:Jeśli mnie pamięć nie myli, w kilku polskich katalogach 8293 miał "lekki przewód" (light cable) :)
To poprawili na "kabel oswietleniowy", w opisie 8293 BB figuruje jako "pojemnik na baterie" a w 9397 jako "schowek na baterie", co nie zmienia faktu, ze czytajac opisy mam wrazenie jakby polski katalog powstal po wrzuceniu angielskiego czy jakiegos innego do translatora :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ