[MOC] Terminator 2

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#31 Post autor: 3dom »

Pozwole sobie delikatnie odkopac bo dopiero ogarnalem caly temat.

Niesamowity MOC. Juz jedynka byla genialna, czego potwierdzeniem byla wygrana w MOCu miesiaca. Dwojka jest jeszcze lepsza praktycznie pod kazdym wzgledem. Nie szkodzi, ze nie chodzi, tudziez, ze same nogi bez gory smigaja krokiem lyzwowym - i tak robia one swietne wrazenie. Caly Terminator wyglada o niebo lepiej. Trzymam kciuki zeby w kolejnej wersji udali Ci sie go przeniesc na jeszcze wyzszy poziom :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#32 Post autor: piotrek839 »

3dom pisze: Trzymam kciuki zeby w kolejnej wersji udali Ci sie go przeniesc na jeszcze wyzszy poziom
O trzeciej wersji myślę ale to już nie będzie robot tej wielkości i tylu funkcjach. Priorytetem będzie samodzielne chodzenie z wyciągnięciem wniosków z Terminatora 2. Rozchylanie nóg i obrót w pasie zdecydowanie zaważyły na możliwości chodzenia. Kluczowa jest też masa więc ogranicze się do jednego pakietu baterii i 8 funkcji. Jeszcze nie wiem jakie by mu dać funkcje ale tym projektem zajmę się dopiero za kilka miesięcy. Narazie mam w planach inne MOC'e.

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#33 Post autor: tomaq »

Nie ogarniam wszystkich funkcji w tym twoim modelu... Skala i rozmach tego przedsięwzięcia jest ogromna, ilość klockó/ kabli pewnie też. Ile czasu łącznie zajęła ci budowa?
piotrek839 pisze:O trzeciej wersji myślę ale to już nie będzie robot tej wielkości i tylu funkcjach. Priorytetem będzie samodzielne chodzenie z wyciągnięciem wniosków z Terminatora 2.
Zatem z niecierpliwością czekamy na chodzącego robota.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#34 Post autor: piotrek839 »

tomaq pisze:Nie ogarniam wszystkich funkcji w tym twoim modelu... Skala i rozmach tego przedsięwzięcia jest ogromna, ilość klockó/ kabli pewnie też. Ile czasu łącznie zajęła ci budowa?
Jeśli chodzi o klocki to było ich ok. 3,5-4,0 tyś. wyłącznie technicowe. Oprócz tego co w opisie użyłem jeszcze 6 przedłużek 50cm. Budowa zajęła mi ok. 2 miesięcy. Był to jak dotąd mój największy i najbardziej czasochłonny projekt. Zdecydowana większość czasu poszła na nogi.

Gdy tak teraz patrzę na niego to trochę żałuję że nie wziąłem się za modyfikację tylko go rozebrałem. Miałem wtedy potrzebę zbudowania czegoś innego.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#35 Post autor: TT »

Jeszcze ja dołączę się do gratulacji. Model jest IMPONUJĄCY!
Ilość funkcji i upakowanie mechanizmów w tym kolosie robi wrażenie. Przy tym wszystkich maszyna świetnie wygląda.

Tak jak koledzy czekam na wersje V3 :-)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#36 Post autor: piotrek839 »

Wznawiam temat z uwagi na jego uzupełnienie o schematy których wcześniej nie mogłem dać. Wkrótce planuję prezentację nowego robota i dla porównania przygotowałem kilka schematów. Dotyczą one funkcji chodzenia i poruszania głowy które nowy robot również posiada a są w inny sposób zrealizowane.
Głowa
Obrazek

Noga
Obrazek Obrazek

Rozchylanie nóg
Obrazek

Cały mechanizm chodzenia
Obrazek Obrazek

goldsun

#37 Post autor: goldsun »

Trochę prezentacja Twojego nowego robota już się odbyła :-) na żywo i na zdjęciach z wystawy :-)
Fajnie, że na wystawie pojawiły się obydwa roboty obok siebie, wprawdzie mój zastrajkował, za to Twój nadrabiał :-)

P.S. Sprawdziłem i wstępnie, prawdopodobnie ten pomysł który mnie naszedł na wystawie apropo wzmocnienia obrotnicy w ramieniu może wypalić. Liftarmy nie zahaczają o wewnętrzne zęby i dwie połączone obrotnice powinny już dawać radę (jeśli pamiętasz o czym mówię :-) )

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#38 Post autor: legosamigos »

Czyżby szykowała się walka robotów? Z tego co Piotr mówił na skype, kupił kolejne ramki, a terminator3 już wyposażony jest w broń.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#39 Post autor: Nerevar »

Uzbrój go w to :
Obrazek

goldsun

#40 Post autor: goldsun »

Nerevar pisze:Uzbrój go w to :
Obrazek
No co ty, jak już, to nasze roboty dostaną lepsze uzbrojenie, niż jakieś takie "gotowce" :-) (możliwe, że wrócę do broni wysuwanej znad ramienia jak było w filmie, to wtedy porozmawiamy :-) )
Ostatnio zmieniony 2013-07-12, 04:41 przez goldsun, łącznie zmieniany 1 raz.

sikorka
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-16, 21:19
Lokalizacja: Bytom

#41 Post autor: sikorka »

a nam zarzucono, że świnki w naszej makiecie są nie-legowe !! a Wy się tutaj zbroicie ?
sikorka
sekcja: matki, żony, kochanki

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#42 Post autor: 3dom »

Sikorka, przecież to jest koszerny pistolet :)

Cieszę się Piotrek, że miałem okazję zobaczyć na żywo Twoje dzieło. Robi dużo, dużo większe wrażenie niż na zdjęciach czy filmie. Mechanizm chodzenia jak na ograniczenia klocków wygląda bardzo przyzwoicie. Karabin wyszedł bardzo fajnie a pomysł na doprowadzenie do niego napędu jest świetny. Aczkolwiek, tak jak Ci mówiłem, tutaj idealnie sprawdziłaby się znapowa ośka. Pomyśl o niej ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#43 Post autor: piotrek839 »

Terminator 2 już nie istnieje, jednak z uwagi na forumowiczów których bardzo szanuje postanowiłem specjalnie dla nich przygotować tych kilka schematów. Nowy Terminator 3 jest zupełnie inny i jeśli 3dom pozwolisz w tym wątku nie skomentuję Twojej wypowiedzi bo nie wszyscy będą wiedzieć o czym mowa.
goldsun pisze:Trochę prezentacja Twojego nowego robota już się odbyła :-) na żywo i na zdjęciach z wystawy :-)
Robot na wystawie nie był skończony. Był tam też dopiero po raz pierwszy testowany.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#44 Post autor: 3dom »

piotrek839 pisze:Nowy Terminator 3 jest zupełnie inny i jeśli 3dom pozwolisz w tym wątku nie skomentuję Twojej wypowiedzi bo nie wszyscy będą wiedzieć o czym mowa.
Ok, to czekam w takim razie na prezentację "trójki" ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#45 Post autor: Innos »

piotrek839 pisze: Robot na wystawie nie był skończony. Był tam też dopiero po raz pierwszy testowany.
W takim razie już jako prototyp wypadł w testach bardzo dobrze, no i robił duże wrażenie. Ale oczywiście nie spoileruję i czekam na jego osobną, oficjalną prezentację. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ