[MOC] Znajdź żabę - gra

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

#16 Post autor: crises »

Innos pisze:A tak poza tym to decydując na technologię Flash odciąłeś się od użytkowników urządzeń z jabłuszkiem i tym samym zamknąłeś sobie drogę do międzynarodowej kariery.
Html 5 to jeszcze terra incognita dla mnie. Na razie wersji iŻaby nie będzie.
Mikolaj pisze:Zmusiłeś mnie, bym drugi raz przeszedł całą kampanię, ale warto było.
Brawa dla bohatera.

Dodaję jeszcze obrazek, który może też funkcjonować jako samodzielny MOC.
Obrazek
Frogz by crises_crs, on Flickr

Cormorando
Posty: 41
Rejestracja: 2006-09-10, 11:29
Lokalizacja: Poznań

#17 Post autor: Cormorando »

Brawo za pomysł i wykonanie.

crises

#18 Post autor: crises »

Zrobiłem wersję 1.2. Według rady Jetboja włączyłem wygładzanie obrazków i wydaje mi się, że poprawiłem ładowanie, żeby krzyżyki nie migały na starcie. Gdyby się komuś chciało zerknąć i sprawdzić jak to teraz działa, to będę wdzięczny.

Żaby - wersja 1.2

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#19 Post autor: Innos »

Na iPhone nadal nie działa. ;-P
A serio - u mnie wszystko bangla, krzyżyków już nie ma i wygląd zauważalnie się poprawił.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Jetboy

#20 Post autor: Jetboy »

Jest lepiej.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#21 Post autor: zgrredek »

Ja tam różnicy nie zauważyłem, ale jestem stary, ślepy, głuchy i się nie znam.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#22 Post autor: bacon »

U mnie było tak: klikam start i na ułamek sekundy uruchamia się pozaznaczane, samo się zamyka i po ponownym starcie jest wszystko ok :)

crises

#23 Post autor: crises »

bacon pisze:U mnie było tak: klikam start i na ułamek sekundy uruchamia się pozaznaczane, samo się zamyka i po ponownym starcie jest wszystko ok :)
Właśnie udało mi się też tak zrobić. Będę działał dalej. Magiczny loader nie czeka aż się załaduje cały swf. Co ciekawe ten problem występuje u mnie tylko jeden raz. Potem pewnie swf ładuje się gdzieś tam do pamięci i przy ponownym uruchomieniu działa bez problemów.

Dzięki za wytrwałość w testowaniu.

Jetboy

#24 Post autor: Jetboy »

Nie wiem jak chowasz te krzyżyki, czy przez opacity, czy przez .visible=false ale ustaw im ten paramater którego używasz, tak żeby nie były widoczne przed zapisaniem SWF'a.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#25 Post autor: Innos »

crises pisze:Właśnie udało mi się też tak zrobić. Będę działał dalej. Magiczny loader nie czeka aż się załaduje cały swf. Co ciekawe ten problem występuje u mnie tylko jeden raz. Potem pewnie swf ładuje się gdzieś tam do pamięci i przy ponownym uruchomieniu działa bez problemów.
Kiepawy ze mnie tester - miałem tak samo jak bacon, ale uznałem, że skoro krzyżyki tylko mignęły to była wina mojej mocno obciążonej przeglądarki, która przez chwilę źle załadowała widok, później już krzyżyków nie zobaczyłem. Poza tym jednak wszystko cacy, jak napisałem.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#26 Post autor: dmac »

Ale fajne :) .
W pierwszej chwili się zmartwiłem, bo znalazłem tylko 4, ale w końcu odkryłem i resztę, więc nie jest ze mną tak źle.

Może to dziwne, ale najpierw odpaliłem pierwszą wersję - i nie pokazały się krzyżyki, a gra działała normalnie.
Potem odpaliłem poprawioną wersję - i krzyżyki mignęły na chwilę, po czym znowu włączyła się strona startowa gry, a przy kolejnych uruchomieniach krzyżyki już się nie pojawiły, działało normalnie.

Mam nadzieję, że mój wkład testerski pomoże Ci sprzedać tę niesamowitą grę np. Electronic Arts ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#27 Post autor: V1 »

U mnie przy pierwszym uruchomieniu po kliknięciu 'Start' nic się nie pojawia (tzn. pojawia się pusty, biały ekran). Dopiero kiedy kliknę 'reload' w przeglądarce, gra się załaduje po raz wtóry i kliknę jeszcze raz 'Start' - wtedy pojawia się obrazek.
Tak samo przy pierwszej, jak i drugiej wersji.
\/1 ______________

crises

#28 Post autor: crises »

Jetboy pisze:Nie wiem jak chowasz te krzyżyki, czy przez opacity, czy przez .visible=false ale ustaw im ten paramater którego używasz, tak żeby nie były widoczne przed zapisaniem SWF'a.
Przez .visible. Nie bardzo wiem, co masz na myśli pisząc o zapisywaniu swf-a.
dmac pisze:Mam nadzieję, że mój wkład testerski pomoże Ci sprzedać tę niesamowitą grę np. Electronic Arts ;) .
Powiedzieli, że na razie mają nową wersję Fify do opchnięcia i nie mogą wprowadzać silniejszej marki na rynek ;)
V1 pisze:U mnie przy pierwszym uruchomieniu po kliknięciu 'Start' nic się nie pojawia (tzn. pojawia się pusty, biały ekran). Dopiero kiedy kliknę 'reload' w przeglądarce, gra się załaduje po raz wtóry i kliknę jeszcze raz 'Start' - wtedy pojawia się obrazek.
Tak samo przy pierwszej, jak i drugiej wersji.
Jeszcze co innego. Dzięki za info.

Stworzyłem wersję 1.3 (chociaż w nazwie pokazuje 1.2, ale nic to). "U mnie działa".

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#29 Post autor: Cevillus »

Taka prosta gierka a daje tyle radości :)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#30 Post autor: Toltomeja »

crises pisze:Jetboy napisał/a:
Nie wiem jak chowasz te krzyżyki, czy przez opacity, czy przez .visible=false ale ustaw im ten paramater którego używasz, tak żeby nie były widoczne przed zapisaniem SWF'a.

Przez .visible. Nie bardzo wiem, co masz na myśli pisząc o zapisywaniu swf-a.
Rozumiem, że robisz to w Adobie, nie w jakimś heretyckim programie?
Myślę, że sprawę rozwiąże dodanie iks._visible=false; na początku kodu Actionscript (a potem przy kliknięciu na żabkę =true). Chociaż trudno zgadywać jak się nie ma pliku źródłowego. Masz tam trzy klatki czy jedną?

Przy pierwszym ładowaniu wyświetliły mi się razem z iksami i po sekundzie wróciło z powrotem do menu. Jak ponownie kliknąłem start, było OK. Odświeżyłem stronę i już hula jak trzeba.
Dziwne, że u jednych jest tak a u innych inaczej.

Oj crises, Ty to masz pomysły... Wielki plus za jajka :D
Ostatnio zmieniony 2012-10-14, 11:13 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ