[MOC] Znajdź żabę - gra

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

#31 Post autor: crises »

Toltomeja pisze:Rozumiem, że robisz to w Adobie, nie w jakimś heretyckim programie?
W Adobie, niestety trial zaraz się skończy. Są jakieś w miarę przyzwoite zamienniki?
Myślę, że sprawę rozwiąże dodanie iks._visible=false; na początku kodu Actionscript (a potem przy kliknięciu na żabkę =true). Chociaż trudno zgadywać jak się nie ma pliku źródłowego. Masz tam trzy klatki czy jedną?
Robię dokładnie tak jak piszesz. Wszystko poukrywane na start, w przyciskach akcje pokazywania/chowania + zliczanie.
Klatki są cztery: loader, ekran "intro", gra właściwa i zakończenie.

Żabki ver 1.3
Tutaj jest ta najnowsza wersja. Chyba działa lepiej.

Jetboy

#32 Post autor: Jetboy »

Loader lepiej zrobić w oddzielnej scenie.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#33 Post autor: Toltomeja »

crises pisze:W Adobie, niestety trial zaraz się skończy. Są jakieś w miarę przyzwoite zamienniki?
Ojej, to trzeba się spieszyć z debugowaniem żabek :)
Z zamiennikami jest bardzo ciężko. Kiedyś próbowałem coś znaleźć i nie było nic przyzwoitego. W końcu miałem Alligator Flash Designer (bezterminowy trial), ale nie polecam. Nie ma to jak Adobe...
Flash był ci potrzebny do czegoś czy po prostu ściągnięty żeby się pobawić?
crises pisze:Robię dokładnie tak jak piszesz. Wszystko poukrywane na start, w przyciskach akcje pokazywania/chowania + zliczanie.
Klatki są cztery: loader, ekran "intro", gra właściwa i zakończenie.
Hmmm.... W tej wersji 1.3 mam to samo. Wciskam start, na sekundę pojawia mi się ekran z iksami i wraca do menu. Co ciekawe, jak włączę grę od nowa, ta sytuacja się nie powtarza. Jaki masz warunek przejścia do klatki "menu"? Bo chyba jest spełniony o raz za dużo. :|
Gdyby 3. klatka nie pokazywała mi się przy pierwszym załadowaniu, byłoby całkiem w porządku.

Dopiero teraz przyjrzałem się samej scence pod klockowym kątem - całkiem ładna... :D

crises

#34 Post autor: crises »

Hmmm.... W tej wersji 1.3 mam to samo. Wciskam start, na sekundę pojawia mi się ekran z iksami i wraca do menu. Co ciekawe, jak włączę grę od nowa, ta sytuacja się nie powtarza. Jaki masz warunek przejścia do klatki "menu"? Bo chyba jest spełniony o raz za dużo. :|
Zaraz przejrzę jeszcze raz te warunki. Dziwne, bo gdyby było z nimi coś nie tak, to po każdorazowym przeładowaniu problem by się pojawiał. A tutaj jak już raz załaduje, to potem wszystko jest ok. I przełożę loader do osobnej sceny jak pisze Jetboy.
Flash był ci potrzebny do czegoś czy po prostu ściągnięty żeby się pobawić?
Pobawić. Nie wróżę sobie kariery programisty flash ;)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#35 Post autor: Toltomeja »

crises pisze:Zaraz przejrzę jeszcze raz te warunki. Dziwne, bo gdyby było z nimi coś nie tak, to po każdorazowym przeładowaniu problem by się pojawiał. A tutaj jak już raz załaduje, to potem wszystko jest ok.
No właśnie, dziwne... Nie wiem jak to jest - czy taki plik zostawia w komputerze/przeglądarce jakiś tymczasowe informacje?

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#36 Post autor: Filozof »

Pomysł prześwietny, lecz wykonanie nie do końca.
Gra za każdym razem przy peirwszym odpaleniu pokazuje mi ukryte żaby. A szkoda.
Testowane na Operze.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#37 Post autor: Toltomeja »

O, tknęło mnie żeby sprawdzić i... jeśli nie kliknę start w ogóle, zaraz przeskakuje mi do ekranu gry. Tym razem na ułamek sekundy i znowu do menu.
Problem pojawia się wtedy, kiedy trzeba poczekać na załadowanie strony (kółeczko w przeglądarce). Zajrzyj może też do warunku przejścia z klatki ładowania do menu. Mógłbyś się nawet podzielić tą linijką kodu, bo tak to trochę w ciemno zgaduję :P

W sumie mógłbyś dać sobie spokój z żabkami, niech tak zostanie. Naprawdę jest dobrze, nie ma co tracić czas na takie duperele jak trial się kończy. Korzystaj póki możesz, zrób sobie jeszcze jakąś inną grę, czy co tam chcesz.
Ostatnio zmieniony 2012-10-14, 20:36 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#38 Post autor: 3dom »

Gratuluję pomysłu i wykonania. U mnie wszystko wczytało się jak trzeba i nie było problemu z krzyżykami. Fajnie było pyknąć partyjkę do porannej kawy w robocie ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ