[MOC] Mały Fiat

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

#16 Post autor: Mrutek »

Pomarudzę - od przodu to raczej suzuki, a nie maluch. "Przednia szyba" jest prawie kwadratowa.

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#17 Post autor: ontek »

Sajan pisze:Nie dałoby się schować osiek?
Krótsze nie mają stopa i przy obecnej konstrukcji napędu i ramy, mogłyby wypadać.
Filus pisze:Bryła dość wiernie oddana, może poza przodem
Wysunięty/obniżony przód na środku pod zderzakiem jest konsekwencją umieszczenia koła zapasowego w bagażniku.
Mrutek pisze:"Przednia szyba" jest prawie kwadratowa
Cóż..., jest prawie kwadratowa (trapez) czyli jeszcze nie jest najgorzej :)

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#18 Post autor: Cieślu »

Całkiem fajne autko, zwłaszcza że budowane z części pochodzących z 1 zestawu, jednak gdyby nie podpis to miałbym nieco wątpliwości czy faktycznie jest to Malar :) Nie podobają mi się te dziury na pinach po bokach. Można by te liftarmy ułożyć bokiem i było by bardziej spójnie. Przedni pas też nie do końca pasuje bo ma inną krzywiznę niż w oryginale. Światła zrobiłbym w miare możliwości z tilesów.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Garlic

#19 Post autor: Garlic »

Powiem że nie ma do czego się przyczepić w przodzie auta, środek jak w maluchu czyli nic nie ma :) dla mnie to zaleta.
Udało Ci sie to zbudować, jedynie bryła auta z tyłu nie kończy się za dolną krawędzią tylnej szyby. Może zdjęcie z profilu wkleisz ? Dla mnie tylna klapa miała by taki kształt jak (Technic, Liftarm 1 x 7 Bent (4 - 4) Thick) it nr 32348

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#20 Post autor: piotrek839 »

Wydaje mi się że dach jest troszeczkę za wysoko przez co okna są trochę za duże. Trochę zbyt mocno rzucają się w oczy niebieskie piny (ja dałbym czarne). Po za tym wszystko fajnie zbudowałeś, maluch jak nic. Przy dwóch XL'ach aż żal że nie zrobiłeś szybszego.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#21 Post autor: Uncle Jaca »

Jeśli kilkanaście dni daje takie efekty a po tygodniu powstaje auto, które oddaje elegancko oryginał i przywołuje tyle wspomnień... ehh, malacz z Technic -brawo.
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#22 Post autor: ontek »

piotrek839 pisze:Przy dwóch XL'ach aż żal że nie zrobiłeś szybszego.
Takie osiągi jeszcze bardziej upodabniają go do oryginału :)
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#23 Post autor: solic »

Ładny, sympatyczny ten fiacik. Technicznie wszystko poprawnie, wizualnie pomimo kilku wcześniej wspomnianych uproszczeń, można poznać od razu co to za model.

Kilka szczegółów bardzo mi się podoba: np. tapicerka wewnątrz, koło zapasowe i pompka.
Fajnie pasuje panel z naklejką z 8258 z tyłu jako wloty powietrza.

W tej skali można już jakieś zawieszenie zmieścić, ale zapewne w miarę rozwoju Twoich konstrukcji w którymś kolejnym modelu zobaczymy zawieszenie.

Jeszcze raz gratuluję udanej konstrukcji.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#24 Post autor: Methos »

Większość została napisana wcześniej - podpisuję się do tego. Mnie urzekła pompka i koło z przodu - to tylko podkreśla co to za cudo techniki :)

ODPOWIEDZ