Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Cadillac w pełnej krasie
Autor Wiadomość
GabryS 
VIP
Rock'n'Roll refugee

Wpisy: 241
Wysłany: 2012-11-10, 21:10   [MOC] Cadillac w pełnej krasie

Cześć.
Chce Wam dziś zaprezentować mój najnowszy model.
Produkowany w latach 1944-1945 w zakładach Cadillaca M24 Chaffee - amerykański czołg lekki. Czołgów tych używano do zabijania nazistów i Azjatów. W większości jednak Azjatów, bowiem czołg służył, oprócz II wojny światowej, także w Korei i dwóch pierwszych wojnach indochińskich.
Maszyna była do pewnego stopnia innowacyjna, przynajmniej jeśli chodzi o zacofanych aliantów z zachodu, był to bowiem pierwszy czołg produkcji tychże, który wykorzystywał drążki skrętne jako zawieszenie (przodująca sowiecka myśl techniczna patent ten, ku uciesze partii i proletariatu wykorzystywała już wcześniej).

Model, jak to już zwykle u mnie bywa wykonany jest w skali 1:40.
Posiada obracaną wieżę, a kółka wyjątkowo można obracać. Pełen wypas ;p

MOCyk prosty, budowany zaledwie w jedno popołudnie i jeden ranek i najdłużej przesiedziałem chyba nad zamontowaniem gratów z tyłu i na błotnikach tak, żeby wyglądało to w miarę sensownie.

Podziękowania dla Maksa za konsultacje i poganianie mnie, żebym w końcu dokończył model, za dręczenie mnie o zrobienie tych wszystkich gratów i za sprowadzenie gąsienic. Dzięki.

Więcej fotek można znaleźć na fickrze i Brickshelfie(jak moderatorzy tego przedpotopowego hostingu skończą się obijać i opublikują galerię ;p)
Tym czasem miniaturki:

Zapraszam do komentowania.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez GabryS 2012-11-11, 10:15, w całości zmieniany 1 raz  

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-10, 21:18   

Podejmujesz się trudnych wyzwań.
Właśnie trzymam w łapie model 1:35. O! urwałem mu koło. Chyba w tej skali trudno się do czegoś przyczepić. W zasadzie tylko do kół w innym kolorze, ale wiadomo. No może wieżę bym podniósł o jedną płytkę. + za przedni pancerz.
Ostatnio zmieniony przez Mrutek 2012-11-10, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  

V1 
VIP

Wpisy: 2532
Wysłany: 2012-11-10, 21:27   

Ładny, zgrabny.
Fajnie, że nawaliłeś mu trochę gratów, jak to zwykle ludzie robią w modelach redukcyjnych.
Tylko ten kobiowy karabin...

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2012-11-11, 10:37   

Kolejny świetny model proszacy sie o mała dioramke. Od razu przypomniała mnie sie komedia o pewnych amerykańskich smialkach chcących obrobic bank na tylach frontu we Wloszech. Poruszali sie czolgami zaladowanymi wszelakim towarem: piwem, winem, itp. Myśle, ze taki ciekawy efekt udało sie Tobie osiągnąć :-)

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2012-11-11, 10:41   

"Złoto dla zuchwałych"... jak malowane ;-)

rafi
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 12:44   

To nie jest moj ulubiony Cadillac, ale replika jest wierna. ;)

Jakeof 
Adam Głowacki

Wpisy: 123
Wysłany: 2012-11-11, 13:32   

Czołgi to trochę nie moja tematyka, ale model wydaje się być sympatyczny:)

Światła z przodu to ucięty przeźroczysty Bar 4l?

Innos 
Sonni

Wpisy: 1026
Wysłany: 2012-11-11, 16:36   

Niby człowiek widzi, że autorem nowego tematu jest GabryS, ale człowiek się nie zna , i po otwarciu i tak jest zaskoczony, że gabrysiowy Cadillac to czołg, a nie autko.;-) Ale i tak bardzo fajny, jestem pod wrażeniem, że w tak niewielkiej skali udaje Ci się tak dobrze oddać sylwetkę i różne detale. Nielegowa broń to IMO w tym przypadku nie problem, bez różnicy, czy z Cobi, czy z Brickarms, Brickforge i innych takich, bo to na jedno wychodzi - przy MOCach w tematyce współczesnych militariów trzeba jakoś obchodzić te braki w asortymencie Lego albo zgodzić się na duże uproszczenia.
Jakeof napisał/a:
Chyba faktycznie coś nielegalnego albo nielegowego jest tam wsadzone, ale raczej nie bar 4l, bo szkoda byłoby go ciąć, zważając na jego małą dostępność i cenę na BL (od 16zł/szt.). No chyba że się mylę, a autor ma za dużo kasy i tnie drogie klocki. ;P [Pomijając oczywiście kwestie moralności takiego czynu niezależnie od wartości elementu, jak przyjdzie tu Zgrredek to stos i tak zostanie rozpalony.]

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2012-11-11, 19:33   

Ciekaw jestem czy dożyję tej chwili, kiedy uznasz, że 1:40 to za mała skala. W ciut większej może byłoby łatwiej zrobić ten charakterystyczny skos tyłu wieży, który u Ciebie ma stud długości, a powinien mieć ze trzy. No i krzywizny przodu wieży może też łatwiej byłoby uchwycić.
Oczywiście marudzę, żeby dorzucić kolejny kamyczek na szalę, która może kiedyś przechyli Cię ku tej jedynej słusznej skali. Bo w tej skali to czołg jest bardzo dobry i nie wiem czy dałoby się więcej z niego wycisnąć.

GabryS 
VIP
Rock'n'Roll refugee

Wpisy: 241
Wysłany: 2012-11-11, 19:45   

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

Jakeof napisał/a:

Innos napisał/a:
Chyba faktycznie coś nielegalnego albo nielegowego jest tam wsadzone

Bardziej nielegalne niż nielegowe wprawdzie, ale też nie do końca. Jest to plasterek czegoś, co kiedyś było częscią x400c20, ale z niewiadomych przyczyn zostało zgniecione w kilku miejscach i dziwnie zmętniało, więc dałem temu coś w rodzaju nowego życia ;p

zgrredek napisał/a:
Ciekaw jestem czy dożyję tej chwili, kiedy uznasz, że 1:40 to za mała skala.
Obawiam się, że nie.
zgrredek napisał/a:
jedynej słusznej skali
Już buduje w jedynej słusznej ;p Ale pewnie masz rację, że w nieco większej można oddać stosunkowo więcej detali i wierniej, ale cóż, to mi juz weszło w krew i chyba musimy z tym żyć.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez GabryS 2012-11-12, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu