Moc silnika a kierunek obrotów

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#16 Post autor: Chrupek »

Ja tez zauważyłem ten efekt, ale przynajmniej u mnie tłumacze to w inny sposób. Po prostu zmiana kierunku obrotów wymusza na nowo rozruch silnika i "odkręcenie" jego wewnętrznych zębatek w drugą stronę. dlatego gdy mechanizm chodzi ładnie w jedną stronę, to po odkręceniu w drugą zaczyna na początku mulić.

Przy takiej konstrukcji jak u ciebie kluczowy jest właśnie rozruch, bo z rozpędu silnik ma dużo łatwiej podnosić jakąkolwiek konstrukcję. I pozostawia to wrażenie, że w którąś stronę silnik nie daje rady.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
arturh
Posty: 48
Rejestracja: 2012-03-27, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: arturh »

gen_leihy pisze:Przy takiej konstrukcji jak u ciebie kluczowy jest właśnie rozruch, bo z rozpędu silnik ma dużo łatwiej podnosić jakąkolwiek konstrukcję. I pozostawia to wrażenie, że w którąś stronę silnik nie daje rady.
Ale ja nie zmieniałem kierunku "w biegu" tylko na układzie statycznym, nic się nie ruszało.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#18 Post autor: 3dom »

arturh pisze: Ale ja nie zmieniałem kierunku "w biegu" tylko na układzie statycznym, nic się nie ruszało.
Luzy na zębatkach po ruchu w drugą stronę będziesz miał nawet zaczynając bez zmiany kierunku "w biegu".
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#19 Post autor: Żbik »

U mnie jest tak, że nie tylko przy rozruchu w jedną chodzi gorzej, więc to coś innego. W sumie nie chce mi się teraz rozbierać modelu żeby to testować. Cyknąłem polaryzację na boxie AAA i gra muzyka :D

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#20 Post autor: Ananiasz »

Zrobiłem prosty test z wagą i rożnica jest marginalna. Max 5%. Pewnie tyle właśnie wynosi błąd pomiaru. Więc można chyba mit uznać za obalony. Ale o co chodzi z tymi kompresorami? Może pompki popuszczają zależnie od kierunku obrotu...
Kolekcjoner dziurawych klocków.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#21 Post autor: piotrek839 »

arturh pisze:Dziwne.
Chciałem zilustrować problem filmikiem, przeprowadzić testy itp.
Zrób filmik i testy, zobaczmy wszyscy na czym polega Twój problem. Bez tego dyskusja jest trochę zgadywaniem. Ja u siebie nie dostrzegłem dziwnego zachowania się silników więc może problem nie leży po stronie silnika. Tak czy inaczej pokaż z czym mamy doczynienia.

Awatar użytkownika
arturh
Posty: 48
Rejestracja: 2012-03-27, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: arturh »

piotrek839 pisze:Zrób filmik i testy, zobaczmy wszyscy na czym polega Twój problem
Tak naprawdę to walczę z moją (moim?) pierwszą (pierwszym?) po wiekach ciemności MOC i skoro problem przynajmniej chwilowo zniknął po naładowaniu baterii to nie chcę rozmieniać się na drobne :)
Ale Żbik też
Żbik pisze:U mnie jest tak, że nie tylko przy rozruchu w jedną chodzi gorzej, więc to coś innego
więc to chyba jest coś więcej/innego...

Chętnie wrócę do problemu do zauważyłem go już wcześniej przy innych zabawkach, tj pojazdach złożonych tylko z silnika i wieży gdzie w zależności od polaryzacji na pilocie pojazd ruszał żwawiej lub nie...

ODPOWIEDZ