[MOC] Kamienica nr 4

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
smutny

[MOC] Kamienica nr 4

#1 Post autor: smutny »

Po upływie kilku miesięcy w końcu przedstawiam nowy projekt. Jak widać, różnica pomiędzy drugim, a nowym budynkiem jest dosyć spora, więc postępy są i jestem z tego bardzo dumny. Muszę tez przyznać, że sama budowa również była o wiele lżejsza, trwała tydzień, lecz zbieranie natchnienia ponad pół roku. Mam nadzieje, ze kamienica się spodoba i moja praca zostanie doceniona. Ja tam jestem zachwycony hahahahaha...

Obrazek

Galeria: http://www.flickr.com/photos/smutnymusi ... 031874166/

Obrazek
Obrazek

Niestety mój fotograf jest uziemiony, więc ładne fotki dopiero w grudniu...

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Jakos mi się z Sopotem kojarzy. To dobre skojarzenia.
Wygląda fajnie, ale w zestawieniu z ludzikiem wydaje się że okna są za wysokie.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Podzielam zdanie Jetboya. Jest bardzo ładna i przemyślana, moze ciut wąska, ale to ocena indywidualna. Wytilesuj parapety (straszą study) oraz kalenice dachu (tez study :-) . Piękna willa :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

smutny

#4 Post autor: smutny »

co do okien... nie mam zdjęcia wnętrza pietra (właściwie parteru hehe), podłoga jest nieco wyżej, jak dobrze się przypatrzycie to widać że drzwi są na półpiętrze, tam dalej są schody. Co do wykończenia... nie mam już czym hahahahaha, poważnie!!!

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Widać secesyjny charakter kamienicy - stąd może skojarzenia Jetboya z Sopotem. Podoba mi się patent z kajdankami. Nie wiem czy go wcześniej widziałem.
No i zbieraj na następne klocki. Może BOP pomoże?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

Moim zdaniem okna są w sam raz, study mnie nie rażą, bardzo mi się podoba.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Bardzo fajny domek. Trochę tylko przefajnowane są lukarny. Jakieś proste, bez tylu gadżetów byłyby lepsze. Albo jakby był większy dach, to nie przytłaczałyby swoją masą.

smutny

#8 Post autor: smutny »

Zgadzam się zgrredku, dach był najgorszym etapem budowy, totalnie zabrakło mi klocków do czegokolwiek i wymieniałem wszystko co szare z piwnicą, więc kombinowałem ile się da. Na żywo tak nie razi ale jak odłożę trochę kasy na klocki, to na pewno te lukarny zmienię w pierwszej kolejności, sam nie jestem do nich przekonany.

W zamyśle miał być jeszcze chodnik ale wszystko poszło na wykończenie, a i tak zabrakło na dach... co do kajdanek, to sam wymyśliłem i mam nadzieje, że nikt tego jeszcze nie zrobił hahaha... czasem brak klocków sprzyja kreatywności hahaha... Tak w kółko narzekam na małą ilość klocków (głównie przez finanse) ale jestem zadowolony z tego co mam oraz z tego co udało się zbudować ;)

Rzeczywiście zamiast kamienicy wyszła mi willa hehe, a ten secesyjny charakter jakoś intuicyjnie powstał. Jak projektowałem tą kamienną piwnice (z której najbardziej jestem dumny hehe) to wyobrażałem sobie takie zabytkowe dworki.
Ostatnio zmieniony 2012-11-18, 00:07 przez smutny, łącznie zmieniany 3 razy.

crises

#9 Post autor: crises »

smutny pisze:co do kajdanek, to sam wymyśliłem i mam nadzieje, że nikt tego jeszcze nie zrobił hahaha
Niestety muszę Cię rozczarować [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14501]link[/URL]. Nie zmienia to jednak faktu, że kamienica jest ładna i ma zadatki na bycie rewelacyjną. Gdybyś chciał coś zmieniać, to o dachu już wiesz. Jak dla mnie to jeszcze jedna rzecz zasługuje na poprawę - dół jest za pstrokaty. Lepiej by wyglądał w jednolitym jasnoszarym kolorze, albo z delikatniejszymi (jednopłytkowymi) ciemnymi wstawkami.
Fajnie jest obejrzeć kamieniczkę zbudowaną trochę inaczej niż powszechnie znane modulary.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#10 Post autor: jerryp »

Bardzo ładna kamienica. Nie znam się na budownictwie więc nie wiem co to za styl ale też mi się skojarzyło z Sopotem. Study na parapecie mogą imitować ptasie odchody, w końcu w Sopocie mew nie brakuje.

smutny

#11 Post autor: smutny »

Crises, nawet pamiętam Twoje kamieniczki hahaha... ale nie zauważyłem tych kajdanek, więc oddaje honory.

Dziękuje wszystkim za uwagi!!! do końca miesiąca spróbuję coś zrobić tym dachem i parapetami, by zdążyć przed sesją zdjęciową.

Ciągle też się zastanawiam nad tym, by kamienice umieścić na dwóch płytach i obok zrobić jakieś oczko wodne i ławeczkę... ewentualnie namiastkę ogrodzenia-muru, ruin kamienicy obok, ale to jeszcze rozważę.

Nigdy nie byłem w Sopocie hehe
Ostatnio zmieniony 2012-11-18, 15:34 przez smutny, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ