[MOC] Domek raz!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
slave
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-30, 20:43
Lokalizacja: Chorzów
brickshelf: slave_pol

 

[MOC] Domek raz!

#1 Post autor: slave »

Witajcie!

Przedstawiam szybciutko, bo późno (a właściwie to wcześnie i czas kłaść się spać), mój pierwszy prawdziwy MOC. Trzymałem się głównych zasad - miała być mała kamieniczka, miało być w miarę prosto i przede wszystkim z klocków, które mam wolne do użytku, czyli głównie zapasy z ostatniego BOPa, oraz wakacyjnych zakupów w Legolandzie. Dlatego też takie, a nie inne kolory dominują w tej pracy.
Z rzeczy, które absolutnie muszę wytłumaczyć, to brak szyb w oknach. Oczywiście mógłbym wymyślać, że pustostan, że powybijane, ale prawda jest taka, że okna 2x3 są kolejowe (nie mam innych w tym kolorze) i z szybami prezentowały się jeszcze dziwniej. Wymiana na białe, co było w zamyśle od początku, nie powiodła się, bo nie zauważyłem, że nie mam białej ramki do drzwi... i tak już zostało.
Żeby dopełnić smutny obraz opuszczonej przez właścicieli kamieniczki, wstawiłem trochę zeschniętych kwiatów.

Najważniejsze sprawdziłem - ile taka praca zjada klocków. Wychodzi, że dużo, zatem następne zakupy (z myślą o Rzeszowie) będą nieuniknione.

I jeszcze jedno. Gdyby ktoś oczekiwał zdjęć wnętrz, albo "zaplecza", to muszę rozczarować - coś takiego nie istnieje. Ale jak na pierwszy raz, to i tak jestem zadowolony. Przynajmniej do czasu, kiedy pojawią się komentarze...

Jedna miniaturka do większego zdjęcia poniżej, kilka pozostałych zdjęć po upublicznieniu galerii

Obrazek

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#2 Post autor: szubi81 »

Fajnie Ci ta kamienica wyszła, pomimo jasnych kolorów ma mroczny klimat.

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#3 Post autor: K^3 »

Ten komin jest świetny. Bardzo ciekawe zastosowanie dla "cegieł z cegiełkami".

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Mnie się podoba wszystko z wyjątkiem chodnika. Jak dla mnie czarne tilesy tam nie pasują.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo fajna kamieniczka, wszystko jak trzeba.
slave pisze:bo nie zauważyłem, że nie mam białej ramki do drzwi... i tak już zostało.

To nie jest tak, ze wszystkie framugi musza byc w jednym kolorze. Spokojnie mozna eksperymentowac z roznymi kombinacjami.
slave pisze:wstawiłem trochę zeschniętych kwiatów.
To akurat wyszlo zupelnie niezle, choc ze wzgledu na punkt poprzedni bylo chyba niepotrzebne.
slave pisze:ważniejsze sprawdziłem - ile taka praca zjada klocków. Wychodzi, że dużo
Witaj w klubie :-)

Chodnik, jak slusznie zauwazyl Patryk, najmniej udany, a juz na pewno nie pasuje do smutnego, opuszczonego charakteru kamieniczki. Trzeba bylo zrobic nierowne, "pokruszone" plyty w odcieniach szarosci.

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

leń pisze:Ten komin jest świetny. Bardzo ciekawe zastosowanie dla "cegieł z cegiełkami".
A moim zdaniem coś jest nie tak z tym kominem. Ale i tak mi się całość podoba, jak na pierwszy raz, jest super!

Cthulhu

#7 Post autor: Cthulhu »

Bardzo mi się podoba, ma zadatki na bycie modularem, jeśli kiedyś chciałoby Ci się dorobić więcej budynków w podobnej wielkości :)

rasch22

#8 Post autor: rasch22 »

Myślę że to dobry początek, i dobry wstęp do jakiejś uliczki z kilkoma budynkami, chodniki rób w LBG, czarne wstawki są be ;) czekamy na kolejne szeregowce

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Całokształt mi się podoba, choć jak na opuszczoną kamieniczkę to trochę za ładnie (chyba, że opuszczona dopiero co), odtwarzanie uszkodzeń, zużycia w klockach daje duże pole do popisu, więc może warto coś zepsuć. A szczególnie chodnik, który z czarnymi kaflami faktycznie dziwnie wygląda. Za to komin bardzo dobry, idealne, już chyba klasyczne zastosowanie nowych cegiełek.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ