zestaw 8275 bez klocków 53178

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

zestaw 8275 bez klocków 53178

#1 Post autor: judam »

Zamierzam kupić brakujące części aby zbudować 8275-1: Motorized Bulldozer. Jednakże najdroższe są elementy
Obrazek.
Wydać 200 zł za 4 klocki to wg mnie dużo za dużo. Czy jest możliwość zbudowania tego modelu bez tych klocków ?

Ma ktoś może jakieś gotowy pomysł na to ? Pytam bo nie wiem czy w ogóle warto zbierać klocki na ten zestaw. Gdybym miał resztę to pewnie bym coś wymyślił ale narazie zbyt dużo mi brakuje aby zrobić podejście do ominięcia w/w elementów

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

judam pisze:Czy jest możliwość zbudowania tego modelu bez tych klocków ?
Zdajesz sobie sprawę, że to elementy łączące dwa siłowniki pneumatyczne, których nie ma w zestawie? Jedyny powód dla którego te łączniki tam wystąpiły to ukłon designera w stronę fanów, bo ze względu na to że występują jeszcze tylko w 8421, są bardzo rzadkie. Buldożer można zbudować bez problemu bez tych elementów.

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#3 Post autor: judam »

Właśnie wiem o tym że w tym zestawie nie ma siłowników, zapomniałem tego napisać. Ale wolałem zapytać ze względu na dość specyficzne klocki. Dzięki o takie coś mi chodziło.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Awatar użytkownika
angelz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-04-13, 09:54
Lokalizacja: Śmigno

#4 Post autor: angelz »

Możesz zbudować bez i nie straci na wyglądzie (no może troszkę) ani na funkcjonalności. I jak już je dokupisz bardzo łatwo można je dołożyć.

Swoją drogą super elementy ale można sobie bez nich poradzić przy łączeniu siłowników stosując siłowniki z kwadratową podstawą i patent z 8460.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#5 Post autor: Waler »

Bądź cierpliwy i szukaj. Ja rok temu kupiem 4 takie ramki na Allegro za 20zł (po 5 zł za sztukę). Trzymam do dnia dzisiejszego, bo przydatne są, ale i bez nich da się złączyć 2 siłowniki ze sobą.
Briskshelf jest pełny tego typu rozwiązań.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#6 Post autor: noniusz »

Waler93 pisze:Bądź cierpliwy i szukaj. Ja rok temu kupiem 4 takie ramki na Allegro za 20zł (po 5 zł za sztukę). Trzymam do dnia dzisiejszego, bo przydatne są, ale i bez nich da się złączyć 2 siłowniki ze sobą.
Briskshelf jest pełny tego typu rozwiązań.
Podłączę się do tematu - o ile z siłownikami o kwadratowej podstawie nie ma problemu z łączneniem o tyle przy siłownikach nowego typu jest to już problem.
Widzieliście jakieś ciekawe rozwiązanie łączenia okragłych siłowników bez zastosowania wspomnianych klocków?

kruszyna
Posty: 70
Rejestracja: 2011-11-23, 21:04
Lokalizacja: Wolsztyn , Wielkopolska

#7 Post autor: kruszyna »

Odkopie troszkę temat bo zostało mi coraz mniej elementów do skompletowania . Czy może mi ktoś podpowiedzieć czy i jak można zbudować buldka bez tych obejm ( 53178 )

Awatar użytkownika
angelz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-04-13, 09:54
Lokalizacja: Śmigno

#8 Post autor: angelz »

kruszyna pisze:Odkopie troszkę temat bo zostało mi coraz mniej elementów do skompletowania . Czy może mi ktoś podpowiedzieć czy i jak można zbudować buldka bez tych obejm ( 53178 )
Tak. Pełnią funkcję ozdobną. Ich ewentualne dołożenie nie wymaga demontażu modelu.
Ostatnio zmieniony 2013-01-04, 13:45 przez angelz, łącznie zmieniany 1 raz.

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#9 Post autor: Ananiasz »

Warto regularnie obserwować ebay - wczoraj były po 4€ z haczykiem za parę, a gość miał 5 par. Zniknęły w kilka minut.
Kolekcjoner dziurawych klocków.

kruszyna
Posty: 70
Rejestracja: 2011-11-23, 21:04
Lokalizacja: Wolsztyn , Wielkopolska

#10 Post autor: kruszyna »

Ananiasz pisze:Warto regularnie obserwować ebay - wczoraj były po 4€ z haczykiem za parę, a gość miał 5 par. Zniknęły w kilka minut.
No wiem rrosiak podesłał mi link ale już było po sprawie ? ale nadal nie uzyskałem odpowiedzi/pomocy

ODPOWIEDZ