Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Liebherr LTM 1070
Autor Wiadomość
Tranzystor 

Wpisy: 557
Wysłany: 2013-10-21, 22:56   

Nie mam pojęcia jak rok temu wygrałem MOC listopada. Takim brzydkim żurawiem?!

Po powrocie z Rzeszowa żuraw jak wiadomo był w kiepskim stanie, a kilka osób przekonało mnie, że to co buduję wcale nie jest takie ładne jak myślałem. Wtedy zrozumiałem swoje błędy, przeskoczyłem na kolejny poziom i od dziś będę budował ładniejsze rzeczy.

Wracając do żurawia. Główna zmiana to większa ilość detali, nie będę wymieniał wszystkiego po kolei, można pobawić się w znajdź 10 różnic na poniższych obrazkach.

Z mniej widocznych rzeczy. Całkowicie nowe są druga i trzecia sekcja wysięgnika. Wysuwają się znacznie lżej, mają znacznie większą wytrzymałość i są ładniejsze. A cały wysięgnik udało się spłaszczyć o 2 płytki i wydłużyć o 4 study, dzięki czemu ma znacznie lepsze proporcje.

Zmieniłem również mechanizm podnoszenia kabiny, dalej używa gumek, ale jest znacznie bardziej cywilizowany (widać go na filmie). Łańcucha też nie ma.

Oprócz tego wyciągnąłem z niego sporo wartościowych klocków. Stary używał np. 4 przedłużek PF, a nowy tylko jedną, poza tym po zdjęciu bocznego panelu, który trzyma się na pinie, mamy dostęp do akumulatora, który można łatwo wymontować. W starym był na stałe.

Nagrałem też nowy film, a nawet dwa. Pierwszego nie musicie oglądać, bo to prawie to samo co rok temu, ale na drugim można zobaczyć trochę bebechów.

Film 1
Film 2

Na deser 2 zdjęcia oryginału:

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5253
Wysłany: 2013-10-21, 23:06   

Bardzo ładny, zdjęcia również. Jakby Ci się chciało dalej kombinować z wyglądem, to w osie 1, 3 i 4 warto wsadzić okrągłą płytkę 2x2 DBG i na to takiż kafel - będzie podobniej do oryginału.
Zastanawia mnie bom, bo jest bardzo głądki i zwarty, i ciekaw jestem na czym się w środku trzyma. Jest tam coś, co go spina?

Tranzystor 

Wysłany: 2013-10-21, 23:14   

Sariel napisał/a:
ciekaw jestem na czym się w środku trzyma. Jest tam coś, co go spina?
W środku raczej nic nie ma, jedynie końcówka drugiej i częściowo pierwszej są spięte w pionie. Ale bricki to mocna rzecz, nie narzekam. :]

A z tymi kołami to masz rację, zastanawiałem się nad tym do innego żurawia, ale tu też by się przydały. Kupię kiedyś przy okazji i zamontuję.
Ostatnio zmieniony przez Tranzystor 2013-10-21, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3435
Wysłany: 2013-10-22, 14:20   

Faktycznie dużo lepiej wygląda design niż ten, który wygrał MOC miesiąca. A co to za element nad tylnymi światłami? Do czego to ma służyć? Czy testowałeś jakiś większy ciężar do podniesienia? W końcu to żuraw Liebherra :)
Ostatnio zmieniony przez legosamigos 2013-10-22, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  

Tranzystor 

Wysłany: 2013-10-22, 20:39   

legosamigos napisał/a:
A co to za element nad tylnymi światłami?
Wydawało mi się, że to kliny pod koła, ale nie jestem pewien. :P
legosamigos napisał/a:
Czy testowałeś jakiś większy ciężar do podniesienia?
Tak, te 300 g na filmiku. Więcej nie daje rady wyciągarka. A przy maksymalnie rozłożonym jedno koło z Unimoga.

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2013-10-22, 21:41   

Dejw napisał/a:
Tak, te 300 g na filmiku. Więcej nie daje rady wyciągarka. A przy maksymalnie rozłożonym jedno koło z Unimoga.

Chyba te 4 koła tyle nie ważą ;) No to niewiele podnosi przy rozłożonym bomie :)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5330
Wysłany: 2013-10-22, 21:49   

legosamigos napisał/a:
Chyba te 4 koła tyle nie ważą ;)

Jedno koło z Unimoga waży według BL 67 gram:
http://www.bricklink.com/....asp?P=44772c03

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2013-10-22, 22:01   

M_longer napisał/a:
legosamigos napisał/a:
Chyba te 4 koła tyle nie ważą ;)

Jedno koło z Unimoga waży według BL 67 gram:
http://www.bricklink.com/....asp?P=44772c03

A faktycznie, jest taka informacja :) Ja sprzedałem swojego Unimoga, bo jakiś taki nieporęczny gabarytowo był. M.in. te koła nie pasowały mi do moich MOCy :) Wracając do modelu Dejwa, to kabina operatora zdecydowanie lepiej wygląda niż ta poprzednia
Ostatnio zmieniony przez legosamigos 2013-10-22, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  

Tranzystor 

Wysłany: 2013-10-22, 22:16   

legosamigos napisał/a:
Chyba te 4 koła tyle nie ważą ;) No to niewiele podnosi przy rozłożonym bomie :)
Według BL z ośkami 282 g. Ale 300 na pewno podniesie. :P
legosamigos napisał/a:
kabina operatora zdecydowanie lepiej wygląda niż ta poprzednia
Dzięki, ta stara była beznadziejna.

A co do modelu miałem napisać że nie udało mi się zrobić wycieraczek i trochę głupio bo operator ma nawet na górnej szybie, ale jeszcze coś pomyślę w tym kierunku.

Bricksley 

Wpisy: 155
Wysłany: 2013-10-23, 01:31   

Akurat na wycieraczki jest sporo ciekawych patentów :) Więcej napiszę później :P

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2904
Wysłany: 2013-10-23, 17:02   

No wygląda zdecydowanie lepiej, mniej "lodówkowato" (przesadnie gładko). Ale uważaj, bo zbyt długie pieszczenie jednego modelu może aż nadto zaabsorbować - patrz ja :)

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

Bricksley 

Wpisy: 155
Wysłany: 2013-10-26, 14:16   

Miałem coś dopisać jeszcze, więc napiszę, że dobrze, że poszedłeś w detale. Kabina operatora bardzo ładnie się prezentuje. Ogólnie fajnie wygląda, nie tak surowo jak wcześniej.
Ostatnio zmieniony przez Bricksley 2013-10-26, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  

Kruk 

Wpisy: 471
Wysłany: 2013-11-03, 17:48   

Nooo teraz to wygląda rewelacyjnie naprawdę , super sprawa XD Ciekawi mnie jak zmieniłeś połączenie pomiędzy silnikiem a wyciągarką ? poprowadziłeś w środku jakiś mechanizm?

Tranzystor 

Wysłany: 2013-11-03, 18:42   

Dzięki.
Dwie czarne obejmy kątowe + kardan.

Kruk 

Wpisy: 471
Wysłany: 2013-11-03, 21:47   

Rozumiem tak sprytnie to zrobiłeś ;D aa powiedz, pracujesz nad czymś nowym, nie musisz zdradzać nad czym tylko powiedz czy będzie na co popatrzeć ;D

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu