Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: eric trax
2020-01-06, 18:30
[MOC] Mercedes-Benz 540K Special Roadster
Autor Wiadomość
Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5269
Wysłany: 2012-12-13, 09:55   

Methos napisał/a:
Bardzo ale to bardzo podoba mi się maska - jak to jest połączone, że nadaje taki kształt? Góra i boki.

Dzięki. Boki siedzą na zawiasach, nic skomplikowanego, jedyny trick to taki, że zawiasy są wsunięte o pół studa w maskę żeby szczeliny za chłodnicą były mniejsze. Góra siedzi sobie na rusztowaniu pod maską i nie trzyma się boków w ogóle.

Misterzumbi 
Zasłużony

Wpisy: 1449

Wysłany: 2012-12-13, 10:01   

Moge pomarudzic? Do Grilla tego samochodu nigdy bym nie bral normalnych kafli a te:

Bo one sa zrobione dlatego zeby takie cudaki budowac.

U gornym rogu "szyby", zawiesil bym dwa jasnoszare flexy lapkami ludzika. Strasznie denerwuja te prety. Ja wiem ze tam sobie trzeba szybe wymyslec, ale Panie Doktorze. Za duzo Pan od Ludzi wymaga...

kris kelvin napisał/a:
Boże chroń Lugpol.

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wysłany: 2012-12-13, 10:07   

Misterzumbi napisał/a:
Do Grilla tego samochodu nigdy bym nie bral normalnych kafli a te:

Obrazek

Bo one sa zrobione dlatego zeby takie cudaki budowac.

Myślałem, ale tam jest potrzebny skos 1x3, a nie 1x2. Z tego co pokazałeś robi się dzióbek na środku maski, z płaskim po bokach.

Misterzumbi napisał/a:
U gornym rogu "szyby", zawiesil bym dwa jasnoszare flexy lapkami ludzika. Strasznie denerwuja te prety. Ja wiem ze tam sobie trzeba szybe wymyslec, ale Panie Doktorze. Za duzo Pan od Ludzi wymaga...

Flexy grube są. Myślałem o wstawieniu tam faktycznie szybek bo niektóre nawet pasują wielkościowo, tylko ciężko je zamocować pod właściwym kątem. A szkoda, bo oryginał miał właśnie dwie proste szyby, jeśli dobrze pamiętam to były jeszcze czasy zanim rozkminili jak robić gięte.

A właściwe pytanie, Adamie, brzmi: kiedy Lego zrobi whitewalle?

Methos 

Wpisy: 227
Wysłany: 2012-12-13, 11:23   

Sariel napisał/a:
Methos napisał/a:
Bardzo ale to bardzo podoba mi się maska - jak to jest połączone, że nadaje taki kształt? Góra i boki.

Dzięki. Boki siedzą na zawiasach, nic skomplikowanego, jedyny trick to taki, że zawiasy są wsunięte o pół studa w maskę żeby szczeliny za chłodnicą były mniejsze. Góra siedzi sobie na rusztowaniu pod maską i nie trzyma się boków w ogóle.

Genialne! Najprostsze rozwiązanie jest najlepsze. Kurcze - muszę się wyzbyć myślenia/nawyku, że wszystkie części/elementy muszą być ze sobą.

PS- Ha! Podglądając fotki WIP i do tego tę odp - wyobrażam sobie jak to zrobić. Teraz jeszcze tylko praktycznie spróbować.

Dzięki!

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 12:58   

Trochę irytuje mnie, ze trzeba sobie wyobrażać szubę i że felga koła zapasowego nie jest chromowana, a czerwona.
Po za tym śliczny.
Wabisz czymś tego chomika, czy nie dajesz mu nic żreć przed sesją zdjęciową?

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wysłany: 2012-12-13, 13:03   

Zamykam skubańca w środku i filmuję szybko przez te kilka chwil zanim ogarnie co tu się wyrabia i wysiądzie.
Poza tym oba chomiki wyraźnie ciągnie do tego pierścienia...
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2012-12-13, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  

Chrupek 

Wpisy: 834
Wysłany: 2012-12-13, 13:14   

Jest bardzo ładny. Nieźle jeździ i skręca. Kolor czadowy i fotogeniczny. A gdzie zdjęcie obok koparki?:P

Ale i tak najbardziej mi się podoba autocentrowanie:))

PS: Od spodu przednich nadkoli co to takie połamane... czyżby klepany;>?

rafi
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 13:54   

Prawdziwe dzieło sztuki. Nie do opisania. :3

Ale ktoś musi mi wytłumaczyć jak ten Mercedes jest "małym MT dla relaksu". Ja bym się męczył nad tym przez trzy mięsiące....

Filus 

Wpisy: 587
Wysłany: 2012-12-13, 14:17   

Cudne autko. Ładnie popyla. Co prawda szkoda, że z technicznego punktu widzenia jest banalny, ale za to jego wygląd powala. Chrom, mimo, że agresywny dla oczu, zwłaszcza w takiej ilości, w tym modelu nie przeszkadza. Oznacza to, że udało Ci się znaleźć coś, na kształt złotego środka. Chomik faktycznie dodaje uroku filmikowi;).

nostaf 

Wpisy: 23
Wysłany: 2012-12-13, 15:11   

Model świetny, a fakt że jeszcze jeździ i to całkiem nieźle, to już po prostu rzuca na glebę, o Chomiku nie wspomnę :)

Innos 
Sonni

Wpisy: 1026
Wysłany: 2012-12-13, 15:44   

Jedyny Pierścień jako impuls do powstania tego modelu od samego początku prezentacji bardzo optymistycznie mnie do niego nastawił. I faktycznie bardzo pasuje w roli "celownika", choć jego blask trochę niknie wśród tych wszystkich chromów. A cały model oczywiście piękny, długo można go podziwiać (aż trudno uwierzyć, że zbudowałeś go ot tak). A z chomikiem jeszcze piękniejszy. ;-)
kris kelvin napisał/a:
Trochę szkoda potencjału niewykorzystanego chomika. Powinien siedzieć za kierownicą w takiej małej pilotce, goglach i w szaliczku
Uważałbym z tym potencjałem chomika - on już teraz kradnie niemal całe show, jeszcze trochę i Sariel będzie prezentował samego chomika, modele już nie będą do tego potrzebne.
crises napisał/a:
Czy jak kupię Twoją książkę, to też tak będę umiał? :-)
Też tak pomyślałem, ale Technic to jedno, a Model Team drugie, tutaj jednak Technic ma raczej rolę służebną, w hierarchii daleko za chomikiem, chromami i wymodelowaniem nadwozia. Potrzebna będą kolejne publikacje, na początek może "Unofficial LEGO+Hamster Guide".

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wysłany: 2012-12-13, 15:48   

Innos napisał/a:
Potrzebna będą kolejne publikacje, na początek może "Unofficial LEGO+Hamster Guide".

O, to połowa będzie poświęcona diecie i pielęgnacji futra.

Conrack1410
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 16:53   

Sariel masz zakaz budowania :DDDD

Tranzystor 

Wpisy: 561
Wysłany: 2012-12-13, 18:45   

Dobrze wygląda. Nie rozbieraj go.

Ale nie podoba mi się pomysł z instrukcją. Idziesz na rękę amerykańskim bachorom piszącym "instruction plzz" pod każdym filmem.

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3444
Wysłany: 2012-12-13, 19:44   

Bardzo fajny Twój wozik. Wszystkie datale odwzorowane z oryginałem. Zazdroszczę Ci takiego potencjału w budowaniu tych wszystkich modeli i potencjału budowlanego. Czy chomiki, oprócz normalnego jedzenia, dostają jakąś specjalną gażę przy Twoich produkcjach filmowych? :D W końcu chomiki jako kierowcy testowi powinni być jakoś dobrze wynagradzani :) No i obowiązkowo powinni jeździć w kaskach, tak jak masz zdjęcie w avatarku przy ewentualnych testach zderzeniowych. Ponadto Twoje modele są bardzo szybkie, więc chomiki mogą dostać zawału serca przy tych prędkościach :D

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu