[MOC] DAF XF 105 SC low deck i naczepa Schmitz Cargobull S.K

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#16 Post autor: Cieślu »

Model wywołuje u mnie opad szczeny. Jest ogromny i bardzo dopracowany pod względem estetycznym. Zwrócił moją uwagę na fotkach z ostatniej wystawy, aż szkoda że mnie tam nie było.

Mechanicznie także widać, że daje radę, nic nie strzela, jeździ płynnie. Ale, jak mówili już przedmówcy, zmiana biegów jest wręcz nienaturalnie wolna i jeżeli czegoś się czepiać to właśnie tego. To, że jeździ wolno jest niestety nie do przeskoczenia. Nie za bardzo jest chyba miejsce na więcej silników do napędu, ewentualnie 2x RC by chyba weszło ale to wymaga rozprucia całego modelu i przeprojektowania go.

Nie rozważałeś zrobienia poziomowanego zawieszenia pneumatycznego z tyłu opartego o małe siłowniki? Podejrzewam, że nie byłoby miejsca na układ zasilający ale taki bajer dodałby jeszcze więcej realizmu Twojemu modelowi.

Pozdrawiam
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#17 Post autor: Hezar »

Oryginał, zarówno ciągnika jak i naczepy, widuję niemal codziennie, przejeżdżając obok Gliwickiego oddziału Raben-a ;^)
Greg pisze:to ciężarówka wzięta wprost z ulicy pomniejszona tylko w jakiś czarodziejski sposób.
To określenie bardzo trafnie oddaje wygląd tego MOC-a. Całość prezentuje się fantastycznie i robi ogromne wrażenie. Troszeczkę brzydko wygląda ten bajzel za kabiną, ale trzeba przymknąć na to oko - wszak funkcjonalność do dodatkowy smaczek, który jeszcze bardziej podnosi jakość tej konstrukcji ;^)

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#18 Post autor: Mrosik »

Greg pisze:zecz brakująca tej ciężarówce to moduł dźwiękowy z pracą silnika i sykiem hamulców prawdziwego Dafa. Może kiedyś doczekamy się tego od Lego
Oj przydałoby się takie urządzonko z lego - to mi się podoba w modelach RC jakie oglądam na YT. Na razie musi wystarczyć odgłos umęczonego XLa.
Kid_A pisze:Sajan napisał/a:
na tym zdjęciu jest widoczny taki element wysokości 1/2 płytki. Co to jest? (między napisem DAF a XF)


Mi wygląda to na tzw. serek

Tak. Obok jest kafelek 1x1.
Cieślu pisze:Nie rozważałeś zrobienia poziomowanego zawieszenia pneumatycznego z tyłu opartego o małe siłowniki?
Pneumatyczne? Przez chwilę myślałem o tym, ale zrezygnowałem właśnie z braku miejsca. Może wrócę do tego przy innym modelu.


Odnalazłem zdjęcie z czasów budowy. Zdjęcia pochodzą z okresu grudzień 2011 - czerwiec 2012. Są uszeregowane według kolejności chronologicznej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-01-04, 23:16 przez Mrosik, łącznie zmieniany 1 raz.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#19 Post autor: Cieślu »

Mrosik pisze:Pneumatyczne?
Tak jest. Próbowałem ostatnio w którejś trialówce i fajnie się zachowują jako amortyzatory.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#20 Post autor: Scrat »

Ale z części tych naklejek (Pasek na naczepie! Argh!) można było spokojne zrezygnować i zrobić jak Matka Afolska nakazała...

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#21 Post autor: szubi81 »

Mrosik pisze:Odnalazłem zdjęcie z czasów budowy. Zdjęcia pochodzą z okresu grudzień 2011 - czerwiec 2012. Są uszeregowane według kolejności chronologicznej
Masz może więcej zdjęć z czasów budowy, budowy ciągnika. Niesamowity jest ten szkielet naczepy.

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#22 Post autor: Mrosik »

Scrat pisze:zrobić jak Matka Afolska nakazała
Trudno byłoby połączyć kolor z klocków z naklejkami. No i koszt tych klocków...
szubi81 pisze:Niesamowity jest ten szkielet naczepy
Jest to prosta konstrukcja - zrobiłem ją z liftramów, żeby zobaczyć jaka będzie jej wielkość. Niestety, nie mam więcej zdjęć.

Dave
Posty: 19
Rejestracja: 2012-04-30, 12:51
Lokalizacja: Śląsk, Mikołów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Dave »

Kupe czasu temu widziałem tego daf-a na yotubie (moze z 2 lata temu) i zrobił na mnie olbrzymie wrażenie.

Mrutek

#24 Post autor: Mrutek »

Podziwiałem tę ciężarówkę w Krakowie. Jest niesamowita, wielka i ciężka ;) Bardzo mi się podobała i podoba.

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: tomaq »

Skala i rozmach moc-a robi niesamowite wrażenie - wierzę na słowo,że na żywca jeszcze bardziej. Dla mnie nie ma nic lepszego nić technic obudowany w model team :D

ODPOWIEDZ