[MOC] Mitsubishi A6M5 Zero

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Mitsubishi A6M5 Zero

#1 Post autor: Mrutek »

Mitsubishi A6M5 Zero

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Postrach amerykańskich pilotów, a jak mawiała moja babcia - strach ma wielkie oczy, a najlepiej czerwone, albo żółte. Samolot legenda, bo wiadomo - najlepiej zwalić winę na maszynę niż na braki w wyszkoleniu czy brak ducha walki własnych żołnierzy. Jak się później okazało, nie takie zero straszne jak je malują (amerykańscy piloci).

MOC zainspirowany grami Battlestation Midway i Pacific, mocno ograniczony brakiem i ceną na BL elementów w kolorze ciemnozielonym. Zdjęcia kiepskie, chociaż jak na zimowe oświetlenie i tak dobre - więcej się nie dało wycisnąć, dlatego w rzeczywistości wygląda nieco lepiej niż na zdjęciach.l
Nie, to nie kurz, to efekty wyostrzenia lekko porysowanych klocków.
Jest jeden element nielegowy, antenka nie jest konieczna - można go wyrzucić lub zastąpić w innym kolorze. Mnie się nie chciało, nie przeszkadza mi to.
Nic się nie rusza - model statyczny, typowo na wystawę. Nie rozpada się (specjalnie).

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

Fantastyczny MOC...
I pal licho nielegowy element, czy też naklejki, bez których samolot nie wyglądałby tak, jak wygląda - a na miniaturkach wygląda po prostu jak gotowy model do sklejania.

Galeria jak na razie niepubliczna, czy możesz wrzucić jakieś zdjęcia tego Mitsubishi "z poziomu stojącego człowieka"?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Super, zachwycam się.
Szalejesz. Piękna robota.
Bardzo ładnie odwzorowałeś charakterystyczny kształt statecznika pionowego. Gdybyś pokazał zdjęcie samego ogona, nie miałbym wątpliwości co to za samolot.

Płaskie, skośne kafle przed kabiną, tzn. osłona kadłubowych kaemów - również dodaje charakterystycznego kształtu.

Żółte krawędzie natarcia, czarna osłona silnika, gęsto ożebrowana kabina...
Trudno jest mi wymyślić jak ją zrobiłeś. To znaczy mam pewną myśl, ale nie mam jak tego sprawdzić. Tzn. czy na taką jajowatą osłonę da się nałożyć tę podłużną, półokrągłą osłonę, ale może lepiej sam powiedz jak to zrobiłeś.
Nie sądzę, żeby dało się wymyślić lepszy patent na osłonę kabiny, więc nie będę pisał, że jest za szeroka w stosunku do kadłuba. Przydałyby się osłony na 3 kropki szerokości...
Ale to nie kłuje w oczy.

Brakuje mi wydechów. Wydaje mi się, że masz na to miejsce, jakoś byś je wcisnął może?

Genialne jest mocowanie śmigła do kierownicy umocowanej wewnątrz osłony.

Dlaczego stateczniki poziome nie są poziomo? (Chyba, że są, a tylko na zdjęciach tak się wydaje?)

Jeśli to jumper jest nielegowy, to pręt anteny dałbyś radę wcisnąć pomiędzy study. Chwilka cierpliwości i będzie się trzymać. Jako-tako :)

Godło pilota trąci mi współczesnością, szczególnie że u Japońców godła były rzadkością. Za to przydałby się jakiś numer.

A i jeszcze śmigło - są brązowe kafle 1x4, takoż clipy 1x1 w tymże kolorze :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Cacuszko!
Kolor zdecydowanie ma tu znaczenie. W szarym czy ciemnoszarym to nie byłoby to samo.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Znakomita kolorystyka, pięknie wygląda w ciemnozielonym. Bardzo podoba mi się kabina i cały przód z silnikiem, śmigłem.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#6 Post autor: Cevillus »

Naprawdę piękny model samolotu. Miło się na niego patrzy :)

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: szww »

Mrutku, model jest tak ładny, że nawet daruję ci te barbarzyńskie naklejki na owiewce :]

Jest jakaś szansa na zdjęcie jak to wygląda od podwozia?

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Kolor wymiata, tak jak z resztą tu wszystko. Aż ciśnie mi się na usta: TORA TORA TORA!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#9 Post autor: Ananiasz »

Piękny model, aż mnie kusi żeby go skopiować i powiesić pod sufitem. Fajna mieszaninka kilku wersji A6M, ale chyba z klocków nie da się odwzorować najcharakterystyczniejszej cechy wersji 5, czyli wydechu osobnego dla każdego cylindra.
Kolekcjoner dziurawych klocków.

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

V1 pisze:Brakuje mi wydechów. Wydaje mi się, że masz na to miejsce, jakoś byś je wcisnął może?
Ananiasz pisze:ale chyba z klocków nie da się odwzorować najcharakterystyczniejszej cechy wersji 5, czyli wydechu osobnego dla każdego cylindra.
Były w planach, nie byłem do końca przekonany - potrafię je sobie wyobrazić. Da się zrobić, pomyślę.
Hezar pisze: czy możesz wrzucić jakieś zdjęcia tego Mitsubishi "z poziomu stojącego człowieka"?
szww pisze:Jest jakaś szansa na zdjęcie jak to wygląda od podwozia?
Nie wcześniej niż za tydzień - miałem straszne problemy aby zrobić jakiekolwiek zdjęcia, przy tym oświetleniu.
V1 pisze:Tzn. czy na taką jajowatą osłonę da się nałożyć tę podłużną, półokrągłą osłonę, ale może lepiej sam powiedz jak to zrobiłeś.
Nie sądzę, żeby dało się wymyślić lepszy patent na osłonę kabiny, więc nie będę pisał, że jest za szeroka w stosunku do kadłuba. Przydałyby się osłony na 3 kropki szerokości...
Ale to nie kłuje w oczy.
Tak, są to 2 standardowe owiewki, jedna w drugiej. Myślałem, ze sam na to wpadłem, ale byli inni pierwsi. Szerokość - klocki wymuszają kompromis, a brak elementów w ciemnozielonym i ich ceny pogarszają sprawę.
V1 pisze:Godło pilota trąci mi współczesnością, szczególnie że u Japońców godła były rzadkością. Za to przydałby się jakiś numer.
Chyba nawet nie było im wolno umieszczać czegokolwiek na maszynach. To taki żart. Ponaklejam jakieś cyferki, jak znajdę coś odpowiedniego.
V1 pisze:A i jeszcze śmigło - są brązowe kafle 1x4, takoż clipy 1x1 w tymże kolorze :)
Tak i pewnie będzie lepiej wyglądało, chociaż srebrne/ szare też występowały. Zrobię tak, nawet z ciekawości. Nie chciało mi się czekać na klocki.
Ananiasz pisze:Fajna mieszaninka kilku wersji A6M
:) To są klocki, pewne rzeczy zwyczajnie są nie do zrobienia/odróżnienia. Zresztą mało kto odróżnia wersje. Ma być podobne i jest :)

Dzięki za komentarze.
Ostatnio zmieniony 2013-01-15, 10:59 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Sirius »

Fantastyczny model. Bardzo dużo daje kolor. Szczególnie podoba mi się pomysłowe wykorzystanie opony na dziobie.

LuckyBrick

#12 Post autor: LuckyBrick »

Świetny MOC, w tym zielonym wygląda bardzo dobrze. A ta nielegowa antenka wygląda jak część lego?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

LuckyBrick pisze:A ta nielegowa antenka wygląda jak część lego?
Antenka to zwykły legowy bar. Niekoszerny jest jumper, w którym ona siedzi.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#14 Post autor: poskar »

Absolutnie piękny. Nie ma się do czego przyczepić.
Pozdrawiam :)
poskar

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#15 Post autor: pit »

Kolejna świetna maszyna.
Faktycznie kolorystka dodaje jej dodatkowej urody. Doceniam zaangażowanie w kolor inny niż szary tym bardziej, że sam przez to ostatnio przechodzę. :)

Trochę kadłub jest kanciasty przy tylnej części skrzydła, ale rozumiem że wynika to z faktu, że skrzydło jest płaskie od spodu i jest coraz grubsze w stronę kadłuba.

Śmigło jest genialne.

Za mało zdjęć robisz. :)
Fajnie, że go akurat teraz pokazałeś. :)
Pozdrawiam,
Piotrek

ODPOWIEDZ