[MOC] Łoś na rykowisku.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Łoś na rykowisku.

#1 Post autor: Mrutek »

PZL.37 Łoś - złoty gwóźdź do trumny II RP.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Ostatnia misja w ostatniej maszynie. Obsługa ładuje ostatnie bomby i tankuje resztki pozostałego paliwa. Zapewne zginą przeszyci serią oddaną przez któregoś z setek niemieckich myśliwców polujących na wrześniowym niebie. Ewentualnie spadną w kuli ognia, trafieni z jednej z tysięcy luf wrogiej artylerii przeciwlotniczej. Pilot Łosia ostatni raz spojrzał na żołnierzy z obsługi naziemnej, patrzących na niego z nadzieją.
Obsługa naziemna patrzyła na załogę bombowca z nadzieją i wyczekiwaniem - Niech już odlecą, najwyższy czas stąd spieprzać!

Rzeczony Łoś powstał niejako na zamówienie Misterzumbiego i paru innych osób, które chciałyby zobaczyć go zbudowanego z klocków. Oto jest. Niestety po raz pierwszy dostrzegam problem niewłaściwego doboru kolorów. Do tej pory nie przeszkadzało mi to, ale tutaj już mocno tak. Zacząłem zbierać brązowe klocki, ale trochę to potrwa.
Śmigła są nieruchome, ale za to podobne do oryginału. Za to ruszają się lotki, są nawet klapy, których do tej pory jakoś nie zauważałem.

Żeby Łosiowi nie było smutno dorobiłem mu kolegów: gąsienicowe ciągniki artyleryjskie C7P oraz C2P, a także armatę przeciwlotniczą Bofors 40 mm, oraz zestaw do tankowania bombowca. Całość pokazuje na smutnej dioramie o wyglądzie lotniska polowego. Smutnej, bo na takim lotnisku jest smutno i nudno, i nic się nie dzieje. chyba, ze spadnie na nie kilka bomb, wtedy jest ciekawie.
Niestety o ile zdjęć niedobrych faszystów są miliony, o tyle zdjęć polskich samolotów, a w szczególności wyposażenia lotnisk nie ma praktycznie wcale. Znalazłem raptem jedno z ustrojstwem do tankowania i jeden film z traktorem ciągnącym Łosia za ogon. Dlatego pokazałem 2 polskie ciągniki, bo nikt nie jest w stanie udowodnić, że były lub nie na którymś z wrześniowych lotnisk polowych. Dziadka nie zapytam, bo nie żyje.

Dobranoc!
Ostatnio zmieniony 2012-11-12, 16:40 przez Mrutek, łącznie zmieniany 3 razy.

R19Cabrio

#2 Post autor: R19Cabrio »

Indianina interpretować jako dziecko pomagająca paść bydło?
Z samolotami legowymi miałem do czynienia, tylko z tymi z Indiana Jonsa, i szary samolot z zestawu 7198 Fighter Plane Attack uznawałem za najciekawszy i najładniejszy zestawowy samolot. Twój samolot też mi się podoba, bardzo gładki .

Ristoff

#3 Post autor: Ristoff »

Przepiękny ŁOŚ i to jego poroże, pełen zachwyt.
A tak poza łosiem to moją uwagę przykuła armata przeciwlotnicza i sabotażysta samobójca próbujący młotkiem zdetonować bombę i zabić tego pięknego łosia ... pewnie mu się marzy jego poroże do powieszenia na ścianie ;)

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Pełen podziw. Samoloty coraz lepsze, a do tego jeszcze cała scenka.
I zabawny tytuł :)
Ostatnio zmieniony 2012-11-05, 06:55 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#5 Post autor: Chrupek »

Czuję się strollowany:)

Rzucają się w oczy te śmigła... a jak już się rzucą to zupełnie nie pasują. Ale skala taka, że żadnym śmigłem Lego nie ma jak zastąpić.
Ładna scenka, ale najbardziej podoba mi się, że nie robisz skrzydeł grubych wszędzie na jedną kropkę, bo to wygląda paskudnie. Niestety stateczniki dostały w ten sposób rykoszetem.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

Ale fajny! Jaram sie nim, naprawde.

Mi (oprocz koloru, brazowy z gory, jasnoniebieski z dolu), jedynie nie pasuje owiewka pilotow, niestety niemam pojecia co by tam wstawic zeby prawidlowosci stalo sie zadosc...

Bardzo podobaja mi sie patelnie jako magazynki do CKMow, ciagnik wyszedl wspaniale.

A pokaz od dolu?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

Misterzumbi pisze:(...) niestety niemam pojecia co by tam wstawic zeby prawidlowosci stalo sie zadosc... A pokaz od dolu?
A ja wiem, ale musisz przekonać przełożonych, aby wypuścili taki klocek w przeźroczystych kolorach ;) A wtedy, w połączeniu z szybkami będzie można tłuc masowo wszystkie bombowce świata ;)
Zdjęcia dołu za tydzień - nie zdążyłem, brak czasu.
R19Cabrio pisze:Indianina interpretować jako dziecko pomagająca paść bydło?
Brawo! Chociaż ono nie pomaga, ono je pasie. Ma 6 lat.
Ostatnio zmieniony 2012-11-05, 10:02 przez Mrutek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#8 Post autor: pit »

Piękny, po prostu piękny!
Nie będę się przyczepiał, bo nie wiem nawet do czego bym mógł. :)
Fajnie, że pokazałeś z całą dioramką.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

Zbieram szczękę z podłogi.

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Mistrzostwo świata. Wygląda jak sklejony model.

Nexus 7

#11 Post autor: Nexus 7 »

Fantastyczny. Nie potrafie sobie wyobrazic jak by go mozna zrobic lepiej. Mistrzowski model. I do tego piekna diorama z dodatkowymi modelami.
A sam oryginal to tez swietny samolot.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#12 Post autor: bacon »

Jak dla mnie cudo, szczególnie uwagę zwracają świetnie wymodelowane skrzydła. No i cała scenka wymiata. A poza tym ciągnik mógłby śmiało robić za osobny MOC.

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#13 Post autor: Vlado »

Łoś jest bombowy!
Oszklenie kabiny pilota i strzelca wygląda świetnie.
No nie wiem...

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#14 Post autor: Hegemon »

Pięknie wykonany.

Dużym plusem jest dioramka. Co do sprzętu to jest jakieś prawdopodobieństwo, że mogło to tak wyglądać. Faktycznie materiałów jest bardzo mało w necie. Z ciekawości musiałbym poszukać swoich starych kronik niemieckich z Września 39 i sprawdzić czy będą jakieś ujęcia lotnisk polowych.

Pamiętam też swojego pierwszego Łosia 1:72 przyniesionego ze składnicy harcerskiej. Po jakimś czasie został rozerwany wciśniętą przez otwór strzelecki petardą z lontem. :)
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#15 Post autor: Innos »

Kurde no, rewelacja, napatrzyć się nie mogę. Krytykować nie ma co, można tylko patrzeć i podziwiać (co też czynię). I do tego w dioramce prezentuje się jeszcze lepiej.
Zgadzam się, że dodatkowy sprzęt to kilka kolejnych świetnych konstrukcji, które spokojnie mogłyby być traktowane jako osobne MOCe.
Pamiętam też swojego pierwszego Łosia 1:72 przyniesionego ze składnicy harcerskiej. Po jakimś czasie został rozerwany wciśniętą przez otwór strzelecki petardą z lontem. :)
W załodze był sabotażysta? ;)
Ostatnio zmieniony 2012-11-05, 11:45 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ