[MOC] Auto Grabarza

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Kamil

[MOC] Auto Grabarza

#1 Post autor: Kamil »

Witam. Prezentuję swojego pierwszego MOC-a na tym forum. Z założenia miał to być karawan wampirów ale postanowiłem, że autem będzie jeździł docelowo szofer Lorda Wampira. Planuję w najbliższym czasie zakup zestawu MF "Zamek wampirów" a więc zakup karawanu dublował by mi tylko figurki Wampira i Dr. Rodney'a. Do zamku mam zamiar dobudować krypty w których szalony naukowiec będzie tworzył Frankensteina. Szofer będzie kursował między cmentarzem / monopolowym a zamkiem.

A więc przejdźmy do skromnego opisu. Koła wykorzystałem z serii CITY, a docelowo pojawią się szare z serii Adventurers (chociaż te chyba pasują?). Światła są tylko w kolorze czerwonym z uwagi na mroczny charakter. Silnik jak i maskę starałem się wzorować na oryginalnym karawanie. Przedział ładunkowy spokojnie pomieści trumnę z zawartością (7.5 studa). Zamontowałem też dwa uchwyty na typowy osprzęt nocnego grabaża - łopatę i kilof. Dach planowałem zrobić z elementów bez studów, ale zabrakło mi odpowiednich części. Za to można dołożyć coś na dach (myślałem o światłach pomocniczych do prac odkrywkowych). Z tyłu standardowa klapa. Z przodu i z tyłu zamontowałem "czarne zderzaki", z czego przedni doposażyłem w światła przeciwmgłowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co byście poprawili? Dodam, że na pewno ulepszę ten pojazd, jednak będę musiał zapolować na allegro w odpowiednie elementy.

Czekam na krytykę :)
Ostatnio zmieniony 2013-01-27, 23:40 przez Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Co bym poprawił.... pewnie posta. Gdzie zdjęcia? :D

Kamil

#3 Post autor: Kamil »

Już są :)

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#4 Post autor: Tranzystor »

Czy jeśli jest to twój pierwszy MOC, mam go oceniać jako pierwszy MOC, czy mogę napisać, że jest brzydki? Zawsze mam taki dylemat.

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Gratuluje pierwszej publikacji!

Jak na auto grabarza, to trochę silnik za duży. Zamiast inverted slopes pomiędzy kołami, dałbym zwykłe bricki, albo brick i dwa inverted slope 45. I coś na przodzie przed kołami bym dodał, bo teraz to wygląda jak skrzyżówanie monster truck, dragstera jeepa i auta grabarza. Po chwili namysłu - najbardziej przeszkadza wysokie zawieszenie, trudno się przez to trumnę wyjmuje :)
Ostatnio zmieniony 2013-01-28, 11:27 przez Jetboy, łącznie zmieniany 2 razy.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#6 Post autor: REX »

Jetboy pisze:teraz to wygląda jak skrzyżówanie monster truck, dragstera jeepa i auta grabaża
W tej branży też są mody, trendy i zwykła chęć trafienia w gust odbiorcy (bardziej zleceniodawcy). Jedni nadal marzą o karawanie zaprzęgniętym w konie inni widzą te konie pod maską.
Najważniejsze, że jest chęć do tworzenia i odwaga do prezentacji (mnie tej odwagi zabrakło). Dlatego nie mogę powiedzieć aby ten (chyba bardziej prawidłowo będzie ta) MOC jakoś szczególnie mnie ujął ale jego pojawienie się jest dla mnie osobiście bardzo ważne.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Ale na wiejski cmentarzyk potrzene jest wysokie zawieszenie... bo tam doły i wykroty... i "pod górkę" i gliniasta droga...

Faktycznie w tym wypadku trochę przeszkadzają te study na dachu.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

VegaMax
Posty: 24
Rejestracja: 2012-10-05, 07:47
Lokalizacja: Małopolska
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: VegaMax »

Jest łopata, jest dobrze.

Jetboy

#9 Post autor: Jetboy »

@REX: jak najbardziej masz racje. Ważne że jest odwaga by pokazywać swoje moce. Potem to już tylko lepiej będzie. I wierzę że i Ty się w końcu przełamiesz :)

Kamil

#10 Post autor: Kamil »

Witam :) Z drugiej strony jest też kilof.

Dziękuję za krytykę. Dach postaram się wymienić na gładki. Trochę też przerobie podwozie z kołami. Oryginalny karawan MF jest dość wysoki a tutaj to myślę, że nie ma takiej tragedii.

Myślę, by dodać jakieś zęby na zderzaku. Proponujecie zmianę klapy?

R19Cabrio

#11 Post autor: R19Cabrio »

Przód, gril poprawić bo wygląda jak po wypadku i będzie to terenowy karawan.
Cobi widzę? 1 x 6 plate z tyłu przy dachu? :/

lordofdragonss

#12 Post autor: lordofdragonss »

Ale ma super wielki silnik! Mnie się podoba, bardzo pasuje do Monster Fighters i sądzę, ze będzie świetnym uzupełnieniem!

Kółka z Adveturersów będą o niebo lepsze, te wydają się trochę za małe.

Kamil

#13 Post autor: Kamil »

Wydaje mi się, że mam tam lego. Cobi w zbiorach nie posiadam.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: Auto Grabarza

#14 Post autor: legosamigos »

Kamil pisze:...Przedział ładunkowy spokojnie pomieści trumnę z zawartością (7.5 studa)...

...Co byście poprawili? Dodam, że na pewno ulepszę ten pojazd, jednak będę musiał zapolować na allegro w odpowiednie elementy.

Czekam na krytykę :)
No mnie przede wszystkim brakuje "wkładu", czyli tej trumny, skoro to karawan :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Kamil

#15 Post autor: Kamil »

Trumna pojawi się wraz z Zamkiem Wampirów. Ewentualnie z "pojazd trumna" wraz z szoferem.

Koła już kupiłem, ale płaskiego dachu 1x10 6x nie mogę znaleźć...

ODPOWIEDZ