6151 Sleeping Beauty's Room

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

6151 Sleeping Beauty's Room

#1 Post autor: Hezar »

Recenzja 6151: Sleeping Beauty’s Room

Obrazek


Dane techniczne

Seria: Duplo
Podseria: Disney Princess
Rok produkcji: 2012
Liczba klocków: 15 + figurka
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): Allegro: od ~35 zł do ~72 zł (nowy); BrickLink: od ~32 zł do ~77 zł (MISB)

lego.com
Brickset
BrickLink


Słowem wstępu

Ubiegły rok z pewnością można uznać za przełomowy jeżeli chodzi o duńskiego potentata klocków, a to dzięki pojawieniu się w jego ofercie grupy zestawów, dedykowanych specjalnie dla dziewczynek. W taki oto sposób wielkim hitem okazała się linia „Friends”, ale TLG postanowiło nie zapomnieć również o swoim najmłodszym dziecku, czyli serii Duplo, czego owocem jest bardzo ciekawa seria „Księżniczek Disneya”.
Niniejszy zestaw był jednym z prezentów bożonarodzeniowych dla mojej trzyletniej córki Paulinki, zaś ja, korzystając z okazji jej kilkugodzinnej obecności w przedszkolu, postanowiłem wyjąć aparat i pstryknąć kilka fotek - dodając doń naturalnie kilka zdań opisu.
Zapraszam do lektury :^)


Opakowanie

Typowe, kartonowe pudełko, o rozsądnych (i nie przesadzonych) wymiarach 26cm x 14cm x 7cm.
Przednią ściankę tradycyjnie już zdobi podrasowane zdjęcie zestawu w całej okazałości, nie zabrakło również standardowych elementów, takich jak logo producenta, serii i podserii, a także numeru zestawu oraz przedziału wiekowego. Miłym dla oka akcentem jest obecność grafiki oryginalnej księżniczki z kreskówki Disneya - a więc w tym przypadku Śpiącej Królewny - a także takich drobiazgów, jak rządku kryształów, wkomponowanych w obramowanie zdjęcia głównego:

Obrazek

Tył opakowania zapełniają obowiązkowe scenki „z życia” naszej bohaterki, dodatkowo mamy tu również miniaturki wszystkich zestawów podserii, a także oryginalne grafiki Królewny Śnieżki, Kopciuszka i Śpiącej Królewny w części dolnej:

Obrazek

Ze ścianek bocznych na uwagę zasługują tylko dwie: Pierwsza - z wykazem elementów...:

Obrazek

... i druga - ze zdjęciem Królewny w nieco innym ujęciu, oraz szczegółem wybranego elementu w skali 1:1:

Obrazek

Ponieważ 6151 jest zestawem dedykowanym dziewczynkom, tło każdego z boków pudełka nie mogło być innego koloru jak tylko różowego.


Zawartość opakowania

Wewnątrz pudełka znalazła się obowiązkowa broszurka z reklamami (albo jak kto woli - mini-katalog)...

Obrazek

... a także - rzecz jasna - klocki, oczywiście zapakowane w woreczki.
Ile dokładnie woreczków było, tego niestety nie pamiętam i szczerze mówiąc nie jest to chyba specjalnie istotne, gdyż najważniejsze są tu przecież same elementy:

Obrazek

Generalnie zestaw posiada większość klocków rzadko spotykanych, w tym kilka zarezerwowanych tylko i wyłącznie dla niego, a mianowicie:
  • Obrazek - „Duplo Figure Disney Princess, Sleeping Beauty”;
  • Obrazek - „Bright Pink Duplo Cloth Blanket 5 x 6 with Dark Pink Stars Pattern”;
  • Obrazek - „Bright Pink Duplo Wear Cloth Skirt Satin”;
  • Obrazek - „Bright Pink Duplo, Brick 1 x 2 x 2 with Fairy Godmother with Wand and Fairy Dust Pattern”;
  • Obrazek - „Dark Pink Duplo Door Frame Flat Front Surface, Completely Open Back”;
  • Obrazek - „Pearl Gold Duplo Furniture Chair with 4 Studs, Curved Back and Feet”.
Taka liczba unikatów stanowi ok. 40% wszystkich elementów zestawu, a więc naprawdę sporo!


Model

… a więc figurka Śpiącej Królewny oraz namiastka jej komnaty z wyposażeniem.

Samej figurce Królewny tak naprawdę niewiele można zarzucić, gdyż prezentuje się naprawdę świetnie - zwłaszcza, jeżeli przyodziejemy ją w dodatkową spódnicę, która wraz z nadrukiem na tułowiu tworzy piękną, różową suknię. Całości dopełniają długie blond włosy, korona na głowie i adekwatny do roli nadruk, nieco śpiącej twarzyczki, na główce naszej figurki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedyne zastrzeżenie mam do niezrozumiałych dla mnie, potwornych dziur w każdej z rąk Królewny, które wyglądają po prostu fatalnie! Tego typu mankamenty absolutnie nie powinny mieć miejsca w takiej serii, jak Duplo. Czy w TLG naprawdę nikt nie zwrócił na to uwagi?

Obrazek

Wraz z naszą gwiazdą otrzymujemy coś na wzór namiastki jej komnaty - oczywiście z posłanym łóżkiem, złotym fotelem, a także trochę dziwną konstrukcją, w której najważniejszy jest chyba nadruk wróżki na jednym z elementów wchodzących w jej skład...:

Obrazek

Konstrukcję ową dorosły może zinterpretować jako jedną ze ścian pomieszczenia, lub ewentualnie jako jakiś mebel, czy też po prostu miniaturkę zamku. Pewnie wyobraźnia dziecka zadziała tu znacznie skuteczniej, bo dla mnie jest to najzwyklejsza zrzutka kilku elementów, trochę bez składu i ładu.
Na dokładkę otrzymujemy jeszcze obowiązkowe kwiaty + cegiełkę 2x2 duplo-study. Tak przy okazji: Obecność tych kwiatków praktycznie w 90% zestawów jest dla mnie, jako dorosłego, już trochę irytująca. Nie można dodawać w zamian jakichś innych elementów w roli wypełniacza?

Obrazek
Obrazek


Podsumowanie

6151 to z perspektywy dorosłego zestaw z pewnością ciekawy, ale chyba tylko i wyłącznie ze względu na dość rzadkie elementy, które w sobie zawiera. Jeżeli natomiast macie na przykład córkę w wieku 3-4 lat, będącą dodatkowo na etapie „księżniczek i wróżek”, to „Komnata Śpiącej Królewny” okaże się na pewno strzałem w dziesiątkę, który sprawi waszemu dziecku mnóstwo radości i frajdy z zabawy - zwłaszcza dzięki obecności znakomitej (i to nawet pomimo tych felernych rączek) figurki księżniczki.
Ostatnio zmieniony 2013-02-08, 22:46 przez Hezar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ