[MOC] Dodge Charger '69

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#16 Post autor: Bobofrutx »

Bardzo przyjemny model. W pierwszej chwili strasznie raziły mnie te świecące niekoszerne felgi, ale już mi przeszło :P.
Grill oraz tyłeczek :P ładnie wymodelowane, fajnie że podwozie też dopracowałeś. Świetnie dobrana kolorystyka całości.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Rotmistrz »

Bardzo udany Dodge Charger ‘69. Nadwozie ładne i podoba mi się kolorystka. Zaletą modelu jest, wykonane podwozie i wnetrze auta oraz ciekawie zbudowana atrapa silnika.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#18 Post autor: V1 »

Obrazek ?
Obrazek ?

Te oponki można naciągać niemal na cokolwiek -> duże możliwości doboru średnicy.

Felgi, które zamontowałeś są strasznie tandetne, i nie ma to nic wspólnego z tym, że nie są legowe.

Auto mnie nie zachwyca swoim prostopadłościennym nadwoziem, choć nie jest bardzo tragicznie. Skala pośrednia, którą wybrałeś, jest kłopotliwa, bo już nie wybacza tego, co można uprościć w skali ludzikowej, a jeszcze nie pozwala na swobodne formowanie kształtów, jak duże skale.
Nie mówiąc już o tym, że subtelne, niezdecydowane kształty są generalnie trudne do odwzorowania z klocków.

Jest tu kilka ciekawych rozwiązań, jak np. grill, czy ramki na tablice.
Przyłożyłeś się do podwozia, mam nadzieję, że jest zrobione zgodnie z oryginałem.


Obrazek
Brakuje klamek, lusterek, wycieraczek itd., a wyloty wydechów należałoby zrobić z czegoś, co ma w środku otwór.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#19 Post autor: Jerac »

Trudny temat. Nie wiem czy tylko dla mnie, ale kanciaste samochody są koszmarnie trudne do odwzorowania z lego - dlatego że one nigdy nie są tak prawdziwie, do końca prostopadłościenne, tylko pełne są subtelnych krzywizn. Lepiej wygląda model przerysowany (co łatwo osiągnąć przy samochodach zaokrąglonych), niż model uproszczony.

W ogóle, te boczne kafelki 1x3 bym dał o 1 płytkę szerzej, tak żeby wystawały za obrys maski, i pociągnął taką szerokość dalej. W ten sposób powstałoby takie drobne zaokrąglenie, albo uwypuklenie boków.

Awatar użytkownika
VanKrawiec
Posty: 34
Rejestracja: 2007-08-23, 23:02
Lokalizacja: Pruszków
brickshelf: vankrawiec

 

#20 Post autor: VanKrawiec »

Ojej, konstruktywna krytyka. Jestem wzruszony!

@V1
Oponki nie najgorsze, grube jak tylne dragstera, ale do wytrzymania. Felgi jakoś nie przypadają mi do gustu, ale nie widziałem ich na żywo, ani w wersji chromowanej, więc to może tylko pierwsze wrażenie.
V1 pisze:Przyłożyłeś się do podwozia, mam nadzieję, że jest zrobione zgodnie z oryginałem.
Tak, podwozie jest wzorowane na oryginale.
V1 pisze:a wyloty wydechów należałoby zrobić z czegoś, co ma w środku otwór
Taka oczywista oczywistość. Fakt, że w ogóle o tym nie pomyślałem, spowodował, że po przeczytaniu Twojej wypowiedzi poczułem się jak ciężki idiota.

@Jerac i Droga Gawiedzi

Nie ma co się oszukiwać, że karoserię schrzaniłem. Pomijając kiepskie wykonanie, to popełniłem błąd na etapie planowania. Chciałem jak najbliżej trzymać się blueprintów, a tymczasem trzeba było odwzorować charakterystyczne elementy, nawet kosztem przerysowania. Jeszcze 48 godzin temu, pisałem, że skala 1:25 to porażka, ale wiem, że już niedługo, a nawet wkrótce, zmierzę się z nią ponownie. Oczywiście będę potrzebował innego wozu, z charakterystyczną linią nadwozia, ale samochody budują nie od wczoraj, więc coś znajdę.

W pierwszym poście nie napisałem chyba najważniejszego powodu prezentacji tego MOCa - Waszych komentarzy. Teraz bogatszy o Wasze uwagi (detale, detale i jeszcze raz detale), będę wiedział co zmieniać, a co zachować. Możliwe, że budując kolejnego MOca w tej skali odstrzelę sobie drugą stopę, ale kto nie ryzykuje, ten nie buduje.

Także dzięki za pochwały, jeszcze większe dzięki za krytykę.

rafi

#21 Post autor: rafi »

Niesamowity. Brawo za udane podwozie, mało takich. Moj ulubiony detal to są te młoteczki z przodu.

tylko te koła... :c

ODPOWIEDZ