7259 ARC-170 Starfighter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
omri

7259 ARC-170 Starfighter

#1 Post autor: omri »

Obrazek

Rok: 2005
Liczba klocków: 396
Liczba figurek: 3



Link do galerii: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=193189

Link do spisu elementów: http://www.peeron.com/inv/sets/7259-1


Zestaw oprócz 3 figurek pilotów posiada jeszcze robota. Statek jest sporych rozmiarów, budowa trwała wyjątkowo krótko, kadłub jest solidny. Główna kabina w której mają miejsca dwaj piloci i robot ma uchylane boki jak i szyby, przez co nasi piloci mogą sobie wysiadać i wsiadać do statku do woli. Zastanawia sytuacja pilota który siedzi z przodu, poniżej głównej kabiny, ta część nie jest ruchoma, trzeba ją po prostu zdjąć, aby wyjąć figurkę, a więc musi być ona albo ultra lekka, albo na jakimś polu magnetyczny lub też omawiana figurka opanowała zdejmowanie jej za pomocą mocy ;)

Silniki wyglądają okazale, przynajmniej ich przednia część. Omawiany pojazd posiada luk bombowy, który odwieramy poprzez pociągnięcie axla który służy jednocześnie do rozkładania skrzydeł. Możliwe to jest dzięki zastosowaniu gumki, która utrzymuje luk zamknięty, niezależnie od kierunku lotu.

Skrzydła - to jest największy mankament tego zestawu. Generalnie należy unikać ich dotykania, główny płat, który nie zmienia swojej pozycji jest niewzmocniony i zwyczanie może bardzo łatwo się rozpaść. Płaty ruchome, rozkładają się lecz ponieważ podłączone są do mechanizmu rozchylającego na jednym pinie ruszają sie w poziomie, a wg mnie powinny być sztywno osadzone tylko unosić się tak jak to było w filmowych x-wingach.

Poza systemem rozchylającym i lukiem bombowym, żadnych więcej wodotrysków nie zaobserwowałem.


Pudełko jak pudełko - opał do kominka, w środku kilka woreczków z klockami i 2 liftarmy luzem wrzucone, których do tego modelu nie wykorzystałem.

Opisywany pojazd nie posiada żadnego podwozia, czy to kół, stopek, poduszek, dotyka on kadłubem ziemi.

Ocena: fan star wars 10/10
wybredny fan star wars - czyli ja 7/10, za skrzydła

figurki są za to super

Czy warto zakupić ten zestaw? Popatrzcie na zdjęcia, sami zdecydujecie, ja kupiłem, nie żałuję, choć jestem trochę rozczarowany.

Pozdrawiam

update:

przydatne klocki w zestawie - mam same technic, więc nic nowego mi nie doszło oprócz elementów z systemu, są też 3 gumki oraz technic gearbox http://www.peeron.com/inv/parts/6588 choć jeszcze nie myślałem do czego ją mogę wykorzystać

instrukcja czytelna, jak w większości nieskomplikowanych zestawów, budowa szła aż za szybko...


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-08-31, 00:27 przez omri, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#2 Post autor: Scaner »

wmontuj zdjecia do recenzji:
przy edytowaniu posta klika sie na button img i wpisuje/wkleja adres obrazka (z peeron)
np ten: http://www.peeron.com/pics/inv/setpics/ ... 457138.jpg

P.S. Czy dałeś recenzję modowi do oceny? według mnie jest troche "niedopracowana".
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#3 Post autor: aro_kal »

Gdy zaczynałem czytanie Twojej recenzji wiedziałem, że nie chcę tego modelu i po jej przeczytaniu nie jest inaczej. Nie martw się, ja po prostu nie lubię tej tematyki oraz klocków system, chociaż jest w tym zestawie mnóstwo technikowych części.

Zrobiłeś ładne zdjęcia i sporo ładniej wyglądałaby Twoja recenzja gdybyś tekst przemieszał z obrazkami. Wiem, że niedługo pewnie tak zrobisz a mój post straci na aktualności. Tak czy siak - podoba mi się to co napisałeś. Pewnie więcej nie da się napisać bo i model nie jest jakiś wielki i mnogości funkcji w nim się nie znajdzie.

FIN !!

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#4 Post autor: Jonder_qind »

Sam zastanawiałem się nad zakupem tego zestawu, byłyby to mój pierwszy zestaw z serii Star Wars. Chciał go kupić gdyż ARC-170 to mój ulubiony myśliwiec z GW, których jestem wielkim fanem. Ale wydając te około 200 złotych chyb poczułbym niedosyt, więc dzięki za recencje. Mógłbyś dodać czy w zestawie są jakieś wyjątkowe/przydane klocki, nie każdemu chce się przeglądać spsy z peerona:-). I jeszcze kwestia instrukcji dopełniła by recenzje.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ