2000 Sally Starfish

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

2000 Sally Starfish

#1 Post autor: tajfek »

Recenzja 2000: Sally Starfish

Obrazek


Dane techniczne

Seria: Primo
Rok premiery: 1998
Liczba klocków: 1
Spis cześci: BrickLink
Cena: BrickLink: ~8 zł (używany)

Bricklink
Brickset
Lugnet
Peeron


Serwus!

Starfish, zapewne wielu wie, że to po Polsku nic innego jak morskie stworzenie, które nosi nazwę rozgwiazda. Co wiemy o rozgwiazdach? ano to, że żyją w wodzie i... no właśnie, tu tak w skrócie. Rozgwiazda (Asteroidea) –jest morskim drapieżnikiem. Rozgwiazdy charakteryzuje gwieździsta budowa oraz ogromna różnorodności barw, kształtów i rozmiarów. Rozgwiazdy mają właściwości lecznicze, wykorzystywane w leczeniu dolegliwości typu astma, zapalenie stawów, czy kataru siennego, więcej na ten temat przeczytacie klikając tutaj. Więcej o środowisku życia, budowie i o rodzajach rozgwiazd przeczytacie klikając z kolei tutaj.

Obrazek

Sławne rozgwiazdy znane z bajek to Malina – Rozgwiazda, mieszkająca w akwarium Dentysty, z bajki "Gdzie jest Nemo?"

Obrazek

Kolejny bohater to Patryk Rozgwiazda (ang. Patrick Star) – różowa rozgwiazda nosząca tylko seledynowe krótkie spodenki w fioletowe kwiaty. Mimo że ma niezwykle niski iloraz inteligencji, jest najlepszym przyjacielem i nieodłącznym kompanem SpongeBoba. W wolnym czasie lubi nic nie robić lub łapać meduzy. Mieszka pod wielkim głazem. Lubi jeść wszystko co mu wpadnie w ręce. Jest leniwy i gruby, nie uprawia wcale sportu. Patryk ma swojego odpowiednika w serii Lego SpongeBob SquarePants.

ObrazekObrazek.

Aby nie odbiegać od sedna recenzji wróćmy do Sally. Tak więc dzisiaj chciałem przybliżyć wam zabawkę dla maluszków. Prawdopodobnie znajdą się tacy, dla których była to pierwsza zabawka Lego. Sally Starfish, bo tak została nazwana przez producenta może spełniać rolę gryzaka, ponieważ jej ramiona wykonane są z gumy o odpowiedniej twardości. Sally dostępna była w trzech konfiguracjach kolorystycznych.

*Żółto czerwona.

Obrazek

Występowała "solo" w zestawie o numerze katalogowym 2000 oraz w pięcioelementowym zestawie z podbierakiem nr 2046

*Czerwono żółta.

Obrazek

Występowała w 3212, 5421, 2001.

*Niebiesko żółta.

Obrazek

Występowała w 2021, 2106.


Opakowanie, Informacje z katalogu i sama zabawka.

Sally Starfish z naszego jednoelementowego zestawu pakowana była w pudełeczko z przeźroczystą przednią ścianą. W internecie udało mi się nawet odszukać zdjęcie opakowania.

Obrazek

Niestety nie posiadam w swoich katalogach rocznika 1998, ale w katalogu z roku 1999 znalazłem kilka ciekawych detali dotyczących rozgwiazdy Sally. Napisano w nim, "...Rozgwiazda LEGO PRIMO Urocza zabawka, doskonała dla ząbkujących niemowląt. Wykonana z gładkiego tworzywa, miła w dotyku, nadaje się do gryzienia,w ślicznym żółtym kolorze - jest to bowiem jeden z pierwszych kolorów na jakie reaguje dziecko. Od 3 miesięcy...". Towarzystwo w jakim przedstawiono Sally, sugeruje nam, że rozgwiazda lubi zabawy w czasie kąpieli. Nic dziwnego morskie stworzenie.

Obrazek
Obrazek

Na stronach katalogu z zielonym tłem widać siostrzane rozgwiazdy w alternatywnych kolorach z zestawów, o których już wcześniej pisałem. Jako ciekawostkę nadmienię fakt, iż na tej samej stronie występuje genialna zabawka pozytywka, na temat której wyśmienitą recenzję napisał szarikm a jest to [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=17107&highlight=camel]2007 Musical Camel[/URL].

Zabawka oczywiście fajnie komponuje się z innymi klockami i grzechotkami serii Primo ale także jest kompatybilna z Klockami Lego Duplo.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Podsumowanie

Sally Starfish to sympatyczna zabawka, ma wiele zalet takich jak to, że może być gryzakiem, może służyć do zabawy w wodzie, ma ładny uśmiech i pasuje do Duplo.
Fajnie jest ją mieć.
Przyznaje się, iż moja Sally trafiła do mnie trochę zmęczona. Widać to było po jej oczach. Przyznaje się też, że skorygowałem jej wzrok CD markerem i małym lakierem do paznokci.
Muszę jednak dodać że zrobiłem to z konieczności, aby poprawić jej wygląd na cele tejże recenzji. Niemniej jednak powierzam się do dyspozycji LUGPol`owej Inkwizycji. Proszę o łagodne potraktowanie mojego haniebnego występku.
Ostatnio zmieniony 2013-03-21, 19:54 przez tajfek, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#2 Post autor: bonczyk85 »

Nie spodziewałem się, że można napisać tyle na temat zestawu (hmm.... zestaw? To chyba złe słowo, zestaw to zgodnie ze słownikiem języka polskiego "całość złożona z odpowiednio dobranych elementów; zespół składników; zbiór") składającego się z gumowej rozgwiazdy dla niemowląt.
Tym niemniej gratuluję udanego opisu! Świetnie się bawiłem czytając:).
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

panrysiek

#3 Post autor: panrysiek »

I bardzo dobrze, że piszesz o tym "zestawie". Ja sam ubolewam, że już nie można nic kupić spod znaku Lego nowo-narodzonym dzieciom znajomych.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#4 Post autor: Andzia »

Urocza ta rozgwiazda i mila do czytania recenzja. Lubie patrzec na odnosniki do starych katalogow. Szczegolnie mily dla mnie temat - zabawki dla niemowlat - poniewaz napisalam list do bociana i czekam na odpowiedz... :D
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

ODPOWIEDZ