30221 Fire Car

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Prezes »

Moim zdaniem przód wygląda trochę jak mała lokomotywa - szczególnie zderzak, ale reszta jest schludna, proporcjonalna, kolorystycznie poprawna - ekstra kółka ! :-) Hezar, ja po Twojej recenzji dziś rano wyposażyłem się w swój egzemplarz 30221.

BTW1: Fire car świetnie będzie się prezentował z moimi piwnicznymi znaleziskami, a w szczególności z 6506, o którym wspominali już 3dom i bonczyk85.
BTW2: Dobre foty !

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#17 Post autor: greenblue »

Hezar, recenzja bardzo dobra.
Chyba trochę bardziej zwięzła niż Twoje poprzednie. To tu ten eksperyment?
Niemniej ma wszystko co trzeba: trochę tekstu, kilka zdjęć i szczypta soli tworzą dobry materiał do czytania w pracy.

Sam zestaw zaś jest świetny. Cabrio co prawda średnio dla strażaka pasuje, ale taki trend mamy od wielu lat i w sumie ja nie czepiam się tego. LEGO to pewien poziom podobieństwa i pewien abstrakcji. I to lubię. A przerobić autko też nie problem.
Felgi super, szybka też mi się podoba. Całość za 8 złotych to trafiony zakup.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#18 Post autor: Filus »

Hezar pisze:Powyższa recenzja jest swego rodzaju eksperymentem - ewentualne komentarze dadzą odpowiedź, czy jest to eksperyment udany, czy też nie.
Właśnie nie bardzo rozumiem, gdzie tu ten eksperyment? Wszystko na swoim miejscu, tekst, zdjęcia - ich ilość - proporcjonalna do wielkości zestawu. Dla mnie to raczej standardowo, bardzo dobrze przez Ciebie wykonana recenzja.

Co do zestawiku. Nie moja branża, więc nawet tych 8 złoty byłoby mi szkoda;p. Ale strażak całkiem udany, więc można to traktować, jako minifig + dodatkowe klocki w przystępnej cenie, ot co;).

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#19 Post autor: bonczyk85 »

No właśnie, wszyscy czekamy w napięciu, o co chodzi z tym eksperymentem :D.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#20 Post autor: Hezar »

bonczyk85 pisze:wszyscy czekamy w napięciu, o co chodzi z tym eksperymentem
Bardzo mnie to cieszy, ale jeszcze trochę potrzymam Was w niepewności ;^)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#21 Post autor: legosamigos »

bonczyk85 pisze:W swoim egzemplarzu od razu wstawiłem drzwi w miejsce dwóch bricków 1x3...
Witam!
Faktycznie lepszy byłby z drzwiczkami, ale wtedy by musiała być inna szybka, by "skrzydełka" szybki nie zachodziły na te drzwiczki. Akurat wczoraj publikowałem swojego MOCa, czyli straż pożarną, oczywiście MOC jest zupełnie w innej skali, bo technicowej, ale zastanawiam się czemu Lego wypuszcza takie małe samochodziki jako straż pożarna, gdzie nawet gaśnica wydaje się większa od samego pojazdu, a zderzak wygląda jak lemiesz od spycharki lub buldożera. Straż pożarna powinna być dużo większa, nawet jeśli jest w skali minifigowej
Ostatnio zmieniony 2013-03-30, 15:31 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#22 Post autor: 3dom »

legosamigos pisze:Faktycznie lepszy byłby z drzwiczkami, ale wtedy by musiała byc inna szybka, by "skrzydełka" szybki nie zachodziły na te drzwiczki.
Niekoniecznie, taka kombinacja występowała już w zestawach, np. tutaj:

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#23 Post autor: bonczyk85 »

3dom pisze:
legosamigos pisze:Faktycznie lepszy byłby z drzwiczkami, ale wtedy by musiała byc inna szybka, by "skrzydełka" szybki nie zachodziły na te drzwiczki.
Niekoniecznie, taka kombinacja występowała już w zestawach, np. tutaj:

Obrazek
Oczywiście, również we wspomnianym wcześniej zestawie 2126.
Ale zgadzam się, że takie rozwiązanie na jakie się zdecydowano, nie jest najlepsze. Powinni dać szybkę 2x4x2, dzięki której głowa strażaka nie wystawałaby zanadto. Przecież pęd wiatru spowodowany szybkością tego sportowego samochodziku zerwie mu ten piękny, ciemnoczerwony kask. I co wtedy? Tragedia, na co komu taki strażak...:(
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#24 Post autor: blizzard »

bacon pisze:autko strażackie jest w każdym kiosku, gorzej z Friendsem
Czy komuś udało się namierzyć Friendsy? Ja odwiedziłem już tyle sklepów, że chyba się poddam. Nie wiem, czy jest to tak bardzo limitowana seria (bo np 90% kupujących scooby-doo to chłopcy), czy też rodzice dziewczynek/one same są tak wyczuleni, że wymietli wszystko ze sklepowych półek w godzinę po dostawie..

lennox
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-21, 15:54
Lokalizacja: Kraków

#25 Post autor: lennox »

Ja znalazłem w końcu friendsy w Realu. O dziwo było ich więcej niż strażaków.
Jeśli będę i jeszcze będą to mogę kupić.
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy...
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#26 Post autor: 3dom »

W kilku salonikach prasowych (Inmedio, Relay, etc) widziałem oba zestawy mniej więcej w stosunku 50:50, tam poszukaj.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#27 Post autor: Hezar »

Hezar pisze:Powyższa recenzja jest swego rodzaju eksperymentem - ewentualne komentarze dadzą odpowiedź, czy jest to eksperyment udany, czy też nie.
Chyba już nadszedł odpowiedni moment, by uchylić wreszcie rąbka tajemnicy.

Otóż głównym założeniem opublikowanej równo tydzień temu recenzji było przede wszystkim przedstawienie zestawu 30221, ale również pokazanie, albo raczej udowodnienie wszystkim niedowiarkom, że można opracować dobrą recenzję z poprawnymi zdjęciami, bez użycia dobrego sprzętu.
Otóż wszystkie fotki, które zgodnie w komentarzach uznaliście za udane, wykonane zostały za pomocą smartfona, dysponującego bardzo przeciętnym aparatem o rozdzielczości 5 Mpx. W czasie pstrykania zdjęć, aparat miał ustawienia domyślne, a pogoda na zewnątrz pozostawiała wiele do życzenia. Fotki nie przeszły żadnej zabawy w programie graficznym, a jedynie zostały zmniejszone i wrzucone na serwer.
Jeśli dobrze się im przyjrzycie, bez trudu zauważycie dość kiepską ostrość, ale to, co powinno być na nich widoczne, widać bez problemu ;^)
Wniosek z przeprowadzonego, jak się okazało udanego eksperymentu jest mniej więcej taki, iż dla chcącego, nic trudnego ;^)
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś obawy czy wątpliwości, że niby sprzetu nie ma, że warunki są do bani itp., niech czym prędzej się ich pozbędzie, złapie chociażby za swój telefon i trochę się postara pstrykając kilka fotek. Potem zostaje już tylko napisać co nieco z głową i opublikować swoją recenzję (być może nawet pierwszą) na forum LUGPol-u, do czego gorąco zachęcam!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#28 Post autor: 3dom »

Hezar pisze:Otóż wszystkie fotki, które zgodnie w komentarzach uznaliście za udane, wykonane zostały za pomocą smartfona, dysponującego bardzo przeciętnym aparatem o rozdzielczości 5 Mpx. W czasie pstrykania zdjęć, aparat miał ustawienia domyślne, a pogoda na zewnątrz pozostawiała wiele do życzenia. Fotki nie przeszły żadnej zabawy w programie graficznym, a jedynie zostały zmniejszone i wrzucone na serwer.
No... My tu się głowiliśmy co wymyśliłeś a to taki prosty manewr był :) Nie od dziś wiadomo, że dobre zdjęcia to nie tylko dobry sprzęt a przede wszystkim zwrócenie uwagi na światło, tło etc. Ja od dawna robię zdjęcia LEGO telefonem, wprawdzie o trochę lepszym aparacie, ale również na domyślnych ustawieniach i jeżeli tylko oświetlenie jest dobre (światło dzienne) to jakość jest bardzo przyzwoita. Tym samym mam nadzieję, że ostatecznie upadnie przekonanie, że brak dobrego aparatu powstrzymuje przed pisaniem recenzji :)

Dane EXIF wyczyściłeś przez przypadek czy z premedytacją? ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#29 Post autor: bonczyk85 »

Fajnie, że zagadka się rozwiązała. Czyli jednak nie chodziło o treść recenzji, ale o kwestie warsztatowe i, powiedziałbym, o coś w istocie niedostrzegalnego... gdyż zdjęcia, nawet robione telefonem, wyszły bardzo dobrze!
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#30 Post autor: Hezar »

3dom, oczywiście zrobiłem to celowo ;^)

ODPOWIEDZ