[MOC] Wóz strażacki z drabiną

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#16 Post autor: legosamigos »

Ciehoo pisze:[No to była pewna przenośnia bo oczywiście to nie ta skala ;) Ale miło, że pamiętasz, postaram się niedługo dokończyć dwa kolejne projekty. Rzeszów niebawem więc trzeba wziąć się do pracy. Ludziki na naszej makiecie muszą czuć się bezpiecznie :)
Wiem, wiem, że to przenośnia. Jeśli zbudowałbyś remizę w skali technicowej, to wóz z drabiną jest już gotowy do akcji gaśniczej :D Nawet i hydrant jest, gdyby zabrakło wody w wozach bojowych ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#17 Post autor: Methos »

Bardzo przyjemny model. Fajne funkcjonalności na IR.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#18 Post autor: legosamigos »

Methos pisze:Bardzo przyjemny model. Fajne funkcjonalności na IR.
Dziękuję za komentarz :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#19 Post autor: solic »

To i ja dorzucę coś, bo konstrukcja z całą pewnością warta uwagi.

Ogólnie widać, że MOC dopracowany, sporo mechanizmów i nie słychać aby coś strzelało. Czyli jak dla mnie osiągnąłeś to co najważniejsze w technicu - płynne działanie.
Jedyny (i niewielki) mankament to trochę zbyt powolny wysuw drabiny. Teraz jest taki bardzo… dostojny.
Od strony estetycznej też jest całkiem nieźle.

Brawa, że w ramach prezentacji modelu chciało Ci się rozrysowywać wszystkie mechanizmy. Film można by troszkę skrócić ale i tak jest dobry.

Podsumowując gratuluję udanego MOCa.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#20 Post autor: legosamigos »

solic pisze:To i ja dorzucę coś, bo konstrukcja z całą pewnością warta uwagi.

Ogólnie widać, że MOC dopracowany, sporo mechanizmów i nie słychać aby coś strzelało. Czyli jak dla mnie osiągnąłeś to co najważniejsze w technicu - płynne działanie.
Jedyny (i niewielki) mankament to trochę zbyt powolny wysuw drabiny. Teraz jest taki bardzo… dostojny.
Od strony estetycznej też jest całkiem nieźle.

Brawa, że w ramach prezentacji modelu chciało Ci się rozrysowywać wszystkie mechanizmy. Film można by troszkę skrócić ale i tak jest dobry.

Podsumowując gratuluję udanego MOCa.
Dziękuję za słowa otuchy i pozytywny komentarz. Na początku wysuw drabiny był bezpośrednio podpięty pod silnik, bez żadnych redukcji, więc wyskakiwała (wysuwała się) jak z katapulty, więc trzeba było to zmienić. Co do mechanzimów, starałem się, aby wykorzystać na maxa wszystkie 6 kanałów z wież IR i użyć je do najbardziej potrzebnych funkcji wozu drabiniastego. Zauważyłem, że do dobrej prezentacji, nie wystarczają już tylko zdjęcia i film, ale przydają się też schematy mechanizmów. Po prostu staram się podpatrywać najlepszych konstruktorów ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#21 Post autor: Ananiasz »

Bardzo przyjemny model. Klockowa drabina to raczej sprawa niełatwa. Ciekawe jaki udźwig miała pierwotna wersja z koszem? :-)

Moje LEGOlasy niestety chwilowo się kurzą... Ostatnio zasiadłem do budowania o 23:00 i nie bardzo byłem w stanie odróżnić klocki czerwone od szarych :-)
Kolekcjoner dziurawych klocków.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#22 Post autor: legosamigos »

Ananiasz pisze:Bardzo przyjemny model. Klockowa drabina to raczej sprawa niełatwa. Ciekawe jaki udźwig miała pierwotna wersja z koszem? :-)
...
To prawda, troszkę myślałem nad konstrukcją drabiny, ale jak widać udało się :) Fakt jest trochę ciężka, ale cel został osiągniety, tzn. podnosi się, obraca i wysuwa. Nie wiem jaki udźwig miał wysięgnik z koszem, bo nie testowałem. Wysięgnik z koszem był wiotki, a drabina przynajmniej solidna :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ