[MOC] I AM THE NIGHTRIDER!

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] I AM THE NIGHTRIDER!

#1 Post autor: Misterzumbi »

Do you see me Toecutter!?
Do you see me MAAAAN!?
Born with a steering wheel in his hand, and lead in his foot!
He is the Nightrider... Cruising at the speed of fright!
I am the Nightrider!
...and we ain't never coming back!
I'm a fuelinjected suicide machine!
I am a rocker! I am a roller!
I am the Nightrider!
I am ready!
I am ready for your best!

You should see the damage, Bronze!
Metal damage... Brain damage...
You listening, Bronze!?
I am the Nightrider!
I'm a fuelinjected suicide machine.
I am a rocker!
I am a roller!
I am an out-of-controller!
I am the Nightrider, baby...
...and it's me and my Marmaduke,
The Toecutter! He knows who I am!
I am the Nightrider!
I am the chosen one,
the mighty hand of vengeance,
sent down to strike the unroadworthy!
I'm hotter than a rolling dice!

Step right up, chum, and watch the kid lay down a rubber road right to freedom!

Tyle sie nagadal niejaki Crawford Montizano w pierwszym filmie Mad Max. Okolo dziesiec minut sial spustoszenie skradzionym 1972 Holdenem Monaro "Pursuit Special", pedzac przez odludzia Australii z "predkoscia strachu".
Prawdziwe auto zostalo zakupione na potrzeby filmu od starszego malzenstwa, orginalny kolor auta to zloty metallic, zostal przemalowany i przerobiony na potrzeby filmu, min dodany zostal bodykit, spoler w tyle, pomalowany na ciemny niebieski i w ciagu jednej wieczornej przejazdzki doprowadzony do stanu w jakim widac go na filmie...

Co ciekawe, cale pierwsze 10 minut filmu zostalo nakrecone na koncu, i ten sam samochod jest widoczny w scenie z garazu, ma dodane koguty, widac ze nie jest poobijany itd.

Druga ciakwostka to to ze nikt go nie zmontowal z LEGO. Wszystkie auta z filmu tak, te zolte tysiace razy, interceptorow na internecie jest wiecej niz innych postapokaliptycznych pojazdow, a tego niema. O ile sie orjentuje tylko Tim Gould zmontowal cywilna wersje pare lat temu... A i prawdziwych replik jest... Jedna. Wlasnie ten prawdziwy pomogl w doborze koloru i paru detalach jak bodykit. W filmie auto ma nadkola tylko po jednej stronie (z tym ze przednie jest naderwane i gdzies pomiedzy widac ze "odpadlo", ja zrobilem po obu stronach. Taka mala dygresja... Tak samo zreszta jak czarna maska, ogladajac kadry z filmu mialem wrazenie ze jest matowo czarna, tak samo jak spojler i pare innych detali, bardzo trudno jest zgadnac jak bylo naprawde, jezeli czarny Interceptor jest pomalowany jak jest "z namyslem", to i Monaro moglby byc polukrowany tak samo. Nie wiem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

BS bedzie tu:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=5787395

Flickr tu:

http://www.flickr.com/photos/47504763@N05/

Pierwsze 10 minut filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=r5QYYlfX ... kem5psAJuQ

Nightrider. Pamietaj o nim jak bedziesz patrzal na nocne niebo.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Super! Model swietny nie tylko jako filmowa ikona ale po prostu bardzo fajny samochod. Malowanie piekne, kolor i te wszystkie drobne detale. Bardzo pomyslowo zrobione tylne swiatla i tylna szyba. O, i antena na bagazniku!

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

Niestety, tylna szyba jest jednym z detali ktore nie chca mi sie w zaden sposob podobac. Niema jej w innym kolorze niz trans blue i trans black, a tych slope w przedzie niema w trans black... I tak poki jedno albo drugie nie wyjdzie w innym kolorze bede musial sobie z tym zyc. Wymyslalem roznorakie niewiadomocy w tyle, ale akurat ta szyba najlepiej tam pasuje. Strasznie doskwiera mi brak szyby na szesc w wysokiej na 1 lub jeden i plytke...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#4 Post autor: bonczyk85 »

Zawsze mi się wydawało, że ten skradziony Monaro był czarny, ale faktycznie po ponownym obejrzeniu fragmentu filmu wygląda na to, że jest raczej granatowy, przynajmniej w większości. Zresztą trudno jednoznacznie powiedzieć. Model bardzo fajny, oprócz kolorystyki i kształtu podobają mi się też odpryski czy tam uszkodzenia lakieru (to są jakieś małe naklejeczki?). Teraz już wiem, czemu nie zrobiłeś tego żółto-niebieskiego:).
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Wszystkie naklejki to LEGO. Powycinane kawalkami skalpelem tak zeby pasowalo.

Te zolte tez sie kiedys zbuduja. Prototyp ktory mi sie ani troche nie podoba stoi tu juz pare dni... Ale jak zrobie te zolte to bede musial chcac niechcac zbudowac trzy, co z drugiej strony skutecznie mi "odechciewa" ich budowania...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

To ten: http://gallery.oldholden.com/d/89163-2/HQ72MonaroLS.jpg ?

Jeżeli tak, to od tylnego słupka do tyłu jest źle. Zaokrąglony skos tam zupełnie nie pasuje, spojler jest za płasko (tu koniecznie kafel 1x6), brakuje dużej, tylnej szyby wystającej poza słupki, dolna część nadwozia za tylnym kołem powinna się wznosić.

Przód jest bardzo fajny, obicia z naklejek fajne, MFP z tyłu - imponująca rzeźba :)

Wlot powietrza na masce zabija to autko.

Aha - może zrobiłbyś skośną maskę - wiesz, nie dociskać przy szybie 2 bocznych podłużnych kafli.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

Tak, to ma byc ten.

Jest jak mowisz, choc nie do konca, nie sugerowal bym sie tym zdjeciem bo jest znieksztalcone, spojler nie jest az tak chudy i stromy.
Z kafla nie wygladal ani troche, po czesci dlatego ze nie udalo mi sie wymodzic sensownego mocowania. Troche tez chcialem zeby stylem pasowal do Inerceptora. Glownym powodem budowania spojlera z serkow byl napis MFP. Jak by go nie bylo moze bym kombinowal.

Te zaokraglone slopy w tyle sa tam z koniecznosci. Poczatkowo byly tam skosy koszerne 1x4, ale byly nadal zbyt strome, na zdjeciach auta pod katem mozna sie doszukac takiego zaokraglenia, i te dwa faktory starczyly zeby te dupe zrobic akurat z tego klocka.

Szyba... Niemam zielonego pojecia jak ja zmontowac. Trudno w ogole zrozumiec jak i gzie jest zamontowana. Mialem tam na chwile pare innych klockow. Tu znowu dziala zasada cos za cos, albo prawidlowe slupki, albo szybe. A ze w wiekszosci katow akurat widac te slupki a nie szybe, wybralem slupki.

Skosny tyl... Mialem w Interceptorze, z kafla z grillem, ui bylem dumny. Ale nie chcialo wygladac, tu sprobowalem bo wydaje mi zie ze w tym aucie bedzie bardziej wyrazny, z drugiej strony na tym zdjeciu tyl jest tak bardzo pogjety ze trudno zgadnac jak powinno byc... Tak czy siak, potrzeba mi skosu 1x2 albo 3 i tylko na jedna plytke wysoko.

Nie dociskac kafli? I niby jak? Szpare zostawic?

Wlot... Hmm... Dosc dlugo gadalem o tym z Lichtblau, mowil ze on by sie nie odwazyl zbudowac wiecej niz na plytke wysoko, ja twierdze ze to itak nie model a zabawka i lubie jak moje graty maja taki przerysowany hotwheelsowy posmrod.

No ale jak wpadniesz na pomysl jak to naprawic, to dawaj chodz. Road Agenta tez poprawiles.

Ida i Joe kaza pozdrowic.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#8 Post autor: dmac »

Czytam, że wolisz HotWheelsowy klimat, ale ja się zgadzam z Karwikiem (i nie tylko), że wlot mniejszy powinien być. Bo sylwetka całego wozu jest super (może tylko te łuki, które wyznaczają kształt tyłu, za bardzo rzucają się w oczy) i detale zasadniczo też, ale gdy spojrzałem na niego pierwszy raz, to tylko ten przerośnięty wlot powietrza rzucił mi się w oczy, a nie cała reszta. To chyba niedobrze :) . Spróbuj dać mniejszy, może bardziej symboliczny, może bez takiej ślicznej dziury z przodu, ale wielkością bardziej pasujący do reszty samochodu. Który jest, jak mówiłem, strasznie fajny.
Gratulacje, jak zwykle.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#9 Post autor: Misterzumbi »

I ten sie doczekal innych kol. Nie tylko gumek w tyle z zesatwu z samolotem, ale i z pomoca nieocenionego Auriego dostalo mu sie chromowanych kolek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galeria ta sama, flicker ten sam.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Kółka fajniejsze, sprężarka nadal za duża :)
\/1 ______________

ODPOWIEDZ