Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
70012 Razar's CHI Raider
Autor Wiadomość
sekua 
VIP


Wiek: 32
Dołączył: 06 Cze 2012
Wpisy: 226
Skąd: Warszawa / Radom
Wysłany: 2013-02-24, 14:16   70012 Razar's CHI RaiderSeria: Legends of Chima
Liczba części: 412
Spis części: Bricklink
Rok wydania: 2013
Cena: allegro: 130,00 zł - 220,00 zł, S@H PL 179,99 zł
Bricklink
Brickset

Wstęp

Dzień dobry. Przedstawiam recenzję zestawu LEGO Legends of Chima 70012 Razar’s CHI Raider (Kruk Razara).

Na wstępie przypomnę jedynie o....

Królestwo CHIMA
Cytat:
Królestwo CHIMA — niegdyś nieskażony, naturalny raj — stało się polem bitwy między ośmioma zwierzęcymi plemionami. Najlepsi przyjaciele są dziś wrogami. Plemiona walczą o surowiec naturalny zwany CHI, potężny żywioł, który może być zarówno źródłem życia, jak i zniszczenia. Tylko nieliczni dzielni bohaterowie w krainie CHIMA rozumieją prawdziwą naturę CHI i wiedzą, że jego niewłaściwe wykorzystanie grozi całkowitym upadkiem królestwa. Ich dzieje, a także losy tych, którzy chcą ich zniszczyć, znane są jako... LEGENDY CHIMA.


CHI
Cytat:
CHI to surowiec naturalny o niesamowitej mocy, który przepływa przez święte wody CHIMY, dając życie i zasilając większą część królestwa. CHI zawiera czystą siłę natury w skondensowanej postaci i umożliwia jej używanie przez mieszkańców CHIMY.


Pudełko

Zestaw sprzedawany jest w dobrej jakości pudełku. Na przedzie pudełka zaprezentowano zawartość, przedstawiając zdjęcie, numer seryjny, przedział wieku oraz wyszczególnione zdjęcie minifigurek, które znajdziemy w środku. Na tyle pudełka znajdziemy bawialne funkcje zestawu, w tym historię przedstawioną w komiksowym stylu, którą dzieci i dorośli mogą odtworzyć w trakcie zabawy. Na jednym z boków zobaczymy minifigurki "pozujące" do zdjęcia oraz rozmiar jednego minifiga w skali 1:1 (Razara), na kolejnych resztę podstawowych informacji o miejscach produkcji, ryzykach użytkowania itd.Zawartość

W pudełku znajdziemy 4 ponumerowane woreczki, dwie instrukcje, naklejki oraz klocki rzucone luzem.

Woreczek nr 1:

a w nim:

w którym znajdziemy:

całość razem:


Woreczek nr 2:

a w nim:

w którym znajdziemy:

całość razem:


Woreczek nr 3:

a w nim:

w którym znajdziemy:

całość razem:


Woreczek nr 4:

a w nim:

w którym znajdziemy:

całość razem:


Klocki luzem:


Skan naklejek:


Instrukcje:


W instrukcji nr 1 (67 stron) zawarte są standardowe porady o segregacji klocków przed rozpoczęciem budowy oraz stan budowy po otwarciu dwóch pierwszych woreczków. Budowa składa się z 29 kroków.


Natomiast w instrukcji nr 2 (29 stron) oprócz dalszych kroków budowy, znajdziemy spis części oraz sporo materiałów reklamowych. Budowa składa się z 32 kroków.


Rzadkie i ciekawe klocki:

1)Lime Plant Leaves 6 x 5 Swordleaf with Clip (thick open O clip)


2) Black Wedge 4 x 3 No Studs


3) Dark Green Slope 45 2 x 1 with 2/3 Cutout


4) Dark Green Wedge, Plate 4 x 4 Cut Corner


5) Dark Tan Panel 1 x 2 x 1


6) Dark Tan Brick, Modified Facet 2 x 2


7) Pearl Gold Minifig, Weapon Axe Head, Twin Bladed


8) Dark Purple Plate, Modified 2 x 2 with Groove and 1 Stud in Center (Jumper)


9) Dark Purple Wing 9L with Stylized Feathers


10) Dark Red Slope, Inverted 45 6 x 1 Double with 1 x 4 Cutout


11) Trans-Clear Hose, Flexible Ribbed with 8mm Ends, 19L with Blue Center Pattern


12) Trans-Light Blue Rock 1 x 1 Crystal 4 Point


13) Trans-Light Blue Brick, Round 2 x 2


14) White Slope 45 2 x 2 with Aircraft Multiple Flight Controls Pattern


Przede wszystkim pojawiają się limonkowe liście, które według serwisu Brickset pojawiają się tylko w tym zestawie. Podobnie jest z klockami dark tan (w moim spisie pod nr. 6). Ogółem w zestawie pojawiają się ciekawe kolory klocków - od dark green po dark purple. Już tylko na marginesie powiem, że fioletowy jest moim ulubionym kolorem i każdy brick w tego typu odcieniach jest dla mnie genialnym nowym nabytkiem.

Bohaterowie

W skład zestawu wchodzą przedstawiciele dwóch zwierzęcych plemion - kruków i orłów.

RAZAR

Cytat:
Razar jest egocentryczny i nie przepuszcza ŻADNEJ okazji, by zrobić coś, co przyniesie mu korzyść. Jeśli czasem sprawia wrażenie wspaniałomyślnego, lepiej się mieć na baczności — na pewno kryje się za tym jakiś podstęp. Oznacza to, że przynajmniej jest przewidywalny, bo wiadomo, że zawsze postąpi w sposób najbardziej chciwy i samolubny. Często współpracował z Craggerem, rzecz jasna nie ze względu na jakąkolwiek wspólnotę poglądów filozoficznych, ale dlatego, że było to dla niego najbardziej opłacalne. W każdym konflikcie są jakieś łupy, a Razar dąży do tego, aby zdobyć lub wykraść ich jak najwięcej. Zresztą uważa Lavala za zbytniego pięknoducha. Czy Razar stwierdzi kiedyś, że takie postępowanie jest błędne? To zależy, czy coś dzięki temu zyska. Jeśli tak... to być może. Razar jest po prostu najemnikiem i będzie walczył dla tego, kto najwięcej zapłaci... a po walce okradnie swojego szefa.


RIZZO

Cytat:
Rizzo to zapuszczony rozbójnik o potarganych piórach i tylko jednym oku. Chlubi się tym, że „wyżera z samego dna śmietnika”. Nawet kruki mają odrobinę godności. Rizzo jej nie ma. Z dumą nadał sobie przydomek „basza bezwstydu”.


EWAR

Cytat:
Ewar jest dzielny. Ewar jest silny. Ewar jest wierny. Ale Ewar nie zmienia kierunku — niezależnie, co by się nie działo. Ma w głowie plan bitwy, którego przestrzega punkt po punkcie od początku do końca. Wystarczy jednak minimalna niezgodność z oczekiwaniami, jedna drobna pomyłka, a Ewar gubi się całkowicie.


Minifigurki stanowią highlight serii CHIMA. Zestaw zawiera postacie dwóch rywalizujących ze sobą stron konfliktu. Razar występuje jeszcze w zestawach nr 70003 i 70100 , Rizzo w 70003, a Ewar wyłącznie w recenzowanym dziś zestawie.
Na minifigach zobaczymy piękne obustronne nadruki. Najnowsze zestawy LEGO przyzwyczaiły już nas do bardzo wysokiej jakości minifigurek. W przedmiotowym zestawie są dopracowane jeszcze z większą pieczołowitością. Wobec tego, że seria CHIMA jest/będzie najważniejszym produktem TLG na następne lata, nie mogło się stać inaczej.

Ponadto każdy z bohaterów legend CHIMA posiada również broń-artefakt - w skład niniejszego zestawu wchodzi Chwytorat, należący do Rizzo (Rizza?, Rizzo'a?, Rizzona?, Rizzora?)
Cytat:
Każdy szanujący się kruk kradnie rękami, nogami i tym oto hydraulicznym Chwytoratem. Po naciśnięciu przełącznika wysuwa się, umożliwiając złapanie dowolnego przedmiotu z bezpiecznej odległości. Potem urządzenie równie szybko się zsuwa, umożliwiając błyskawiczną ucieczkę.
W tym miejscu można też zaliczyć "topór" występujący przy kapliczce z CHI niniejszego zestawu, który jest pewnie bronią wykutą na wzór Orlixxora
Cytat:
Orlixxor to pierwsza królewska broń stworzona w plemieniu orłów. Ma dwa idealnie wyważone ostrza — przypominające, że szybkie ciało do równowagi potrzebuje szybkiego umysłu. Equila uważa za wielki zaszczyt możliwość władania tą bronią. Gdy nie jest w użyciu, jest ona zamykana w zaawansowanym, niezwykle bezpiecznym sejfie znajdującym się na klifie, gdzie mieszkają orły. Zbrojmistrz orłów może tu zapewnić jej odpowiedni odpoczynek, odzyskanie mocy i opiekę.


Budowa zestawu

Zestaw ma ponad 400 klocków, składa się go szybko. Budowa jest przyjemna.

Zawartość woreczka nr 1:

Zbudowany model po wysypaniu woreczka nr 2:


Zbudowany model po wysypaniu woreczka nr 3:


Zbudowany model po wysypaniu woreczka nr 4:


Tym samym budowa zakończona.

Klocki pozostałe po budowie:


Legenda CHIMA

Opiszę moje wrażenia, odtwarzając historię możliwą do zilustrowania niniejszym zestawem.

Pewnego razu...

Podróżując po krainie CHIMA znalazłem kapliczkę CHI...


po jakimś czasie kiedy chciałem przyjrzeć się jej bliżej, magiczny pojazd zniknął... obejrzałem obiekt dookoła...


nagle pojawił się jeden z kruków... niewątpliwie miał złe zamiary....


lecz okazało się, iż kapliczka była przez cały czas strzeżona przez jednego z orłów...


doszło do walki pomiędzy postaciami... kruk został powalony w ciągu kilku sekund...


ale... coś odwróciło uwagę orła...


pojawił się wielki pojazd... za sterami siedział kolejny kruk...


pojazd należał do jednej z maszyn bojowych napędzanych energią CHI...


kruk wykorzystał osłupienie orła i dostał się do skarbu kapliczki...


jednak umieszczona CHI za stanowiskiem pilota, nie pozwala na swobodne nim kierowanie... kruk-pilot chwycił CHI w szpony...


gotowi do odlotu...


orzeł jednak ruszył za złodziejami....


maszyna latająca użyła swojego arsenału...


i ponownie się wzniosła...


ale... orzeł nie poddał się...


niestety zabrakło mu sił...


Ocena

Bezspornie zestaw jest baaardzo bawialny. Ale czy jest też ładny, funkcjonalny i dobrze reprezentujący serię?

Po pierwsze, mamy do dyspozycji 3 genialne minifigi wraz z akcesoriami. Opinia, że CHIMA figurkami stoi jest jak najbardziej zasadna.

Po drugie, pojazd i kapliczka są ładnymi i w wystarczający sposób uzupełniającymi częściami zestawu. Mam nadzieję, że wykazałem już na podstawie tych minikonstrukcji ich funkcjonalność i bawialność. Jedyny mały mankament to niezbyt zwarta konstrukcja kapliczki. Ryzyko rozwalenia "ruchomej" części ściany/filarów podczas zabawy jest dość duże.

Po wtóre, po wtóre, po wtóre, przechodząc do głównego modelu - wow! Jednak przyznam, że oglądając zdjęcia zestawu, nie przykuł mojej dużej uwagi. Wydaję mi się, że dla wielu mechaniczny kruk jest... brzydki. Przyznam, że mam podobne odczucia. Ale nie bez kozery plemię kruków przedstawione jest jak banda rzezimieszków z ubytkami - ich uroda stanowi ich główną cechę. Wobec tego "krUcząca" (hue, hue) maszyna została przedstawiona w powyższy sposób. OK, zatem uroda jest dyskusyjna. Jednakże, podczas oddawania brzydoty kruka, projektanci stanęli na wysokości zadania. Konstrukcja maszyny jest bardzo dobrze przemyślana. Bez wątpienia rozmiar, wykończenie i pełny pakiet funkcjonalności dodają tego pozytywnego uroku. Zarówno rozmiar, jak i szczegóły (silnik, kabina, wykorzystanie kolorów) widzimy na zdjęciach. Natomiast do głównych funkcji bawialnych zestawu należą kończyny ptaka. Możemy poruszać skrzydłami, ogonami, szponami. Kruk potrafi też otwierać dziób. Nie zapominajmy także o arsenale, tj."rakietach" w ilości czterech sztuk. Tego typu smaczki pozwalają na super zabawę.

W związku z powyższym, bez wahania mogę polecić przedmiotowy zestaw.

Podsumowanie:
+ minifigurki;
+ wysoka bawialność;
+ ciekawe klocki;
+ kolorystyka;
+/- dyskusyjna uroda;
- drobne mankamenty konstrukcyjne.

Dziękuję za uwagę.

(źródło cytatów: CHIMA)
Ostatnio zmieniony przez 2013-04-17, 19:44, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
 
Szerszen 
VIP
Brick Warrior


Wiek: 45
Dołączył: 30 Mar 2012
Wpisy: 1785
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-24, 14:34   

No i to jest recenzja!!! :-)

Pytanie wobec zestawu 70003 Eris' Eagle Interceptor - czy kruk się mieści w kabinie ze skrzydłami, czy podobnie jak w inteceptorze musi je "zwinąć"? (Nie mam jeszcze tego zestawu dlatego pytam).
_________________
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)
 
 
 
KUKUS 
VIP


Wiek: 30
Dołączył: 25 Cze 2007
Wpisy: 852
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-24, 14:41   

Szerszen napisał/a:

Pytanie wobec zestawu 70003 Eris' Eagle Interceptor - czy kruk się mieści w kabinie ze skrzydłami, czy podobnie jak w inteceptorze musi je "zwinąć"? (Nie mam jeszcze tego zestawu dlatego pytam).


Mieści się ze skrzydłami:


A recenzja ciekawa i z przyjemnością ją przeczytałem ;) Może tylko wygodniej by było pokazać zdjęcia elementów z 1 woreczka w jednej linii, ale jest to już takie czepianie się trochę. Grunt że zdjęcia są wyraźne ;)
_________________
Galeria BS | Galeria FlickR
 
 
 
Szerszen 
VIP
Brick Warrior


Wiek: 45
Dołączył: 30 Mar 2012
Wpisy: 1785
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-24, 14:51   

Czyli "must have"... walka między pojazdami z tych dwóch zestawów będzie emocjonująca.
_________________
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)
 
 
 
aditoma 


Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2011
Wpisy: 155
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-24, 16:55   

Kurcze...wasze recki zaczynają sprawiać że mnie korci Chima...
Te zestawy są ciekawsze niż myślałem;)
_________________
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.
 
 
 
 
Dronka 
Lugpolowa pijawka


Wiek: 31
Dołączyła: 01 Sie 2010
Wpisy: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-24, 18:19   

Recenzja bardzo dobra i ciekawie się ją czytało i oglądało. Do ideału brakuje mi tylko zdjęć samych torsów, bez tych skrzydełek i zbroi.

Sam zestaw bardzo ciekawy i fajnie by się prezentował chyba koło orzełka. Tak przynajmniej mi się wydaje.
_________________
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D
 
 
 
 
sekua 
VIP


Wiek: 32
Dołączył: 06 Cze 2012
Wpisy: 226
Skąd: Warszawa / Radom
Wysłany: 2013-03-16, 21:40   

Wybaczcie, że tak późno, ale dziękuję za miłe słowa. Jeśli uda mi się zdobyć 70003, to zaktualizuję recenzję o małą sesję. :)

A i faktycznie z brakiem zdjęć gołych torsów minifigów dałem ciała hm...
 
 
 
Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wpisów
Nie możesz usuwać swoich wpisów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,092 sekundy. Zapytań do SQL: 12