[Zawody] STT 2013 rajd #1

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#16 Post autor: Mati »

EDIT: miejsc brak

Witam i zgłaszam swoją obecność. Będę jechał autem z Trzebini krajową drogą 79 przez Chrzanów, na południe od Jaworzna, Mysłowice, Katowice, aż na wyznaczone miejsce w Bytomiu. Będę miał w aucie dwa wolne miejsca, więc mogę kogoś zgarnąć po drodze, jeśli by chciał. Gdzie i o której pisać na PW max do soboty do godz 20 :) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2013-04-02, 21:02 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#17 Post autor: Blaha »

Mati świetnie, że będziesz :)
Przypominam, że pierwszy oficjalny rajd STT już w tą NIEDZIELE :)
I to jest dla mnie motywacja, bo Armax póki co wygląda tak:

Obrazek

Podwozie już jest fertig, została kabina, paka i duperele. Chyba w piątek biorę wolne w robocie ;)
3majcie kciuki, to się wyrobię z ta maszkarą :D

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#18 Post autor: TT »

Coś czuje, że ta tatra będzie dobrze sobie radziła.
Jakie wyniki dały testy podwozia?
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#19 Post autor: Blaha »

Oby Twoje przeczucie się sprawdziło Tomku :)
Test ściany, skręcanie podwozia i obserwowanie oporów przy tych torturach, jak i wożenie na grzbiecie dwulitrowego soku wypadły pomyślnie. Udało mi się też uzyskać nisko położony środek ciężkości i spory prześwit. Jutro powinnienem ją skończyć i idę w prawdziwy teren, bo jeszcze nie było okazji bardziej jej pomęczyć ;p
Ostatnio zmieniony 2013-04-04, 09:07 przez Blaha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#20 Post autor: Uncle Jaca »

Po teście ściany przybył jeden budynek do rozbiórki w Siemcach;-)
Fajnie, że na rajdzie będzie duża różnorodność pojazdów od 4x4 poprzez 6x6 do 8x8, 6x6 ze sztywnym holem 4x4 może potraktujemy jak 10x10 :-D
Pies utonął, łańcuch pływa

Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#21 Post autor: Mati »

Zanim przeczytałem o nisko umieszczonym środku ciężkości, to właśnie o tym sobie pomyślałem, jak się przyjrzałem zdjęciu :) Ciekaw jestem jak sobie poradzi, przynajmniej na boki nie powinien się przewracać :)

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#22 Post autor: solic »

Z mojej strony dwie wiadomości: jedna pozytywna, a druga zdecydowanie nie:

Pierwsza wieść to taka, że ciężarówka jest, o taka:
Obrazek Obrazek

Testowana jedynie w warunkach domowych, więc w boju wiele może się zdarzyć. Demon prędkości to to nie jest, ale przynajmniej nic nie strzela. A największa zmiana w stosunku do wcześniejszej wersji - jest (mam nadzieję) zgodna z regulaminem.

Zła wiadomość to taka, że od wczoraj leżę połamany anginą ropną i nie widzę szans na wyleczenie do niedzieli:( Nawet jakbym się już lepiej poczuł to nie chciałbym Was pozarażać (bo to cholerstwo ponoć łatwo się przenosi).
Więc zapewne okazja na prawdziwy test będzie w czerwcu, bo 12 maja akurat syn ma komunię, więc też wypadam.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#23 Post autor: 3dom »

solic pisze: Pierwsza wieść to taka, że ciężarówka jest, o taka:
Czadowy kolor :) I fajna paka, kupiłem kiedyś ten (lub bardzo podobny) kawałek koszernej tekturki właśnie w takim celu ale nie było jeszcze okazji użyć.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#24 Post autor: Uncle Jaca »

solic pisze:Zła wiadomość to taka, że ...
Kuruj się Solic zdrowie to podstawa. Szkoda, bardzo szkoda że Cię nie będzie ale auto wygląda rewelka! Zdrówka życzę.

Mój Ural zyskał dziś trochę dodatkowego balastu i tak oto się prezentuje:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-04-05, 15:46 przez Uncle Jaca, łącznie zmieniany 2 razy.
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#25 Post autor: Chrupek »

Zacne maszyny panowie. Czuć trochę inny klimat aut, chyba wypracowujecie sobie własny śląski stylu trialowy:)


PS: tatra wygląda na killera. Ciekawy jestem jak się spisze:)
Sezon w pełni!

Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#26 Post autor: Mati »

Tak z ciekawości, to przez ile kół zębatych i przez jakie przechodzi napęd począwszy od silnika, a skończywszy na kołach w Waszych ciężarówkach??

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#27 Post autor: 3dom »

Mati pisze:Tak z ciekawości, to przez ile kół zębatych i przez jakie przechodzi napęd począwszy od silnika, a skończywszy na kołach w Waszych ciężarówkach??
Najprostsza odpowiedz: to zalezy. Minimum to 2,5 pary + knoby.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#28 Post autor: Mati »

Może nie sprecyzowałem pytania do końca, chodziło mi również o to ile razy i na jakich przełożeniach najczęściej budujecie swoje pojazdy :)

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#29 Post autor: Blaha »

Solic, szkoda że Cię nie będzie :(
Auto fajne, kolor zabija :) Kuruj się!

Gen - dzięki za miłe słowa. Co do tatry - sporo czasu poświęciłem na podwozie - zobaczymy jak sobie poradzi, oby sama się nie skillowała ;)

Jaca - mechanicznie jest innowacja, a estetycznie to bardzo przypadł mi Twój Ural do gustu :)
Te smaczki dodają uroku :)

Mati - polecam lekturę działu w którym jesteśmy - przeglądając Wiki lub nasze trialówki uzyskasz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.
Generalnie ciężko podać jakieś gotowe przełożenia - wszystko zależy od układu (4x4, 6x6 itd...), rodzaju i ilości silników jakich użyjesz, ilości biegów, opon i masy (można jakąś założyć, a najlepiej trzymać się minimum wagowego dla konkretnego układu osi, który budujesz). Przyjmijmy dla przykładu, że dla napędu XL'em zalecane przełożenia mieszczą się w przedziale 1:3 do 1:9 i liczę w tym przełożenie w zwolnicach (1:3 czyli z8 na z24).
Ja mam w tatrze dwa biegi 1:3 i 1:7,5 i wydają mi się sensowne w tym przypadku. Póki co się sprawdzają. Niedziela to zweryfikuje ;)

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#30 Post autor: Uncle Jaca »

Blaha pisze:Gen - dzięki za miłe słowa
:-) dołączam się.
Blaha pisze:Jaca - mechanicznie jest innowacja, a estetycznie to bardzo przypadł mi Twój Ural do gustu :)
Te smaczki dodają uroku :)
mechanicznie to jest po prostu fest nowum, życie pokaże czy to krok w dobrą stronę. Red Devil aka Ninjago Skull - dla Arusia, sam wiesz:-D
Blaha pisze:Ja mam w tatrze dwa biegi 1:3 i 1:7,5 i wydają mi się sensowne w tym przypadku. Póki co się sprawdzają. Niedziela to zweryfikuje ;)
- chyba wszyscy odliczamy a czas leci jak wózki na V RALLY;-)
Ostatnio zmieniony 2013-04-05, 21:00 przez Uncle Jaca, łącznie zmieniany 1 raz.
Pies utonął, łańcuch pływa

ODPOWIEDZ