[Zawody] STT 2013 rajd #1

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#46 Post autor: Uncle Jaca »

Podsumywując rajd:

Organizacyjnie - tu powinien się ktoś wypowiedzieć stojacy z boku i obserwujacy, więcej widzi się kiedy nie trzeba mierzyć czasu, pisać wyników itp. powiem jedynie tyle, że odbiór techniczny wyznaczanie tras i same przejazdy były w moim odczuciu sprawnie i szybko przeprowadzane w miłej atmosferze.

Frekwencja ładnie dopisała i pojazdów sporo, dziękuję za przyjazd raz jeszcze i nawet Trzebinia okazuje się, ze nie jest daleko. Trzeba pamiętać, że i tak nie wszyscy dziś się pojawili - myślę tu o Solic'u, który w ostatniej chwili się rozchorował, rasch22 - wykończ Tatrę i wbijaj - to jest ciekawe ogladać na jednym rajdzie 3 Tatry 8x8! , Sebastian buduj tego frykasa i też czekam na Ciebie i oczywiście brak TT - mam doła, foch.

Trasy - założenie przed zawodami w pełni zrealizowane, był chyba każdy element, zróżnicowanie przy 5 trasach sądzę, że daje miarodajny wynik i odpowiedź gdzie aktualnie każde z aut i kierowców/konstruktorów jest. Najbardziej "urzekła" mnie 4 i 5 trasa, tj. downhill i taki czysto trialowy/bojowy odcinek - miód malina.

Pojazdy:
- Tatry / powiem kolosy a zwrotne jak małe bączki, kręciły się po trasach super. Nie rozumiem trochę tego, niby mają się najgorzej a są najlepsze... pepiki powinni być dumni;-)
- Bedford - pojazd zyskał 3 oś w przeddzień zawodów i skrzynia była budowana na ostatni moment a co? - dwie sekcje nr 1.
- Ural, hmmm, pojazd zbudowany w krótkim czasie z konkretnymi założeniami - nic się nie psuło i wszędzie wjechał - dobór przełożeń wydaje się być nie do końca trafiony bo mogłyby być szybsze - ale czy wówczas miał wystarczający zapas mocy - przebuduję to się dowiem, póki co jednak pozostanie bez zmian. Napęd dwoma silnikami L - zbudowałem i pojechałem, da się.
Co do amerykańca w kat. Open - każdy na rajdzie widział jak się spisywał, było ok, trudny wybór przed LTTC.
Reszta pojazdów - cieszy mnie przeogromnie, że jest zajawka i każdy ma swój własny pomysł, który realizuje, Kamaz - jak demon, Dodge to dobry szlif aby zbudować jakąś konkretną trialówkę.

Wyniki - ciasno - co utwierdza mnie w przekonaniu, ze każdym układem można powalczyć - trzeba jedynie znaleźć swój własny złoty środek. Zwycięzcą Blaha - zasłużenie - najczystsze przejazdy i auto bdb. Przed rajdem, z czyichś ust padło: "zdziwie sie jak nie wygram" - ;-), nie powiem czyje to słowa i czy się ziściły. Osobiście mam niedosyt bo błahe błędy w szczególności dotknięcia po prostu głupie, wynikające z braku umiejętności/kierowania autem i braku jego dostatecznego "okiełznania" przeze mnie dały w rezultacie druga lokatę.. przy czym jest światło w tunelu - zacytuję Adriana: "Haha - tak teraz patrze, żę zaważyła na tej trzeciej sekcji jedna sekunda!!!
Jeśli ty byś był sekundę szybszy lub ja wolniejszy, to wtedy zamienilibyśmy się w tej sekcji miejscami i na samym końcu mielibyśmy po 41 pktów i wspólne 1 miejsce! hahaha dobre" więc obiecuję poprawę.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i gości:-D zapraszamy ponownie na STT.

ps. spytam jeszcze czysto formalnie jak to potraktować - sytuacja hipotetyczna:
auto przewraca się na bok akurat w miejscu gdzie stoi chorągiewka, którą niszczy, nic z auta nie odpada - zniszczenie i ręka? sama ręka? poproszę o odp.

Obrazek 1 by uncleJaca, on Flickr[/img]
Ostatnio zmieniony 2013-04-07, 21:35 przez Uncle Jaca, łącznie zmieniany 1 raz.
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#47 Post autor: 3dom »

JacaLN pisze: auto przewraca się na bok akurat w miejscu gdzie stoi chorągiewka, którą niszczy, nic z auta nie odpada - zniszczenie i ręka? sama ręka? poproszę o odp.
Zniszczenie i ręka.

Gratuluję udanych zawodów, auta wyglądają super, trasy wydają się ciekawe, czekam na film :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#48 Post autor: Blaha »

Dzięki, dzięki :)
Trasy zawsze staramy się układać bardzo zróżnicowane i wymagające równocześnie - tak aby wykorzystać wszystkie właściwości maszyn - zwrotność, prędkość maksymalną (dłuższe proste) oraz oczywiście zdolności terenowe.

Co do naliczonej kary - czy jest to logiczne? Jesteś karany dwukrotnie i bardzo dotkliwie. Zniszczenie jest wynikiem rolki - kary surowszej. Może warto się nad tym zastanowić? CO na to pozostali Sędziowie LTTC oraz Prekursorzy Trialu na naszej ojczystej ziemi?

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#49 Post autor: Uncle Jaca »

Jest pewne podobieństwo z inna sytuacja: jest dotkniecie choragiewki potem następuje jej zniszczenie -kara tylko zniszczenie, dotkniecie jest nieliczone.

Oczywiście poruszylismy ta kwestie po to żeby mieć jasność a nie jest to doprecyzowane.
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#50 Post autor: Chrupek »

Blaha pisze:Jesteś karany dwukrotnie i bardzo dotkliwie.
Jesteś karany dwukrotnie bo i dwa przewinienia:P Odwracając tą sytuację: niesprawiedliwe by było gdyby ktoś dostał za to tylko rękę, bo wtedy ktoś inny, kto się wyrolował, ale nie skosił żadnej chorągiewki (bo np. uważnie jechał trudny fragment trasy) jest w plecy. Tyle mi podpowiada poczucie sprawiedliwości; regulamin czasem się go trzyma, czasem nie.


Świetne auta chłopaki. Dynamiczne fotki. Trochę nieczytelne wyniki:P
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#51 Post autor: 3dom »

Kary naliczane są dwie bo są to dwa odrębne przewinienia - tak jak napisał Grzesiek - można się sturlać bez niszczenia chorągiewki. Dotknięcie i zniszczenie to bardzo zbliżone przewinienia, gdzie to drugie następuję bardzo często po uprzednim dotknięciu - stąd pojedyncza kara.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#52 Post autor: Blaha »

Ok, ale pójdźmy krok dalej - kolejna hipotetyczna sytuacja, ale możliwa:
Auto zalicza rolkę w momencie gdy wjeżdża na sam szczyt wzniesienia - przechyla się i roluje, kosi jedną boczną chorągiewkę (wg Waszego rozumowania jest Zniszczenie). Roluje dalej (to by było widowisko:) i niszczy jeszcze kilka bramek poniżej, przez które już przed chwilą przejechało - te Zniszczenia TEŻ SĄ LICZONE na poczet kar? Byłbym prawdziwie zaszokowany jeśli tak, bo byłoby to wręcz kuriozalne...

Wyniki robiłem wczoraj na szybkensa i jest mała rozdzielczość tabeli. Poprawię to wkrótce ;p
Ostatnio zmieniony 2013-04-08, 13:17 przez Blaha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#53 Post autor: Chrupek »

Blaha pisze:jest mała rozdzielczość tabeli.
Właśnie to miałem na myśli pisząc o nieczytelnych wynikach. Taki trochę skrót myślowy:P

Można kosić "zaliczoną" już bramkę. Przynajmniej tak było do tej pory; nawet czasem to był element taktyki przy krętych trasach.
Sezon w pełni!

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#54 Post autor: BJ »

No dobra, a co jeśli auto rolujac się, kosi niezaliczone chorągiewki?
Ostatnio zmieniony 2013-04-08, 13:52 przez BJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#55 Post autor: 3dom »

BJ pisze:No dobra, a co jeśli auto rolujac się, kosi niezaliczone chorągiewki?
Zniszczenie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#56 Post autor: BJ »

Wszystkie skoszone?

Niezła masakra.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#57 Post autor: Blaha »

3dom - sorry, ale dla mnie to zupełnie bez sensu. Co ma na celu taka kara? Pogrążenie zawodnika? Bo ze sprawiedliwością to nie ma nic wspólnego moim zdaniem... Powinna być jedynie Ręka/Serwis po rolce (przypadek 2, 3 i 4 z punktu 3.4 Tabela kar Regulaminu LTTC na rok 2013) i powiedzmy to zniszczenie bramki, na którą to maszyna się wywróciła. Ale proszę o prześledzenie tego problemu przez pozostałych Sędziów i wypowiedź w tej kwestii, bo takie coś może się zdarzyć na rajdzie, więc lepiej to sprecyzować, żeby potem nie było niejasności, płaczu itp
I żeby nie było niedomówień - nie sieję zamętu, nie piętnuję regulaminu jedynie poruszam ważny dla mnie problem.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#58 Post autor: Uncle Jaca »

Maciej dzielnie nad wszystkim czuwasz - wszystkie odpowiedzi są prawidłowe a przecież nie był to test wyboru;-D
Dzwonił też do mnie przedstawiciel w sprawie zestawu rozliczeniowego.
Odnoszę wrażenie, twoja doba liczy przynajmniej 36h i masz niezwykła podzielność uwagi.
W miarę możliwości spróbujemy się odwdzięczać i często Cię niepokoić abyś te zamierzone 10 000 postów osiągnął jeszcze w tym roku;-)

Blaha, ja też dałbym zniszczenie - Ty wiesz ile takie chorągiewki kosztują?
Ostatnio zmieniony 2013-04-08, 14:39 przez Uncle Jaca, łącznie zmieniany 1 raz.
Pies utonął, łańcuch pływa

Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#59 Post autor: Mati »

JacaLN pisze:Podsumywując rajd:

Organizacyjnie - tu powinien się ktoś wypowiedzieć stojacy z boku i obserwujacy, więcej widzi się kiedy nie trzeba mierzyć czasu, pisać wyników itp. powiem jedynie tyle, że odbiór techniczny wyznaczanie tras i same przejazdy były w moim odczuciu sprawnie i szybko przeprowadzane w miłej atmosferze.
uncleJaca
Okiem patrzącym z boku potwierdzam powyższe słowa, zresztą wcześniej też to przedstawiłem w taki sposób :) Choć Ci co mierzą, piszą wyniki i mierzą czas też nie wszystko zaobserwują, choć sędziów było trzech, to przegapili dotknięcie, chorągiewki przez pojazd krowkensa na pierwszej bramce za startem, chyba na pierwszej sekcji, ale wybaczamy oczywiście, bo jechał on i tak w kategorii open.

Oczywiście oby każdy rajd był tak dobrze zorganizowany i sprężenie uczestników i "obserwatorów" było takie jak teraz. Sprawny przebieg całego rajdu od klasyfikacji, do końca spotkania :)

Gratuluję wszystkim!
Ostatnio zmieniony 2013-04-08, 14:40 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#60 Post autor: Uncle Jaca »

Mati pisze:... choć sędziów było trzech, to przegapili dotknięcie, chorągiewki przez pojazd krowkensa na pierwszej bramce za startem, chyba na pierwszej sekcji...
czy pamiętasz Mati co wręczał krowkens jednemu z sędziów przed odjazdem?
Pies utonął, łańcuch pływa

ODPOWIEDZ