[MOC] en Nombre de Dios

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] en Nombre de Dios

#1 Post autor: Ciamek »

en Nombre de Dios - czyli konkwistadorzy w Ameryce.

Obrazek

Oto MOC, który powstał zainspirowany m.in. lekturą książki p.t. "Konkwistador".
Jest to prosta scenka przedstawiająca objęcie opieką przez króla Hiszpanii oraz ewangelizację kolejnych ziem w Nowym Świecie.
Zbudowane w stylu, który bardzo lubię - zbudować kawałek dżungli i ponastawiać ludzików : o)


Opis:
Proszę Państwa, widzimy tutaj scenkę rodzajową przedstawiającą życie codzienne w środkowej Ameryce schyłku XVI wieku.
Głównym obiektem na dioramie jest azteckie gospodarstwo z budynkiem mieszkalnym na pierwszym planie i małą łaźnią z tyłu. Mieszkańcy osady, do której należy domostwo zajmowali się między innymi połowem ryb i zbieraniem kukurydzy, a od czasu do czasu konsumowaniem wrogów.
W tej chwili zajmują się powitaniem gości - hiszpańskich przedstawicieli dalekiego króla zza wielkiego morza.
Mistrzem ceremonii powitalnej jest miejscowy czarownik, który zajął dogodne miejsce na dachu budynku. Aztekowie tłumnie udają się powitać gości.
A ci częściowo się już rozgościli - niektórzy zdążyli już pobrać prezenty powitalne, a inni wymienić uprzejmości z damami. Jeden z gości, z niewątpliwym podejściem do dzieci, postanowił zaprezentować młodym Aztekom popularną zabawę w "złap swojego Indianina". Hiszpanie również nie zapomnieli o odpowiedniej oprawie i prezentują gospodarzom małą salwę honorową z arkebuzów. Oprócz tego w podarku mają akt przejęcia władzy oraz drewniany krzyż, który jest dowodem przyjaznych i czystych zamiarów.


Więcej zdjęć po moderacji BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=525675
Dla niecierpliwych kilka już tutaj:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek
Akt obięcia protektoratem

Obrazek
Nie tak to miało wyglądać

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-04-01, 19:20 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Chirurg

#2 Post autor: Chirurg »

Scenka ze stawianiem krzyża super. Bardzo mi się podoba jak rozwiązałeś dżunglę, jednak największy plus za nietypowość całego MOCa. Super!

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#3 Post autor: Cevillus »

Całość jak najbardziej bardzo mi się podoba. Wybrałeś ciekawy temat na MOCa :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Ech... Wyprzedziles moj zamysl wykorzystania pewnych headgearow jako siedemnastowiecznych elementów zbroi :-) Przylbica płaska u kawalerzysty (nie rycerza!) zwana maksymilianska (w Lego to najstarszy model tego typu helmu) to wbrew pozorom strzał w dziesiątkę. Na początku wieku jazda rajtarska była jeszcze pozostaloscia ciężkiej jazdy kopijniczej i przez pewien czas niektóre skwadrony wyposażone były w zbroje płytowe i wlasnie przylbice, a nie moriony, a w praktyce tylko kapelusze z szerokim rondem i skórzane kolety co kojarzy sie z potopem szwedzkim. Helm strażacki to wykapany szturmak, pappenheimer, lub nawet szyszak husarski jako alternatywa dla helmu rohirrimow trochę bardziej zbliżonego do moskiewskich jerychonek. Odnosnie tarcz nie wypowiadam sie, ale o ile nie myle sie, w wersji okraglej dlugo jeszcze zachowaly sie na morzu co usprawiedliwia ich uzycie w oddzialach konkwistadorow. Brawo!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Dzięki Patryk za ten wykład. Teraz rozumiem, bo do tej pory te strażackie helmy bardzo mnie tutaj bolaly.
Sama scenka bardzo fajna, lubię akurat historie konkwisty.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Dzięki Nexus za uznanie, ale do eksperta to jeszcze mi bardzo dużo brakuje :-)
BTW... Hm... Ale zamiast łuków konkwistadorzy to powinni mieć broń palną :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

Może w realu lepiej by to wyglądało, ale zdjęcia wywołują wrażenie strasznego bałaganu.
Ja rozumiem że taki najazd to nic przyjemnego, ale gubię się w gąszczu szczegółów.
Mimo to scenka daje radę.
Ostatnio zmieniony 2013-04-01, 18:13 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

Nexus 7 pisze:Dzięki Patryk za ten wykład
Ja też dziękuję, obawiałem się jaki będzie odbiór tych hełmów. Czuję się rozgrzeszony ; o)
PatrykZ pisze: Ale zamiast łuków konkwistadorzy to powinni mieć broń palną
Hmm, mają kusze, a nie łuki...

Składając minifigi opierałem się m.in. na takich obrazkach:
http://marcnorton.us/mediac/400_0/media ... tadors.jpg
http://www.ospreypublishing.com/members ... 7PB_th.jpg
http://i1088.photobucket.com/albums/i33 ... 9ceebe.jpg
http://i1088.photobucket.com/albums/i33 ... 041db4.jpg
Jetboy pisze:gubię się w gąszczu szczegółów
Może jak się galeria upubliczni to się trochę wyjaśni.

Być może zabrakło tutaj opisu z mojej strony. Spróbuję to nadrobić:

Proszę Państwa, widzimy tutaj scenkę rodzajową przedstawiającą życie codzienne w środkowej Ameryce schyłku XVI wieku.
Głównym obiektem na dioramie jest azteckie gospodarstwo z budynkiem mieszkalnym na pierwszym planie i małą łaźnią z tyłu. Mieszkańcy osady, do której należy domostwo zajmowali się między innymi połowem ryb i zbieraniem kukurydzy, a od czasu do czasu konsumowaniem wrogów.
W tej chwili zajmują się powitaniem gości - hiszpańskich przedstawicieli dalekiego króla zza wielkiego morza.
Mistrzem ceremonii powitalnej jest miejscowy czarownik, który zajął dogodne miejsce na dachu budynku. Aztekowie tłumnie udają się powitać gości.
A ci częściowo się już rozgościli - niektórzy zdążyli już pobrać prezenty powitalne, a inni wymienić uprzejmości z damami. Jeden z gości, z niewątpliwym podejściem do dzieci, postanowił zaprezentować młodym Aztekom popularną zabawę w "złap swojego Indianina". Hiszpanie również nie zapomnieli o odpowiedniej oprawie i prezentują gospodarzom małą salwę honorową z arkebuzów. Oprócz tego w podarku mają akt przejęcia władzy oraz drewniany krzyż, który jest dowodem przyjaznych i czystych zamiarów.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#9 Post autor: Szerszen »

Bardzo trudno jest na ograniczonej przestrzeni oddać tego typu scenkę - sądzę, że udało Ci się wcisnąć w tej jednej materiał na ze 3 dioramki... - powiązane tematycznie i to całkiem nieźle.

Podoba mi się.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

Taaa, a jednak kusze. Racja, w sumie to przełom epok :-) A łuki przywidziały mnie się :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#11 Post autor: Toltomeja »

Oj, dzieje się.
Świetnie wyszedł domek, połączenie białego z cegiełkami... zgaduję że to Medium Dark Flesh?
No i kształt podstawki do mnie przemawia. Jeszcze nie starczyło mi odwagi żeby zrobić coś na nieregularnej podstawce, a często to wychodzi MOCowi na dobre. I tak właśnie jest u Ciebie.
Dobrze, że budujesz, Ciamku.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#12 Post autor: Deckard Cain »

Świetna praca!
Pamiętałeś o takich szczegółach jak stojaki na rusznice czy wykorzystanie pił jako krzemiennych mieczy Azteków. Fajnie też dobrane główki bohaterów całego tego zajścia.
Widzę że konkwistadorzy nie tracą czasu i od razu wzięli się za poświęcanie ziemi na którą przybyli.
No i czarownik rządzi.
Ostatnio zmieniony 2013-04-04, 20:10 przez Deckard Cain, łącznie zmieniany 1 raz.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#13 Post autor: PatrykZ »

No właśnie są akrebuzy i forkiety! Skąd ja te łuki wziąłem nie mam bladego pojęcia...
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Ciamek pisze:Zbudowane w stylu, który bardzo lubię - zbudować kawałek dżungli i ponastawiać ludzików : o)
W pierwszej chwili tak to właśnie wygląda. Dopiero po dokładnym przejrzeniu zdjęć widać, że w tym chaosie jest jakiś sens. Ciekawy temat i świetnie zrobione.

Awatar użytkownika
Nolaloth
Posty: 26
Rejestracja: 2013-01-16, 11:45
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Nolaloth »

Jestem pod wrażeniem! Twój MOC jest bardzo dynamiczny, a każda postać jest inna. Każdy konkwiskador ma swoje zajęcie. Nie wieje nudą i fajnie się na to patrzy. Wielki plus za klimat :)
Każde Twoje działanie doprowadzi do konsekwencji, które spotkają nie tylko Ciebie, ale również innych.

ODPOWIEDZ