[MOC] Lekki samochód pożarniczy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

[MOC] Lekki samochód pożarniczy

#1 Post autor: Ciehoo »

Od prezentacji mojego pierwszego MOCa minęło sporo czasu, w którym w mej głowie kołatał się pomysł przebudowy samochodu. Z uwagi na to, że skupiam się na przygotowaniu pojazdów ratowniczych pod kątem wystawy rzeszowskiej, model urósł do szerokości 6/7 kropek. Faktycznie mieliście rację, samochód wydoroślał i przede wszystkim bardziej przypomina rzeczywisty model, na którym się starałem wzorować.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z racji tego, że cały czas uczę się czegoś nowego proszę o Wasze uwagi. Obsługa GIMPa idzie mi tak sobie więc same fotki na pewno też dalekie od ideału. Nie jestem zadowolony z wykończenia czegoś co miało przypominać drabinkę z tyłu ale nie znalazłem w swoich zasobach klocka/-ów, spełniających oczekiwania.

Niebawem postaram się zaprezentować kolejny model z tej rodziny, a oryginały w komplecie będzie można zobaczyć na Brwikonie w sobotę.

GALERIA będzie tutaj po upublicznieniu.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Witam!

Gdyby nie podpisy pod zdjęciami, że jest to Iveco, to szczerze miałbym problem z odgadnięciem, że jest to ta marka samochodu. Wiem, że Iveco ma przód taki trochę wystający, ale wydaje mi się, że jest ciut za długi, ale to może mi się tylko wydaje
link
link


Poza tym są zupełnie inne światła przednie. Ale może ja się po prostu nie znam. Powiem szczerze, że straż pożarna na bazie Jelcza dużo lepiej ci wyszła, niż straż pożarna na bazie Iveco
Ostatnio zmieniony 2013-04-28, 09:20 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#3 Post autor: Thangor »

Podobny czy nie to jak by nie było zgrabny Lekki samochód pożarniczy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Nie wiem co było wzorcem, ale wyszedł całkiem zgrabnie.
Tylko koła wydają się być zbyt małe i zawieszenie jest zbyt niskie. Chociaż jak ma być w stylu Lego City, to ten styl trzyma.
Może klameczki porobiłbyś z lekko wysuniętych kafli 1x2 ? Wnętrza i tak nie widać.
Mocowanie lusterek mógłbyś podnieść o płytkę, a same lusterka zrobić z kafli 1x2, bo w tej chwili całe lusterka sa poniżej dolnej krawędzi szyb.
Fajnie wygląda buda z tyłu.
Wydaje mi się, że lepiej by było podzielić tylny zderzak na dwie części i hak holowniczy opuścić pomiędzy nie.
Ostatnio zmieniony 2013-04-28, 00:48 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Ładny, chociaż wygląda trochę jakby mu padło zawieszenie. Wydaje mi się, że w autach city, które mam, dystans między kołami, a nadkolami jest o jedną płytkę większy i wygląda to lepiej.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Wyglada duzo lepiej niz wczesniejsza, wezsza wersja. Jak zastosujesz rady Karwika i podniesiesz zawieszenie o plytke bedzie jeszcze lepszy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

3dom pisze:Wyglada duzo lepiej niz wczesniejsza, wezsza wersja. Jak zastosujesz rady Karwika i podniesiesz zawieszenie o plytke bedzie jeszcze lepszy.
Chyba poradę Mrutka nie Karwika ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciehoo »

legosamigos napisał:
Wiem, że Iveco ma przód taki trochę wystający, ale wydaje mi się, że jest ciut za długi, ale to może mi się tylko wydaje
Poza tym są zupełnie inne światła przednie.
Jeśli mówimy o proporcjach to żałuję, że nie wiem jak oddać tę krzywiznę wznoszących się szyb bocznych. Długość przodu w porównaniu z Twoim linkiem jest chyba identyczna.
Światła - pas przedni z wąskim grillem i światłami w tej skali nic mi lepszego do głowy nie przyszło, ale do lipca jeszcze dużo czasu ;)


V1 napisał:
Tylko koła wydają się być zbyt małe i zawieszenie jest zbyt niskie. Chociaż jak ma być w stylu Lego City, to ten styl trzyma.
Może klameczki porobiłbyś z lekko wysuniętych kafli 1x2 ? Wnętrza i tak nie widać.
Mocowanie lusterek mógłbyś podnieść o płytkę, a same lusterka zrobić z kafli 1x2, bo w tej chwili całe lusterka sa poniżej dolnej krawędzi szyb.
Fajnie wygląda buda z tyłu.
Wydaje mi się, że lepiej by było podzielić tylny zderzak na dwie części i hak holowniczy opuścić pomiędzy nie.
Dzięki za Twoje konstruktywne jak zawsze uwagi. Moim celem jest robić wszystko w stylu City. Widziałem tę metodę na klamki już wcześniej i faktycznie na wystawę to świetny pomysł. Bo w tzw. codziennym życiu pojazdy użytkuje mój syn i te kafle od razu wleciały by do środka. Lusterka faktycznie powinny być wyżej, podobnie jak zawieszenie. jakoś tak chciałem żeby autko było wyraźnie niższe od Jelcza ;) Nad zderzakiem pomyślę, bo większość spotkanych w naturze aut nie ma haka w ogóle, a ja chciałem zwiększyć jego funkcjonalność - może mu kiedyś przyczepę dorobię.

legosamigos napisał:
Chyba poradę Mrutka nie Karwika ;)
Chodzi o porady obydwu przedmówców;) 3dom postawił "i" zamiast "oraz" i trochę to sens wypowiedzi zmieniło;)


Dziękuję za wszystkie uwagi - fabryka przyjęła zamówienie do realizacji :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Ciehoo pisze:
legosamigos pisze:Chyba poradę Mrutka nie Karwika ;)
Chodzi o porady obydwu przedmówców;) 3dom postawił "i" zamiast "oraz" i trochę to sens wypowiedzi zmieniło;)
Tak, chodzilo mi o V1 oraz Mrutka. Mysle, ze profesor, ktory jakies 6 lat temu postawil mi 5 z logiki, wstydzi się teraz za mnie :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#10 Post autor: SMIGOL »

Już jestem :)
Ciehoo pisze:...jakoś tak chciałem żeby autko było wyraźnie niższe od Jelcza ;)
Budowanie w stylu City na 6 kropek jest o tyle "głupie", że różnice w wysokości są faktycznie bardziej umowne, ale można je zaznaczyć. Wydaje mi się, że lepiej postawić na większy realizm niż wielkość.
V1 i Mrutek mają rację - trzeba zwiększyć prześwit miedzy kołami i nadkolami. Nawet, jak nie chciałbyś zmieniać tylnego zderzaka to hak musi się znaleźć pod nim.
Zgadzam się też z legosamigos-em, przód jest jakiś taki dziwny. Moim zdaniem za długi i zbyt kanciasty. Skos na dole mi tu w ogóle nie pasuje...
Buda jest fajna, choć szkoda, że się nie otwiera. Zwiększyło by to bardzo bawialność.
Popracuj na przednią częścią kabiny, a na pewno się to opłaci.

PS. fajnie wygląda przód karetki w Twojej galerii.

Pozdrawiam
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

Pudło przypomina nawet Iveco, jak dla mnie zawsze dość kanciaste. Wszystko git gdyby nie tuningowane niskie zawieszenie :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ciehoo »

Przód w oryginale wygląda TAK , o tę generację modelu mi chodziło. Białe odwrotne skosy najbardziej mi pasowały, być może można dać naklejkę imitującą światła przeciwmgielne.

Jak większość komentujących zauważyła pojazd ma "sportowe" zawieszenie - idzie do poprawki. Przedni pas spróbuję przekombinować , może wystarczy jednak użyć płytek w poziomie?

W kolejnej wersji rozwojowej spróbuję zrobić otwieraną zabudowę. Na razie z uwagi na to że miała być przede wszystkim wytrzymała, wypełniłem ją brickami ;)

Co do karetki - niebawem zostanie opublikowana, pracuję nad zdjęciami :)

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#13 Post autor: Nerevar »

Skróciłbym przód lub zamienił slopy na coś zaokrąglonego, np slope curved 1x3.

http://www.peeron.com/inv/parts/50950
Ostatnio zmieniony 2013-04-29, 15:21 przez Nerevar, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#14 Post autor: SMIGOL »

Ciehoo pisze:Białe odwrotne skosy najbardziej mi pasowały, być może można dać naklejkę imitującą światła przeciwmgielne.
Światła nie mają nic do rzeczy. Wydaje mi się, że lepiej byłoby oddać obłość zderzaka niż skos. To tylko sugestia... sprawdziłbym jak to będzie wyglądać, ale wszystkie moje klocki są spakowane w kartonach i czekają na projekt szafy.
Może użyj tego.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

ODPOWIEDZ