Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Kamienica
Autor Wiadomość
Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wpisy: 228
Wysłany: 2013-05-04, 09:26   [MOC] Kamienica

Dzień dobry!

Panie i panowie, oto kamienica:

Ze zdjęciem głównym tyle się wczoraj mordowałem, więc resztę sobie odpuściłem. Nie cierpię robić i obrabiać zdjęć dużym mocom. :p
Marzy mi się zrobienie ulicy czy skrzyżowania z takich dużych kamienic, ale niestety nie jest to na moją kieszeń.

Pozdrawiam!

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2013-05-04, 10:04   

Podoba mi się fasada wykończona kaflami 2x2. I kolor. A najbardziej chyba doniczki ze skrzynek, bardzo fajnie wyglądają. I crowny, zapomniałbym, crowny są wisienką na torcie ;)

Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wysłany: 2013-05-04, 10:10   

3dom napisał/a:
I crowny, zapomniałbym, crowny są wisienką na torcie ;)
Nawet w kamieniczkach coś dla technicowców się znajdzie :D. Dzięki za komenta.

Toltomeja 
VIP

Wpisy: 504
Wysłany: 2013-05-04, 10:31   

No, dałeś się przekonać. Wreszcie widać szczegóły.
Piękne. Naprawdę cudne. Wielkie brawa za jednolity styl - jak ktoś buduje kamienice, często na każdym piętrze jest co innego i mimo że wszystko ładne, to robi się chaos. A tutaj nie ma przesadnie dużo detali, a kolorki współgrają ze sobą.
Bardzo mi się podobają zdobienia bram na dole, tanowo-czerwony daszek powyżej i kwiatki, które dodają życia.
Chciałbym się do czegoś przyczepić, nawet szukałem na siłę ale nic nie znalazłem.
Ech...

PS: Jeszcze zasłony w oknach! Huraaa!
Ostatnio zmieniony przez Toltomeja 2013-05-04, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-04, 11:20   

Podoba mi się. Zastosowałeś dużo ciekawych patentów na detale. Szczególnie podobają mi się zaokrąglone okna nad bocznymi drzwiami i sekcja środkowa z kolumnami i lwami. Dach tez ciekawy, ale za to komin jakiś taki zwyczajny. Czy robiłeś tył? Przy tak dużej kamienicy, to spore wyzwanie.

Conrack1410
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-04, 11:43   

Twoja kamieniczka to naprawdę fajna rzecz :) Jest naprawdę udana.
Bardzo podoba mi się kolorystyka. Dobry pomysł z różnokolorowymi zasłonami w oknach.
Jakbym miał być marudny to troszkę bardziej szczegółowo mógłbyś wykonać górę budynku ( szczyty "wieżyczek" ) gdyż wyglądają nieco surowo względem sporej szczegółowości pozostałej części kamieniczki.

ps: jak wygląda budynek z tyłu? i czy środek jest jakoś zagospodarowany/ umeblowany?
Ostatnio zmieniony przez Conrack1410 2013-05-04, 11:44, w całości zmieniany 2 razy  

Jetboy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-04, 12:06   

Bardzo fajna kamieniczka.

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2013-05-04, 12:08   

Bardzo fajna kamieniczka, świetna kolorystycznie i z miłym dodatkiem w postaci zasłonek

Belfast 
Wróg wszelkiego fanatyzmu !

Wpisy: 387
Wysłany: 2013-05-04, 12:24   

Bardzo ładna budowla i bardzo mi się podoba. Spytam jednak nieśmiało czy nie byłoby jeszcze lepiej z choćby niziutką podmurówką, a nie tak z poziomu chodnika wszystko ?

Belfast

Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wysłany: 2013-05-04, 13:33   

Toltomeja napisał/a:
Chciałbym się do czegoś przyczepić, nawet szukałem na siłę ale nic nie znalazłem.
Ha! :)

crises napisał/a:
Czy robiłeś tył? Przy tak dużej kamienicy, to spore wyzwanie.
Nie ma tyłu, gdyby był, to bym się pochwalił nim :p. Nie mam tyle klocków na to.
Tak się zastanawiam, czy by nie ściąć ostatniego piętra, wtedy powinno by mi starczyć klocków. I może jakby była niższa, to bym dobudował kolejne?

Conrack1410 napisał/a:
ps: jak wygląda budynek z tyłu? i czy środek jest jakoś zagospodarowany/ umeblowany?
Jak już pisałem, tyłu nie ma.
Wnętrz też, ale spowodowane jest to tym, że te okienka co użyłem, brzydko wyglądają z drugiej strony i dlatego, że w niektórych miejscach musiałem użyć sand blue platów, a jako, że np. 1x2 czy 1x4 są drogie to kupiłem wedge platy i zwykłe większe platy (a one by wadziły we wnętrzu).

Belfast napisał/a:
Spytam jednak nieśmiało czy nie byłoby jeszcze lepiej z choćby niziutką podmurówką, a nie tak z poziomu chodnika wszystko ?
Przyznam się, że też nad tym myślałem, ale jak skończyłem budować, to nie chciałem na nowo kombinować :p.

Dziękuję wszystkim za komentarze!

Cevillus 

Wpisy: 553
Wysłany: 2013-05-04, 13:44   

Zbudowałeś bardzo śliczną kamieniczkę. Gratuluję ;-)

Conrack1410
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-04, 13:45   

Myśle ,ze nie rozbieraj kamienicy bo wyszła bardzo dobrze. Troszke szkoda tego "tyłu"i środka ale nie można mieć wszystkiego :)

Iskra 

Wpisy: 422
Wysłany: 2013-05-04, 15:23   

Śliczna! taka...schludna, zwłaszcza z tymi kwiatkami. ;) Myślę, że dużo daje to, że środek jest cofnięty. Gdyby była cala w jednej płaszczyźnie, robiłaby mniejsze wrażenie.

tbzz 

Wpisy: 359
Wysłany: 2013-05-04, 17:45   

Rzeczowy budynek. Fajna kolorystyka i dużo detali. A na scenkę przed budynkiem mocno się uśmiechnąłem :)

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3435
Wysłany: 2013-05-04, 18:41   

Kamieniczka bardzo ładna. W pierwszej chwili myślałem, że to jakaś kamieniczka Maciejera, a tu niespodzianka :) Tylko coś pusto przy tej kamieniczce poza kucharzem goniącym za postacią przebranego w kostium smoka (a może to jakiś ufoludek) i minifigiem na balkonie. Poza tym wszystkie okna i drzwi szczelnie pozamykane, jakby miał zaraz nastąpić koniec świata

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu