Tydirium, wahadłowiec klasy Lambda

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#61 Post autor: dmac »

Ertu pisze:Moj prom [set 7264] to niedorobka firmy:)

(...)

podziwiam za cierpliwosc
Może i trafiłeœ niedomalowany egzemplarz, ale dla mnie cały prom w wersji Lego jest niedoróbkš, niestety. Co im szkodziło wypuœcić naprawdę odjazdowy model, może bez czterech silników elektrycznych jak mój, ale naprawdę dobrze odwzorowany... Nie wiem. W serii UCS też się jeszcze nie ukazał, a powinien, bo licencja im wygaœnie i co wtedy zrobiš?

A skoro już odkurzyłeœ stary temat, to dzięki za dobre słowo. I przy okazji update na temat stanu poszukiwań częœci: mam już 856 elementów (w tym wszystkie te diabelskie felgi), a brakuje mi jeszcze 1429 elementów. Być może więc termin 20 lat jest lekkš przesadš - zobaczymy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Ertu

#62 Post autor: Ertu »

Lego, MZ oczywiscie, za duzo srok za ogon trzyma - niektore serie to totalne niewypaly, niewybuchy i inne takie:) A to co fajne - jakos im umyka - ogladalem dzis w sklepie zamek bionicli - przeciez to kicz - cos im na mozgi padlo niestety :(((
A tyle jest tematow wartych klocka - czemu nie pojda np: w kierunku imperium rzymskiego - ile tam jest pieknych motywow :) Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#63 Post autor: Maciej Drwięga »

dmac pisze:Jeœli ktoœ chciałby się jeszcze wypowiedzieć na temat modelu, to zapraszam.
moze nieco spoznione, ale tak sobie ogladam i .... no poprostu wymiekam, poddaje sie... musze popracowac nad realizmem moich modeli, bo przy tym wymiekaja ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#64 Post autor: dmac »

Maciej Drwięga pisze:popracowac nad realizmem
Otóż ja właśnie popracowałem nad realizmem mojego wahadłowca :)
Owoce - na marnych zdjęciach, które są tylko zapowiedzią tego, co się będzie działo, gdy kupię brakujących 60 elementów - można obejrzeć pod tymi linkami:
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... easer1.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... easer2.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... easer3.jpg

Smacznego; mam nadzieję, że rozbudziłem apetyt sympatyków mojego projektu :)
Trudno określić, ile zajmie mi zbieranie brakujących części; niepozorne finały zawsze sprawiają najwięcej kłopotów.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#65 Post autor: Ciamek »

Oł boj, oł boj! : o)
Ja czekam z niecierpliwością.

Wydawało mi się, że kiedyś napisałeś, że projektując wahadłowiec w MLCADzie nieco oszukałeś korzystając z nieistniejących elementów. To prawda czy coś mi się pomieszało? A jeśli prawda to co w związku z tym będzie? ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#66 Post autor: dmac »

Ciamek pisze: Wydawało mi się, że kiedyś napisałeś, że projektując wahadłowiec w MLCADzie nieco oszukałeś korzystając z nieistniejących elementów. To prawda czy coś mi się pomieszało? A jeśli prawda to co w związku z tym będzie? ; o)
Będzie dobrze :)
Korzystałem z istniejących elementów, tylko odpowiednie kolory (najczęściej biały) były niedostępne.
Przednia szyba, jak widać, jest przezroczysta, a powinna być bardzo przyciemniana. Albo kupię ciemną folię samoprzylepną, albo zostanie tak jak jest.
W części rufowej znajdują się półkoliste osłony silników wykonane z owiewek myśliwca A-wing, a jak wiadomo owiewka z definicji jest przezroczysta, nie biała. Te elementy będą więc - choć serce mnie boli - pomalowane na biało.
Nie istnieją w kolorze białym także dwa rodzaje liftarmów, jeden prosty, drugi gięty, a w tym przypadku zostaną (albo już prawie zostały :) ) zastąpione innymi podobnymi częściami. Wymaga to drobnych zmian w projekcie skrzydeł, ale dla postronnego obserwatora będą one praktycznie niezauważalne.
A za chwilę umieszczę w Giełdzie po raz drugi już listę brakujących elementów; stała się bardzo krótka, więc mam nadzieję, że ktoś mnie poratuje...

Aha, przyjmuję, że "oł boj" było z wydźwiękiem pozytywnym i oczywiście dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 2006-03-13, 19:12 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#67 Post autor: poskar »

dmac pisze: Przednia szyba, jak widać, jest przezroczysta, a powinna być bardzo przyciemniana. Albo kupię ciemną folię samoprzylepną, albo zostanie tak jak jest.
W części rufowej znajdują się półkoliste osłony silników wykonane z owiewek myśliwca A-wing, a jak wiadomo owiewka z definicji jest przezroczysta, nie biała. Te elementy będą więc - choć serce mnie boli - pomalowane na biało.
ale tego wymaga wyższy cel. Projekt jest wart takich drobnych odstępstw.
A tak w ogóle, to w realu wygląda świetnie!
Trzymam kciuki.
Pozdrawiam :)
poskar

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#68 Post autor: TT »

Dmac to wygląda minimum zachęcająco.
Ty naprawde chcesz zbudować cały ten pojazd?
Skąd te części? Tylu bialych felg to chyba nawet nasz potentat nie ma!
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#69 Post autor: dmac »

TT pisze:Dmac to wygląda minimum zachęcająco.
Ty naprawde chcesz zbudować cały ten pojazd?
Skąd te części? Tylu bialych felg to chyba nawet nasz potentat nie ma!
Mam 12 felg i 2 zapasowe :)
Naprawdę chcę zbudować cały pojazd. Z mechaniką. Ze wszystkim. I z 2500 części brakuje mi jeszcze tylko 60.
Części oczywiście głównie z Bricklinka, ale także od paru krajowych dostawców, którym przy okazji dziękuję :)

Poskar, dzięki za miłe słowa :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#70 Post autor: Paweł »

No łądnie się zapowida. Rzeczywiście wygląda jak prawdziwy Trydium :). Czy w środku jest jakieś wnętrze (nie w kabinie, tylko w głównej części statku :)
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#71 Post autor: dmac »

star wars maniak pisze:Czy w środku jest jakieś wnętrze (nie w kabinie, tylko w głównej części statku :)
Ten wątek ma 1,5 roku i 4 strony treści. Przeczytaj, zanim zapytasz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#72 Post autor: Bricksley »

Zapowiada sie swietnie. Z oceną poczekam na końcowy efekt.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#73 Post autor: dmac »

Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#74 Post autor: Maciej Drwięga »

No to jeśli ja mogę wtrącić swoje 3 grosze, to kontrukcja budzi respekt. Na pierwszy rzut oka trudno oszacować wielkość i moje niewprawne oko gubi się na białych połaciach klocków, ale już po chwili konstrukcja robi piorunujące wrażenie. Przynajmniej na mnie :)

Tak się tylko zastanawiam, czy to już nie powinno wylecieć z działu wirtualne Lego... to już nie jest wirtualne ;)

Gratuluję !!
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#75 Post autor: Paweł »

A ja czekam, aż doczepisz te 60 klocków. Rzeczywiście nie można oszacowac wielkości modelu. Kablina pilota jest najlepsza. Te wnętrze. Masz orginalnego Trydiuma ?? I co to jest to z tyło, te rękojescie od mieczy świetlnych. Nie mam zastrzeżan (poza małymi nierównościami)
EDIT: Orginalny=model stwrzony przez LEGO
Ostatnio zmieniony 2006-03-17, 21:03 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

ODPOWIEDZ